andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Posloucháno jako audiokniha a to byla asi ta chyba, protože jsem si to neužila tak, jak by si to zasloužilo. Kingovo knihy se prostě musejí číst, ne poslouchat. Časem to určitě napravím a budu doufat, že to bude lepší než namluvená verze.

06.09.2021 3 z 5

Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Homeless Guide: Jak přežít na ulici a užít si to Antonín Havlík

Knihu máme v práci v pracovní knihovně a protože běžně nečtu pracovní litaraturu, nenapadlo mě jí ani otevřít. Ale potom jsem šla na prohlídku noční Prahou s Karimem, který tuhle knihu doporučoval a musím říct, že kniha je super. Žádná Babička, žádný Máchův Máj, ale takovéto knihy by měly patřit do povinné četby.

16.08.2021 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Toto téma mě zajímá a pokaždé, když nějaký podobný příběh dočtu, potřebuji chvíli oddech to zpracovat. Tady to není výjimkou.

07.06.2021 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Sice prý pro děti, ale i dospěláka to, myslím, může bavit. Vzhledem k délce příběhu nezabere tolik času a je skvělá na oddechovou chvilku s knihou.

10.03.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Málokdy se mi stane, že se musím do knihy nutit a tahle je jedna z nich. Ze začátku jsem knihu stále odkládala a nemohla se dostat do děje, ale postupně jsem se do toho začetla a až na konec, který mi přišel celkem "nijaký" to bylo fajn napínavé čtení.

02.07.2020 3 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Jedna z mála knih, kde je náhled tak trochu "za oponu". To, že se jedná o příběh člověka, který stál o stupeň výš, než většina lidí, dává čtenáři možnost nahlédnout do zákoutí, která v jiných knihách chybí.

09.04.2020 5 z 5

Tato kniha mě překvapila svojí jednoduchostí v porovnáním s jinými knihami od Kinga a přesto zajímavým, i když naprosto nereálným dějem. Konec mě trochu překvapil, protože mi úplně neseděl k celkovému konceptu příběhu, ale vzhledem k tomu, kdo to psal, se není čemu divit a přeci jen se tam trochu té "kingovštiny" objeví.

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Říkáte si, je ta paní bláznivá, nebo má pravdu? Chvíli tak, chvíli tak a pak zjistíte pravdu. Dobře se to četlo, ale zase je to kniha, ke které se pravděpodobně nevrátíte, aby jste si jí přečetli znovu.

13.02.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se čte dobře, velmi dobře. Napětí se moc nekoná, ale konec je dobrý,i když trochu neuvěřitelný.

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Kniha mi zabrala tři dny, kdy jsem jí zhltla jedním dechem. příběh byl zamotaný tak, že se jen těžko dalo předvídat jak to dopadne. Za mě naprostá spokojenost.

13.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Z počátku je dost zmatek v tom, rozlišit od sebe postavy a vlastně mi to dělalo potíže celou dobu čtení, ale to neubralo nic tomu, že kniha se četla dobře. Bylo to napínavé až do konce. Nicméně jsem čekala trochu lepší zápletku, ale i tak je to slušný thriller.

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Nejsem cílová skupina, to jsem věděla od začátku. A je to blbost, to bez debat. Ale pokud se člověk odpoutá od toho naprostého nesmyslu, kterej by měl něco do sebe po vykouření dobrého matroše, musí se nechat, že je to celkem odvážný a vlastně velmi zajímavý počin. Ve svém věku nechápu, jak někdo může něco takového napsat a dokonce publikovat, ale o tom, že to má své fanoušky, nepochybuji. Sice už mi není jasné, jakou duševní, mentální, či sexuální poruchu člověk může mít, aby se mu tohle líbilo, či dokonce po tom bažil, ale proč ne. Je to celkem zábava, pokud k tomu člověk tak přistupuje a nebere to vážně. Více děl na toto téma si jistojistě nepřečtu, ale jako pobavení na jeden večer, proč ne. Nedala jsem to až do konce, stačilo mi pár kapitol, ale i tak si to za mě zaslouží celkem pozitivum. Ne za děj a téma jako takové, ale za odvahu a ulítlost, s jakou je to napsané. Já to měla v audio verzi a možná, kdyby to mluvil někdo jinej, než, jak to tak vypadalo moravák po dvou lahvích dobré pálenky, bylo by to lepší. Ale dovedu si představit, že do namluvení tohoto skvostu se nikdo seriózní asi nehrnul.

22.02.2022 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Audiokniha. Od začátku jsem si myslela, že vím, jak to dopadne. Pak přišel zvrat a pozměnila jsem názor, ovšem, ke konci už to bylo celkem jasné. Nicméně, jsem byla i tak překvapená. To, že některé pasáže jsou mimo a nesedí s příběhem, vynechám, je to přeci jen příběh, který by bez toho nebyl tím, čím je. Za mě skvělá kniha, která mě zaujala a protože jde už o druhou knihu od tohoto autora, která je super, určitě se pustím i do dalších.

08.11.2021 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Za mě nic moc....... spíš nic než moc.
Recepty fajn, ale takové "nijaké". Žádná hitparáda to není, ale pro první seznámení se s nějakou jinou variantou stravování to stačí.
Trochu to na mě působí jako retro kuchařina s dob minulých.

04.10.2021 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Budu rebelovat, ale tenhle díl se mi nelíbil. Přišlo mi to utahané, akce nic moc nula, napětí se nekonalo. Možná to byl záměr, ale tahle kniha šla naprosto mimo mě.

12.07.2021 2 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Stáří a nespavost, to jde k sobě. Stáří, nespavost a mimozemšťani, to už k sobě nejde, ale v podání Kinga je to přece pochopitelné, ne?

29.06.2021 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Velmi jednoduchý děj s velmi nejednoduchým příběhem.

29.06.2021 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Teprve druhá kniha tohoto autora a překvapilo mě, jak se stylem liší od té první. V dobrém samozřejmě. Hlavní hrdina celkem sympaťák. Konec jsem čekala, takže nepřekvapil.

28.05.2021 4 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Nejsem schopná knihu ohodnotit hvězdami, protože mi v tom brání jakési morální přesvědčení o tom, že příběhy, jako je tento se prostě nedají ohodnotit stylem "líbí nebo nelíbí". Vím, že takovéto knihy nedokážu číst vícekrát než jednou a ne proto, že by se mi nelíbily......no vlastně.......nelíbí se mi......

06.11.2020

Galerie zločinu Galerie zločinu Miroslav Kučera

Tuto knihu si vyžádala k narozeninám moje sestra a já ji jen tak lehce otevřela a začetla jsem se až jsem jí nakonec přelouskala celou a musím říct, že mnou, ne trochu, ale hodně otřásla. Jen nedokážu říct, jestli v dobrém nebo ne. Obsah knihy je pro silnější povahy.

12.08.2020 5 z 5