Andi Online Andi komentáře u knih

Císařovna Císařovna Roman Bureš

O něco lepší než díl předchozí. Tedy - vypadá to, že pan autor s každým dalším dílem zvedá laťku. První díl je jen jakási ochutnávka na to co příjde potom. A vy jste zvědaví jak to bude dál. Tak se začtete, a začtete se pořádně, pač je to velmi čtivé a čtení odsejpá. No a najednou konec! :D ... 400 stran nebo kolik ani nemrknete.
Jsem ráda, že jsme byli ušetřeni té romantické linky z jedničky. Tenhle díl je akčnější, propracovaní záporáci. (fuj hnus, někteří lidé a ty jejich neřesti, psychopati ... ) - v dalším díle je té nechutnosti ale už trošku moc -

27.09.2018 4 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Dobrý, něco je i vtipné. Komiks přečtený za 15 minut. Jo, byl fajn.

20.09.2018 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nedokázala jsem se začíst. Začala jsem přeskakovat, a pak se na to vybodla. Netvrdím, že to není dobré dílko, ale asi jsem čekala něco víc a taky něco jiného. Napsáno z pohledu malé holčičky, no jasně, tohle autorce tak žeru, páč takhle 6tileté mrně neuvažuje. To se nepovedlo. Hodně nepovedlo. Atikus je fajn postava, asi jediná, která mi nevadila. Ta děcka dělala skopičiny, je to takové Bylo nás pět po americku, až na to, že dost nudné. Možná někdy příště tomu dám druhou šanci, no teď to prdím.

06.09.2018 2 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Pěkné. Zajímavé experimenty dokazující iracionalitu lidského chování a o tom jak snadno jsme ovlivnitelní.

05.09.2018 4 z 5

A ptáš se, knížko má... A ptáš se, knížko má... Milena Lenderová

Pěkné čtení, určitě to dalo spoustu práce, ale. Z 74 deníků jsme se dočkali výcucu asi z 10ti, a to jen v úplném závěru knihy. Poznámky jsou na konci kapitoly, ne na stránce, souhlasím tedy s předchozím komentářem, bylo to dost nepřehledné.
(mám pocit, že tu knížku už jsem někdy před lety četla, ale nemůžu si vzpomenout ... )

02.09.2018 2 z 5

Nebojte se nepracovat Nebojte se nepracovat Ernie J. Zelinski

Zajímavá kniha, ve které si každý najde to své. V knize není psáno, abyste nic nedělali, vůbec nepracovali a jen chytali lelky, je to o tom, jak si vážit a jak užitečně naložit s volným časem, jak ho mít do sytosti, ale přitom neupadnout do chmurných nálad a nepropadnout nudě. Jak na to, aby vás život stále bavil.
Název knihy je prostě jen dobře vymyšlen tak, aby upoutal vaši pozornost.

30.08.2018 4 z 5

Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Antje Blinda

Pobaví :) Ale spíš jsem u toho myslela na to, jaké to pilotování vlastně musí být. Po všech těch zážitcích, které jsem si v knížce přečetla mě polila nová vlna respektu k těmto lidem.
Rozhodně bychom po přistání měli tleskat častěji (zn. pokaždé)

30.08.2018 3 z 5

Oddechovka - přečtená za chvilku. ♥ Pokud si chcete semtam přečíst taky něco pěkného, bez krve, bez napětí, bez slz ... ale naopak s úsměvem na rtech, tahle knížka je pro vás to pravé ořechové. Obyčejná kniha ze života, přesto zajímavá a humorná.

25.08.2018 4 z 5

Ami 3: Vnitřní civilizace Ami 3: Vnitřní civilizace Enrique Barrios

Takže. S předchozím komentářem souhlasím až do části: "dospělejší". Protože to bylo právě to ono co - podle mě - knize ubralo na přitažlivosti. Jako bych opravdu četla knížku pro děti. Už tam té jasné a pěkné moudrosti nebylo tolik. První díl je nejlepší. V té jde hlavně o dialog, hovoří se o vážných tématech, tento třetí díl je jasná beletrie, která se snaží o jakýsi spád a akci, která se úplně nepovedla.
Ale, na druhou stranu, to že je každý díl v něčem jiný může být i výhoda. Spousta jiných trilogií je díl od dílu stejná, tohle je jiný případ a přesně tohle Amimu přidalo na zajímavosti.

25.08.2018 3 z 5

Ami se vrací Ami se vrací Enrique Barrios

Druhý díl je o něco slabší než ten předchozí. Nelíbilo se mi, že si v některých případech autor sám protiřečil. Na jednu věc bylo odpovězeno, ale vzápětí bylo na tu samou věc odpovězeno jinak, či dokonce to původní vyvráceno? Si to budu muset někdy přečíst znovu. Jestli si toho všimnu zase nebo ne. Každopádně, chystám se na třetí díl.

19.08.2018 3 z 5

Ami, chlapec z hvězd Ami, chlapec z hvězd Enrique Barrios

Autory takových knih bychom měli na rukou nosit. Knížka se četla sama. Vše je jednoduše vysvětleno, témata probíraná v knize jsou velmi aktuální. Amiho chytré a trefné odpovědi na Pedrovy snad až "hloupé" otázky mi vždycky vykouzlily úsměv na tváři.

19.08.2018 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Přečteno něco přes půlku, páč pak už to bylo pořád dokola. samozřejmě smekám před paní Daphne a jejím snahám, ale takovou knížku na stejné brdo i ze stejné doby, a navíc také z Keni, už jsem četla. Jmenuje se "můj život se lvy". Napsáno manželem paní, která se proslavila příběhem o lvici else! Všichni známe.
Tady jsme jen přešli od koček ke slonům, ale dokonce i profese obou pánů (George i Davida) bylo chytat pytláky a starat se o park. Nechtělo se mi číst vlastně to samé.
Ale! Opět se mi potvrdilo, že pravá láska a spřízněné duše existují.

19.08.2018 3 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Vzdala jsem to. Říkala jsem si, že už jsem za půlkou, tak to dočtu, to by byla škoda nedočíst, ale přemlouvala jsem se až moc dlouho na to, abych to vydržela až do konce. Mikaelova šťastná hvězda je až neuvěřitelně a nereálně "šťastná", takový život by člověk snad ani nemohl zažít, být součástí takových hrůz, pokaždé přežít a nejen to, dokonce si přilepšit. Absurdita a neskutečnost tohoto díla je pro mě obrovské mínus.
Jsem fanoušek "velkolepého století", tak jsem se na druhý díl těšila, ale za mě velké zklamání.

11.08.2018 2 z 5

Felix z nástupiště č. 1 Felix z nástupiště č. 1 Kate Moore

Netuším kdy byl vydán originál, ale tahle kočka má právě teď na facebooku 129 086 fanoušků. Fakt, že je tak slavná jsem netušila, kdo o ní kdy slyšel, předtím, než vyšla tady u nás tahle knížka? Nikdo ... Myslela jsem, že jde o jakýsi historický příběh, ale ono ne. Felix je princezna zrozená pro tenhle život ve světlech reflektorů, úplná celebrita každým coulem.
Jinak, knížka je vesměs nudná, ale obrovký potlest patří autorce , která se s tím poprala profesionálně, snažila se vše napsat co nejpřitažlivěji. Je to napsáno prostě tak, aby i z reálně nudné věci o té kočce vytvořila zajímavost.

10.08.2018 2 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Série o životě jedné hrdinky a jejich dětí. Ale na to už má svět Angeliku. Srovnávala jsem dílko s Heidi. Nevím proč, asi jsem jediná, ale malá Anna mi lezla na nervy, tak ukecané děcko bych doma nechtěla, by mi praskla hlava. Pěkné čtení, další díly číst nebudu. Nezaujalo, neurazilo.

04.08.2018 3 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Odpočinková kniha pro milovníky koček. Mňau.

31.07.2018 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Super věc, doporučeno od sestřenky. Čteno před více než dvěma lety. Plných 5 hvězdiček. Zaslouženě. ♥
I film byl super, ikdyž mohl by být mnohem delší, v knize byla spousta věcí jinak a do filmu se toho vlastně moc nevešlo. Koukla bych klidně i na 4 hodinový RPO.

30.07.2018 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Neodpustila jsem si srovnání s Egypťanem S., ten je mnohem lepší. Mikaelovo vyprávění je pro mě průměrné, každopádně přečteno a už mám rozečtený i druhý díl. Jsem zvědavá na islámské země a její zajímavosti. Uvidíme jak si s Antim povede a jaká další dobrodružství na ně čekají.
Waltariho smysl pro humor je něco výjimečného.

30.07.2018 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Má nejoblíbenější kniha. Skvost a veledílo. Přečteno už 4krát.

30.07.2018 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Zajímavá anotace, vysoké hodnocení. To musí být dobré. Dobroš tedy, to si přečtu, snad nejen proto, abych nakonec zjistila, že zajímavá byla jen ta anotace a nic víc. Eheh, chyba lávky. Zase jsem něco přecenila. Uvažovala jsem, že daruji jednu hvězdičku za nápad, za překvapivý závěr, snad i za super překlad, ale to zkrátka ta knížka by nemohla být tak nudná a roztahaná, "hlavně aby se tam něco dělo a já napsal více znaků." Je tam až moc blbostí, nelogických jednání postav. Za mě absolutní fail.

12.07.2018 odpad!