Felix z nástupiště č. 1

Když se zaměstnanci yorskhirského nádraží rozhodnou ctít tradici a pořídit si nádražní kočku, rozběhne se kolotoč veselých i dojemných příhod a nová posila týmu neunikne pozornosti médií ani divadelníků. Jak se Felix postupně sžívá s nezvyklým prostředím, prozkoumává nástupiště i tajemný labyrint tunelů, nachází si kamarády, učí se lovit myši a prodávat jízdenky, její sláva se šíří mezi cestujícími i za hranice nádraží. Laskavé povídání o jedné železniční stanici v zapadlém severoanglickém kraji dýchne na čtenáře starosvětskou atmosférou a ukazuje, že když se to vezme správně do tlapek, nemusí být nic ztraceno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371816/big_felix-z-nastupiste-c-1-6s7-371816.jpg 3.984

Kocour Felix 1.

Literatura světová, Humor, Příroda, zvířata

Vydáno: , Ikar (ČR)

Felix the Railway Cat, 2017

Kniha Felix z nástupiště č. 1

RHorse

Knihu jsme četli se synem před spaním. Upřímně, kdyby to nebyl dar, tak nevím, jestli dočtu. Bylo to takové natahované, spousta kapitol o ničem. Bavila mě celkem první půlka, druhů už ne. Dalo by se smrsknout na půlku a pak by to bylo celkem fajn.

Jessybelle
28.07.2021

Neurazí ale nenadchne, alespoň mě ne. Už jsem knihu o kočce četla, ale tohle mě opravdu moc nebavilo, pořád jsem ji odkládala... Nicméně je tam pár věcí, které byly fajn. Kočičí nadšence asi potěší.

Gibis
09.03.2021

Milá kočičí záležitost. Jak si na jedné anglické železniční stanici pořídili služebního kocoura Felixe, ze kterého se vyklubala kočičí holka Felix. A Felix se stala středobodem vesmíru nádraží v Huddersfieldu. Z ustrašeného kotěte vyrostla v sebevědomou a cestujícími obdivovanou dámu a později přímo v mediální hvězdu. Nechybí ani pár barevných fotografií skutečné Felix, ale mohlo jich být mnohem víc, je to prostě krasavice :) Potěší každého milovníka těchto chlupatých mazlíků.

Luccy24
12.01.2021

Příjemná oddychovka, která vás seznámí s životem na nádraží anglického městečka a především se skvělou kočičkou Felix.

Vidlička
13.12.2020

Kdy ja uz se konecne poucim, ze kdyz se okolo knizky ochomyta sluvko "laskavy", ze to nebude nic pro me... Rikala jsem si: je to z Anglie a o kocicce, snad to takova prujma nebude. A hadejte co - byla!

kolacky
10.08.2020

Paní Kate má asi taky kočku/y, protože to, co vyvádí a umí Felix, jsou typicky kočičí manýry, pečlivě odkoukané ze skutečnosti. Máme tři kočky, tak vím, o čem je řeč - a Felix je velice nadaná potvůrka, kterou by člověk kočkař umuchloval do bezvědomí (svého, kočky se nedají).

anet.myblog
11.07.2020

Dneska tady mám zase knížku z trochu jiného soudku. Knížku už jsem četla před delší dobou, ale zjistila jsem, že jsem se vám tady o ní ještě nezmiňovala. Knížka se mi jako milovníkovi koček moc líbila. Příběh je podle skutečné události a odehrává se v Anglii. Děj knížky na mě působil mile a příjemně, myslím že pro kočkomily je to krásné čtení. Knížku budete mít určitě rychle přečtenou, protože děj ubíhá rychle. Ještě letos má vyjít další díl, no spíš zase takový update, co se na huddersfieldském nádraží s kočkou Felix děje. Po dočtení téhle knížky prostě máte chuť hned za Felix do Anglie vyrazit❤️

Elulilinka1
11.07.2020

Naprosto úžasná, úžasná knížka. Úplně na mě dýchla atmosféra anglického nádraží. Knížka byla doslova nabitá různými historkami, nebude se nudit :)