Felix z nástupiště č. 1

Felix z nástupiště č. 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371816/bmid_felix-z-nastupiste-c-1-6s7-371816.jpg 4 98 27

Kocour Felix série

Když se zaměstnanci yorskhirského nádraží rozhodnou ctít tradici a pořídit si nádražní kočku, rozběhne se kolotoč veselých i dojemných příhod a nová posila týmu neunikne pozornosti médií ani divadelníků. Jak se Felix postupně sžívá s nezvyklým prostředím, prozkoumává nástupiště i tajemný labyrint tunelů, nachází si kamarády, učí se lovit myši a prodávat jízdenky, její sláva se šíří mezi cestujícími i za hranice nádraží. Laskavé povídání o jedné železniční stanici v zapadlém severoanglickém kraji dýchne na čtenáře starosvětskou atmosférou a ukazuje, že když se to vezme správně do tlapek, nemusí být nic ztraceno.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Felix the Railway Cat , 2017

Besa
03.01.2023 2 z 5

Čakala som viac. Téma ma zaujala, mačičky mám rada a tiež som kedysi dávno pracovala na železničnej stanici. Tiež sme tam mali mačičku, dokonca niekoľko. Čakala som niečo zaujímavé a vtipné. Dostala som nudu bez zápletky a bez pointy. Za mňa sklamanie.

JancaMia
09.11.2022 3 z 5

Kterak kočička Felix šéfovala anglickému nádraží. Milé , úsměvné ale zbytečně dlouhé.

Brigina
01.10.2022 5 z 5

Protože jsem člověk kočičí, tak jsem se výborně bavila. Kdo nemá rád kočky, tak tam pro něj asi bude málo akce, ale pro mě tam byl stále přitažlivý děj. Popsáno to bylo čtivě, a tak děj rychle ubíhal. Byla jsem spokojená a klidně se k takové knížce ráda vrátím.

RHorse
04.02.2022 2 z 5

Knihu jsme četli se synem před spaním. Upřímně, kdyby to nebyl dar, tak nevím, jestli dočtu. Bylo to takové natahované, spousta kapitol o ničem. Bavila mě celkem první půlka, druhů už ne. Dalo by se smrsknout na půlku a pak by to bylo celkem fajn.

Jessybelle
28.07.2021 3 z 5

Neurazí ale nenadchne, alespoň mě ne. Už jsem knihu o kočce četla, ale tohle mě opravdu moc nebavilo, pořád jsem ji odkládala... Nicméně je tam pár věcí, které byly fajn. Kočičí nadšence asi potěší.

Gibis
09.03.2021 3 z 5

Milá kočičí záležitost. Jak si na jedné anglické železniční stanici pořídili služebního kocoura Felixe, ze kterého se vyklubala kočičí holka Felix. A Felix se stala středobodem vesmíru nádraží v Huddersfieldu. Z ustrašeného kotěte vyrostla v sebevědomou a cestujícími obdivovanou dámu a později přímo v mediální hvězdu. Nechybí ani pár barevných fotografií skutečné Felix, ale mohlo jich být mnohem víc, je to prostě krasavice :) Potěší každého milovníka těchto chlupatých mazlíků.

Luccy24
12.01.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka, která vás seznámí s životem na nádraží anglického městečka a především se skvělou kočičkou Felix.

Vidlička
13.12.2020 1 z 5

Kdy ja uz se konecne poucim, ze kdyz se okolo knizky ochomyta sluvko "laskavy", ze to nebude nic pro me... Rikala jsem si: je to z Anglie a o kocicce, snad to takova prujma nebude. A hadejte co - byla!

kolacky
10.08.2020 4 z 5

Paní Kate má asi taky kočku/y, protože to, co vyvádí a umí Felix, jsou typicky kočičí manýry, pečlivě odkoukané ze skutečnosti. Máme tři kočky, tak vím, o čem je řeč - a Felix je velice nadaná potvůrka, kterou by člověk kočkař umuchloval do bezvědomí (svého, kočky se nedají).

anet.myblog
11.07.2020 4 z 5

Dneska tady mám zase knížku z trochu jiného soudku. Knížku už jsem četla před delší dobou, ale zjistila jsem, že jsem se vám tady o ní ještě nezmiňovala. Knížka se mi jako milovníkovi koček moc líbila. Příběh je podle skutečné události a odehrává se v Anglii. Děj knížky na mě působil mile a příjemně, myslím že pro kočkomily je to krásné čtení. Knížku budete mít určitě rychle přečtenou, protože děj ubíhá rychle. Ještě letos má vyjít další díl, no spíš zase takový update, co se na huddersfieldském nádraží s kočkou Felix děje. Po dočtení téhle knížky prostě máte chuť hned za Felix do Anglie vyrazit❤️

Elulilinka1
11.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasná, úžasná knížka. Úplně na mě dýchla atmosféra anglického nádraží. Knížka byla doslova nabitá různými historkami, nebude se nudit :)

niki-chan
21.11.2019 4 z 5

Milé příběhy ze života nádražní kočky

aydam
03.10.2019 2 z 5

Moc mě to nebavilo. Prostě "Kocour Bob" je jen jeden.

HancaB82
07.05.2019 5 z 5

Pěkný příběh. Když jsem dočetla chtěla jsem si zabalit kufry a vydat se do Anglie na nádraží Huddersfield podívat se na kocoura Felixe :-)

Coolniczka12
26.04.2019 1 z 5

Boze, co se mi to dostalo do ruky. Tak tohle vazne ne. Namet dobry, ale v podstate o nicem. Cekala bych vic akce, vic vtipu a celkove vic emoci. Misto toho dokola se opakujici pasaze, dokola se opakujici blaboly jaka je Felix celebrita, hvezda atd... a ten product placement me tam taky slusne vytacel.
Za me strasny a hvezdicku davam jenom proto, ze mam rada zvirata.

knih.sasa
12.03.2019 4 z 5

Milá, nenáročná oddechovka z kouzelné Anglie, kdy mladík zaměstnaný na nádraží má sen. Nebo spíš několik snů. Jeden z nich je sen o kocourovi, který bude na jeho nádraží zlepšovat náladu zaměstnancům i cestujícím. Stačilo vydržet cca 10 let a se změnou vedoucího pracovníka se mladíkovi, který věří, že toto nádraží není jeho konečná profesní stanice, se splní alespoň sen o kocourovi. Není to jediné nádraží v Anglii, které má jako zaměstnance zvíře, keré má dotováno granule, kapsičky a uniformu i pelíšek. Obstálo by to i u nás v ČR? :-)

vterinka
10.02.2019 5 z 5

Nádherná kniha o Felix vypráví její příběhy, ale také příběhy jejich kolegů. Kniha je psaná až pohádkovou formou, takže jsem si dovolila jednu kapitolu přečíst svému čtyřnohému miláčkovi na dobrou noc. Kniha je velice čtivá, poutavá a skvělá volba na odreagování se. :-)

Meggie1
12.01.2019 4 z 5

Rychle se čtoucí kniha, pro kočičí fanoušky čtyři hvězdičky, pro ostatní asi maximálně tři, ale my, co čteme s kočkou přes rameno, v tom máme jasno!

ejcova
29.12.2018 2 z 5

Zvířata i knihy o nich mám ráda. Tohle bylo nekomplikované čtení, ale na můj vkus příliš rozvláčné. Poloviční množství stránek se zhuštěným dějem by mě potěšilo víc.

Opatov
08.11.2018 5 z 5

Knizka pro milovniky kocek a anglickeho humoru. Vtipny a lidsky pribeh z anglickeho nadrazi, kde mysim nehrozi nebezpeci.

kočky Anglie humor nádraží roLa (doprava)

Kate Moore
britská