Felix z nástupiště č. 1

Felix z nástupiště č. 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371816/bmid_felix-z-nastupiste-c-1-6s7-371816.jpg 4 98 27

Kocour Felix série

Když se zaměstnanci yorskhirského nádraží rozhodnou ctít tradici a pořídit si nádražní kočku, rozběhne se kolotoč veselých i dojemných příhod a nová posila týmu neunikne pozornosti médií ani divadelníků. Jak se Felix postupně sžívá s nezvyklým prostředím, prozkoumává nástupiště i tajemný labyrint tunelů, nachází si kamarády, učí se lovit myši a prodávat jízdenky, její sláva se šíří mezi cestujícími i za hranice nádraží. Laskavé povídání o jedné železniční stanici v zapadlém severoanglickém kraji dýchne na čtenáře starosvětskou atmosférou a ukazuje, že když se to vezme správně do tlapek, nemusí být nic ztraceno.... celý text

Literatura světová Humor Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Felix the Railway Cat , 2017

DancerAnnBooks
30.10.2018 4 z 5

Kočky mám hodně ráda , sama kočku mám , proto se mi i tato kniha o dobrodružství kočky Felix velmi líbil .

ivana02
24.10.2018 4 z 5

Kočičí literatura faktu :-) Skutečný příběh kočky, kterou si pořídili nádražáci na jednom malém anglickém nádraží. Prý za účelem lovení hlodavců :-) Kdepak, žádné hlodavce nelovila, jenom pár, to byla jenom záminka kvůli vedení. Sice dostala (ano, správně holčičí koncovka, ač se to vzhledem ke jménu nezdá), titul deratizační manager, ale hlavně jí mají zaměstnanci jako příjemnou společnici. A nejenom oni, ale i cestující, z nichž jeden jí založil i fb stránku. Už jsem se na ní dívala a ráda sleduji, jak za Felix jezdí lidé a fotí se s ní.
Nejen pro milovníky koček, ale pro všechny, co mají rádi milé příběhy o zvířatech.

Andi
10.08.2018 2 z 5

Netuším kdy byl vydán originál, ale tahle kočka má právě teď na facebooku 129 086 fanoušků. Fakt, že je tak slavná jsem netušila, kdo o ní kdy slyšel, předtím, než vyšla tady u nás tahle knížka? Nikdo ... Myslela jsem, že jde o jakýsi historický příběh, ale ono ne. Felix je princezna zrozená pro tenhle život ve světlech reflektorů, úplná celebrita každým coulem.
Jinak, knížka je vesměs nudná, ale obrovký potlest patří autorce , která se s tím poprala profesionálně, snažila se vše napsat co nejpřitažlivěji. Je to napsáno prostě tak, aby i z reálně nudné věci o té kočce vytvořila zajímavost.

OnlyFour
18.06.2018 4 z 5

Taká milá knižka, konečne som siahla po niečom inom než je detektívka, triller alebo kn. z nacistického obdobia. Príjemne som si pri čítaní oddýchla, pobavila na Felixiných príhodách. A som rada za fotky, hneď to bolo uveriteľnejšie

gudaska
11.06.2018 4 z 5

Milé vyprávění kočičí hrdinky v akci :) Doma máme 2 kocoury, tak vím co dokážou občas dělat za lotroviny i to samé umí Felix :)

Zebraz
30.04.2018 5 z 5

Už hrozně dlouhou dobu se mi nepodařilo najít knihu kterou bych nechtěla vůbec odložit a kdybych neměla neodkladné záležitosti, tak bych jí přečetla na jeden zátah. Je naprosto úžasná, skutečný příběh kočky, která mění lidem život. Ta úžasná dráždní rodina. U této knížky jsem se nejen smála, ale i plakala. Jedině mužů doporučit. ;-)

Kozel
22.03.2018 5 z 5

Některé mé známé by nejspíš překvapilo, jakou knihu jsem to vzal do rukou. Ovšem ne víc, než to překvapilo mě samotného. Jenže neokoukanému námětu, který se mi zdál těžko uvěřitelný (kočka na nádraží "kdesi" v severní Anglii?), vyvolal pozdvižené obočí (to je skutečný nebo smyšlený příběh?) a podráždil zvědavost (jak se dá takový příběh vlastně pojmout?), jsem nakonec nedokázal odolat. Obvykle jdou knižní novinky zcela mimo mě, ovšem tohle je jako Felixiny oči zářící výjimka, kterou jsem nevědomky dal na jediný zátah.

Příběh Felix a život na nádraží v Huddersfieldu má v sobě hodně anglického, pohádkového a starosvětského, což je dáno i autorčiným způsobem podání, jejímuž překladu bych vytknul jen nepochopitelné slovní rozepisování letopočtů. Kočka Felix na mě zapůsobila i tak vzdáleným prostřednictvím, jako je kniha - došlo na úsměv, hlasitý smích, obdiv, ale i cosi jako dojetí. Ono to totiž není jen o nádražní královně, ale také o jejích dvounohých spolupracovnících, fungování britských drah, společných zážitcích a dobrodružstvích, která obohacují jinak šedavou každodennost, kterou většina z nás příliš dobře zná. Nenacházíte-li se v blízkosti Huddersfieldu, přečtěte si alespoň tuhle okouzlující knihu s až pohádkovým námětem.

kočky Anglie humor nádraží roLa (doprava)

Kate Moore
britská