Jak drahé je zdarma?

Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko "zdarma"? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů - od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe - a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59782/big_jak-drahe-je-zdarma-OJ1-59782.jpg 4.3334
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Práh

Predictably Irrational, 2008

Kniha Jak drahé je zdarma?

xTerezax

Knížka je populárně naučná, nelze tedy vše, co je v ní napsáno, brát se 100% účinností. Pěkně ale na jednoduchých pokusech/příkladech ukazuje, jak iracionálně my lidé občas uvažujeme a jak lehce nás jde zmanipulovat. Navíc se velmi pěkně čte a občas vás donutí se zamyslet. Doporučuji jako oddechovou knížku pro ty, kteří se zajímají o psychologii či behaviorální ekonomii.

HelenBarbora

Skvělá kniha, stojí za přečtení

Bajirek

Díky této knize, jsem se nenechal oscamovat v Bangkoku. Jakmile na mě hráli divadlo, dokázal jsem to rozeznat během pár minut. Konkrétně jde o tento scam: https://www.reddit.com/r/Thailand/comments/vb8hj/i_just_got_scammed_in_bangkok_glorious_tailor/

Jako kdyby ti scameři šli stránku po stránce. Neuvěřitelné

nokid

Po přečtení si i já mohu říct slovy pohádkového dědečka-hříbečka: "Nechytil, nechytil!"

radimch
22.12.2021

Pár dobrých postřehů, zajímavé výzkumy. No ale celkvově je to trošku nesourodá knížka.

mich4l.b
04.12.2021odpad!

Neskutečná ptákovina. Sborník skutečně trapných hokus-pokusů, kdy daňový poplatník financuje volnočasové blbiny nějaké profesora, který vám v každém druhém odstavci musí sdělit, s kým důležitým na té či oné "studii" pracoval. Dočetl jsem jen proto, abych se přesvědčil, jestli to celý není jen "joke". Nebyl. Neuvěřitelný, že s tímhle vylezl ven a ještě to prodává dál. OMG!

IXOXI
03.12.2021

Populárně naučná psychologie vysvětlená na základě pokusů. Jen se nesmí brát příliš vážně, protože některá tvrzení jako skládání Hippokratovi přísahy není tak jednoznačné, jak zde bylo naznačeno. Celkově se už dnes nejedná o objevné myšlenky, kniha je oddechová a nejspíše jen člověka utvrdí v tom, co už si beztak myslel.

muf-rodrigo
15.07.2021

Srozumitelně napsaná kniha, čte se svižně, řada zajímavých psychologických fíglů podložených pokusy. Třeba když jsem četl o cenové kotvě, úplně jsem si uvědomil, že přesně tak se chovám. Jinak je ale dost nesourodá, hup sem, hup tam, jak se hodí.