Andi Andi komentáře u knih

Dějiny odívání: Starověk Dějiny odívání: Starověk Ludmila Kybalová

Skvělá kniha pro všechny fanoušky Antiky a dále, fanoušky módy i historie, nápomocna i pro studenty, kteří si potřebují zjistit něco více o odívání té doby do svých prezentací. Vše je velmi jasně a přehledně napsáno. Čtení odsýpá, nejde o vleklé ani o nudné čtení, zabaví a potěší.
Knihu doplňují:
- citáty vybrané z dobových pramenů.
- barevný i černobílý obrazový doprovod
Jedno velké plus, pokud se budete chtít blýsknout s nějakým tím citátem přímo ze starověkého díla o tomto tématu a nemusíte vůbec běhat po knihovnách ani archivech.
Nabídka je tu velmi dostačující. I obrázků. 5 hvězdiček.

02.05.2018 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Nedočteno, nedokázala jsem se začíst.

02.05.2018 1 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Zajímavé téma, pěkná kniha o Američance, která si zamilovala Kábul, založila si kavárnu, kterou navštěvují hlavně cizinci.
V příběhu vystupují 4 ženy, jejichž osud je propleten a vzájemně ovlivňován.
Nenáročné čtení, které po přečtení pravděpodobně zmizí v zapomnění.

02.05.2018 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Čítám tu v komentářích, že bylo v příběhu až moc postav, čtenáři se ztráceli v jednotlivých časových skocích - minulost, součastnost... Nechápu.
Příběhy jsou krásně propletené a dávají smysl, podle mě vůbec nejsou zamotané a už vůbec ne nudné. Dávám 4 hvězdičky - za děj, u kterého jsem se ani jednou nenudila, další za promyšlené postavy - výrazné charaktery, které si zapamatujete, třetí za skvělou čtivost (pan autor prostě umí psát) a čtvrtou za krásnou obálku.

02.05.2018 4 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Nenáročné čtení, pěkný příběh, nenadchne, neurazí.

02.05.2018 2 z 5

Rolf zálesák Rolf zálesák Ernest Thompson Seton

Přečteno necelých 100 stran, poté jsem knihu zavřela. Nedočteno.
Čekala jsem, že se opravdu - o té úžasné přírodní moudrosti, jak je psáno v anotaci - něco dozvím, ... No místo toho se mi dostalo spoustu dopodrobna vysvětlených postupů jak VRAŽDIT zvířata. Jak lovit lukem, jak střílet, jak vyrábět pasti. Příběh více méně žádný, názvy kapitol alá: Lov na jelena, Hon na bobry, Liščí kožešina, apod. mám 2001, Leprez vydání - Dávam palec nahoru za krásné ilustrace.
A ona zmiňovaná lesní moudrost? Kde nic, tu nic.

02.05.2018 1 z 5