Dějiny odívání: Starověk

Dějiny odívání: Starověk

Oděv byl ve všech historických dobách symbolem postavení jednotlivce, odrazem jeho smýšlení nebo životního stylu. Tento díl vícesvazkových dějin odívání od Ludmily Kybalové, naší přední odbornice v tomto oboru, sleduje vývoj oděvu ve starověkých kulturách, tvořících předstupeň historie evropského odívání: - v Mezopotámii a Egyptě, dvou velkých civilizacích, odkud máme první doklady o uceleném oděvním stylu - ve východním Středomoří (Kréta, Mykény, Řecko), kde se postupně vytvořil kánon antického odívání - v západním Středomoří (Etrurie a Řím), kde se řecký ideál harmonie a krásy rozvinul do maximálního přepychu a zdobnosti. Knihu doplňují: - citáty vybrané z dobových pramenů - barevný i černobílý obrazový doprovod, tvořený dobovými malbami a skulpturami - kresby jednotlivých typů oblečení - dobové střihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28211/dejiny-odivani-starovek-28211.jpg 4.815
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Andi

Skvělá kniha pro všechny fanoušky Antiky a dále, fanoušky módy i historie, nápomocna i pro studenty, kteří si potřebují zjistit něco více o odívání té doby do svých prezentací. Vše je velmi jasně a přehledně napsáno. Čtení odsýpá, nejde o vleklé ani o nudné čtení, zabaví a potěší.
Knihu doplňují:
- citáty vybrané z dobových pramenů.
- barevný i černobílý obrazový doprovod
Jedno velké plus, pokud se budete chtít blýsknout s nějakým tím citátem přímo ze starověkého díla o tomto tématu a nemusíte vůbec běhat po knihovnách ani archivech.
Nabídka je tu velmi dostačující. I obrázků. 5 hvězdiček.