Dějiny odívání: Barok a rokoko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Oděv byl ve všech historických dobách symbolem postavení jednotlivce, odrazem jeho smýšlení nebo životního stylu. Tento díl vícesvazkových Dějin odívání sleduje proměny stylu oblékání ve třech obdobích 17. a 18. století: – období třicetileté války, kdy doznívaly pozdní renesanční vlivy a módu ovlivňuje „vojácký styl“ – dvorská móda období Ludvíka XIV., kdy začíná francouzský módní diktát celé Evropě – období vysoce stylizované a vyumělkované podoby francouzského rokokového oděvu před Velkou francouzskou revolucí. Knihu doplňují citáty vybrané z dobových pramenů, barevný i černobílý obrazový doprovod tvořený dobovými malbami a grafikami, kresby jednotlivých prvků oblečení, dobové střihy i slovníček dobových pojmů ze slovníku odívání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28214/big_dejiny-odivani-barok-a-rokoko-1z5-28214.jpg 4.617
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Dějiny odívání: Barok a rokoko

Mr.Diktator
19.04.2021

Velmi výrazně chyběli ilustrace k popisovaným oděvům a vložené fotky oděvů byli jen obecné a nepomohli představě o tehdejší módě. Též chyběla nějaká sumarizace, shrnutí do bodů či důraz na rozdíly mezi obdobími nebo zeměmi. A tak mi to celé splynulo v jeden celek bez nějaké určité představy.

Andi
28.03.2019

Čekala jsem víc. Bylo to velmi stručné, i když jsem samozřejmě za dílo ráda, přece jenom by mohlo být obsáhlejší - tedy se tématu věnovat více do hloubky. Každému časovému období bylo věnováno jen pár stran, zemích mimo Francii snad jen pár odstavců. Třeba o dlouhém století za vlády Marie Terezie by se dalo o Habsburské monarchii a odívání zde napsat spousta věcí, za pár stránek už zase nějaký Ludvík ... samá Francie, nelíbilo se mi, že se autorka ostatním zemím věnovala pouze okrajově.