Dějiny odívání: Středověk

od:


KoupitKoupit eknihu

Oděv byl ve všech historických dobách symbolem postavení jednotlivce, odrazem jeho smýšlení nebo životního stylu. Tento díl vícesvazkových dějin odívání sleduje vývoj oděvu ve třech obdobích středověku, od pátého do patnáctého století: - v raném středověku, od pátého do jedenáctého století, a to nejprve v Byzanci, pak v západoevropské oblasti -ve vrcholném středověku, od dvanáctého do poloviny čtrnáctého století - v pozdním středověku, od poloviny čtrnáctého století po patnácté století, včetně zvláštního fenoménu módy burgunského dvora. Knihu doplňují citáty vybrané z dobových pramenů, barevný i černobílý obrazový doprovod tvořený dobovými malbami a grafikami, kresby jednotlivých prvků oblečení, dobové střihy i slovníček dobových pojmů ze slovníku odívání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28212/dejiny-odivani-stredovek-28212.jpg 4.620
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Braenn
19.09.2017

Kniha není pro výrobu úzce datovaných oděvů relevantní, ba spíš je přímo zavádějící (a dnes už dalece překonaná), pokud jde někomu o opravdu reálné ztvárnění dobových oděvů. Reenactor, který ji má v ruce, by ji měl zase hodně rychle zahodit. Nicméně pro takový neodborný vhled a kostýmy ala Znojemské vinobraní patří k tomu lepšímu, co si může čtenář koupit, aniž by se musel sám probírat dobovou ikonografií. Oceňuji doplnění citacemi z dobových pramenů na krajích stránek.

angloumene
20.11.2015

Opravdu zajímavá encyklopedie odívání ve středověku. Nabízí řadu nejrůznějších trendů a proudů, které jsou seřazené podle časové posloupnosti. Kromě názorných ilustrací kniha nabízí také několik střihů.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

móda středověk gotika dějiny odívání

Autor a jeho další knihy

Ludmila Kybalová

Ludmila Kybalová
česká, 1929 - 2012

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených26x
v Doporučených1x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit8x
v dalších seznamech1x