Život na trampolíně

Život na trampolíně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332148/bmid_zivot-na-trampoline-DJF-332148.jpg 4 94 24

Tallulah studuje na střední škole, pomáhá v domácnosti i s péčí o své dva mladší bratry. Nikdo neví, že má tajemství. Nikdo až na Annabelle, její nejlepší kamarádku. Annabelle, oslnivá kráska z umělecké rodiny, jednoho dne vstoupila do třídy jako zjevení, a od prvního dne si Tallulah přivlastnila. Dívky brzy spojilo pevné pouto přátelství, ale i vzájemná opora v těžkých situacích. Zdánlivě nerozlučné přátelství nečekaně ztroskotá během jediného okamžiku a Tallulah na celé roky uvízne v té jediné chvíli, kdy se jí zhroutil svět. Až po létech a mnoha dalších setkáních pozná, že první láska, i když je silná, nemusí být nutně ta pravá.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Walking on Trampolines , 2013

Ellienkaa
Ellienkaa
16.10.2022 3 z 5

Přečetla jsem tuto knihu, a je super, krásný dojemný příběh ale ze začátku byla kniha úplně bez děje.. Ale jinak je 6/10

bookcase
bookcase
25.07.2022 5 z 5

Nádherný příběh, dojemný a křehký, užívala jsem si každou stránku.

elleigh01
elleigh01
14.12.2021 5 z 5

Příběh se mi líbil moc. Chvíli smutné a bolestivé vyprávění, většinou ale veselé a vtipné. Jedna z těch knížek, tak krásně lidsky napsána, která na mě působí tak opravdově a mile. Je to příběh o první lásce, první zradě, přátelství a mezilidských vztazích. V knize se prolíná současnost s minulostí a postupně začínáme chápat vztahy mezi hlavními hrdiny. Ráda si knihu zase přečtu. Dokonce jsem knihou obdarovala i několik svých kamarádek.

latanya34
latanya34
16.11.2021 5 z 5

Měla jsem to štěstí, že jsem se začetla do tak krásně napsaného románu, jehož příběh je sice jednoduchý a o všedních věcech, kterými si všichni v životě procházíme, ale jehož slova jsou jako láskyplné objetí.
Tuto knihu jsem si naprosto zamilovala. Každá postava byla naprosto fantastická, dokonce i antagonisté, které jste prostě nemohli nemít rádi.
Tohle je jedna z těch knih, která ve vás zůstane navždy.

hol58186
hol58186
03.11.2021 5 z 5

Knihu doporučuji především těm čtenářům, kteří hledají na knize něco zábavné, ale zároveň i
ze života, kdy vše nebývá vždy růžové. Příběh jako takový je dobrý, chytlavý a chvílemi i napínavý. Dokonce mě i párkrát dokázala autorka překvapit, což je opravdu vzácnost u podobných knih. Chvíli čtete příběh ze současnosti a poté se najednou vrátíte o pět a více let zpátky. Tématem je přátelství mezi dvěma dívkami, které však postupem času zničí první láska jedné z nich a také o rozhodnutích, která nás utvářejí a je třeba dříve či později za ně vzít zodpovědnost a potýkat se s jejich následky.

chodícírohožka
chodícírohožka
18.08.2020 2 z 5

Příběh o dost podivném přátelství, velmi netradičních rodinách (a lidech vůbec), ale podle mě téměř bez děje. Netvrdím, že se četl špatně, ale nějak ve mě nezanechal žádné pocity. Hlavní hrdinky (a hrdina) mi byly spíš nesympatické, jejich jednání mi často nedávalo smysl (nechápala jsem např. chování Lulu k Simone a Stelle) a komolení slov mě dost prudilo. Takže - ano, byla to (velice nenáročná) oddechovka - ale taková ta, ke které už se určitě nikdy nevrátím.

Anoli711
Anoli711
24.07.2020 4 z 5

Ze začátku mě tato kniha zcela neupoutala a přišlo mi, že se děj nějakou chvíli táhl, ale rapidně se zlepšoval po třetinách a v poslední třetině jsem se do postav naprosto zamilovala a i jsem si poplakala. Vadily mi tam překlepy, které rušili mou pozornost, ale jinak ,,bájevělá" kniha o vztazích.

daniska
daniska
30.03.2020 5 z 5

Příběh je o první lásce, přátelství a o rodičích. Kniha se hezky četla i slza ukápla při čtení. Vřele doporučuji a rozhodně nelituji že jsem si jí koupila.

mysterygirl
mysterygirl
20.08.2019 4 z 5

Kniha byla naprosto"bájevělá".(bajecna a skvela)

Tejeja
Tejeja
04.08.2019 3 z 5

Hned na začátku ( v prologu) mne kniha zaujala a nastartovala moji zvědavost. A potom mé nadšení opadalo a opadalo. Poslední stranu jsem přečetla s oddychem, že už je to za mnou. Věřím ale, že si najde své čtenáře, protože nápad není špatný, zápletky taky nechybí a styl psaní je čtivý. Mě ale prostě nesedla...

Janík511
Janík511
15.06.2019 4 z 5

Opravdu velmi pohodová oddechodka. Dlouho jsem přemýšlela, jestli ji mám koupit a nelituji. Příběh krásný, četl se jedním dechem. Ještě teď z ní mám povznesenou náladu.

adellk28
adellk28
09.04.2019 5 z 5

Kniha byla velice oddychová a přenádherná. Hltala jsem každé slovo a nenapadá mě jediná námitka. Příběh byl nádherný a zajímavý. Nejvíce se mi asi líbila první část, ale všechny byly pěkné. Půlku knížky jsem si říkala, jak by to mohlo skončit a konec mě velice překvapil i rozesmutnil. Způsob psaní mi velice vyhovoval. Všem 100% doporučuji, pokud hledáte nenáročné čtení, které vás dojme i pobaví a něco vám v srdci zanechá.

Andi
Andi
02.05.2018 2 z 5

Nenáročné čtení, pěkný příběh, nenadchne, neurazí.

Izu
Izu
11.03.2018

Nezaujalo.

putpuda
putpuda
10.03.2018 4 z 5

Pěkný příběh o prvních láskách, přátelství, vztahů mezi rodiči a dětmi....pomalejší rozjezd, ale i tak pěkné, nenáročné čtení ;)

sabca
sabca
13.02.2018 5 z 5

Taky jsem se ze začátku do knihy nemohla začíst, ale potom jsem měla problém jí odložit. Poslední stránky jsem přečetla na jeden zátah. Lulu byl sympatická hrdinka i se svými chybami, kterých si byla vědomá. Když jsem knihu dočetla, tak se mi těžko loučilo se všemi postavami a brala bych i pokračování.

bagel
bagel
15.11.2017 5 z 5

Od knihy jsem dost očekávala a po pomalejším začátku jsem se začetla a byla nakonec velmi spokojená.

Ildi
Ildi
10.11.2017 4 z 5

Kniha ma milo prekvapila. Kniha je veľmi ľudská, citlivo napísaná, vôbec nie bežná, ako väčšina kníh pre ženy. Kniha ukazuje aký vie byť život krásny, dômyselne prepletený a zdôrazňuje to, čo je v živote dôležité v porovnaní s chybami, ktoré ľudia majú alebo ktoré robia vo svojom živote.

blazkoma
blazkoma
25.09.2017 5 z 5

Jak by řekly Annabelle s Tallulah: Genberoucí!

leny.wood
leny.wood
28.07.2017 3 z 5

Příjemný román, u mě patří do kategorie odpočinkových. Ukázka síly přátelství a rodinné sounáležitosti. Bohužel mi čtení kazila přítomnost množství chyb (překlepy, chybná interpunkce, dokonce i chybné použití jména), a proto dávám o hvězdu méně.

přátelství láska rodina

Autorovy knížky

Frances Whiting
australská
2017  78%Život na trampolíně

Kniha Život na trampolíně je v