Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Já osobně jsem se u této knihy/komiksu lámala smíchy. Je to trefné, zábavné a opravdu ze života. Skvělé pro pobavení, i jako dárek přátelům. Rozhodně Vám zlepší náladu a sami se v mnoha situacích najdete :) Doporučuji!

17.10.2017 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Prequel k sérii Z krve a Popela. Miluju svět, co Jennifer napsala, zbožňuju postavy a jejich příběhy. Stalo se to mojí novou posedlostí a vášní. Stránky ubíhají pod rukama a ve chvíli kdy jsem dočetla poslední, jsem byla smutná že to končí. S Největším očekáváním čekám na další díl.
Sice příběh Nykta a Serafeny je malinko jiný, ale stejně tajemný a dobrodružný.

03.09.2023 5 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Krásné. Tentokrát prožíváme s hrdiny příběh. Jejich cestu. Za novými zážitky ale i za poznáním.
Strašně se mi líbí dovětek autora na konci, skvěle to dotváří příběh a můžeme vnímat o to lépe ilustrace i text.

02.08.2023 4 z 5

Musím říct, že tvorba Tima Burtona miluju už od mala. Jeho umění a filmy a básně jsou za mě dokonalé. V každé je spousta temna, ale i spousta světla. A tahle sbírka je dokonalá jak slovem tak i provedením.

08.11.2022 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Vždycky miluju, když se nějaký příběh točí okolo knih nebo se odehrává v knihovně. A tenhle se řadí mezi ty nejlepší. Zvláštní knihy, plné magie ale i tajemství. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a soucítila jsem s nimi a prožívala jejich bolesti. Ikdyž je na jednu stranu příjemné, že nečekáte v napětí na pokračování (protože je to stand alone), myslím že zrovna tento příběh by si to pokračování zasloužil.
Krásné čtení, krásný příběh.

07.04.2022 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Třetí díl, je za mě snad nejpovedenější. Je tam spoustu zvratů, které Vás drží svým způsobem pořád napnuté. Myslím si , že je to rozhodně důstojné zakončení této trilogie. Čte se to jednoduše a stránky ubíhají samy. Jen jedinou malou výtku bych měla. Ruštinu jsem se učila několik let a některé ty pojmy měli špatný překlad. Nevím jestli to byl záměr nebo ne, jen mi to malinko vadilo, když víte jaké slovo tam správně patří.
Každopádně dobrá YA fantasy!

24.02.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

No, tak už i já jsem se propracovala k této sérii. Možná mě trošku popostrčilo i vydání seriálového zpracování. K prvnímu dílu. Četlo se to lehce a jednoduše. Strašně se mi líbí ta inspirace Ruskem, je to ojedinělé a ten svět je vystavený dobře. Co se týče postav, tak jsem malinko na rozpacích. Nějak jsem k žádné nepřilnula. Nevím proč. Jsem zvědavá jestli se to třeba nezmění až zkouknu i seriál. Přečtu si však určitě i zbytek.

13.02.2022 3 z 5

Tvůj perfektní rok Tvůj perfektní rok Charlotte Lucas

Tato kniha je mou poslední, kterou jsem stihla přečíst za rok 2021. Je to velice čtivé a hezky napsané. Líbil se mi námět s diářem, který určitě bude inspirativní. I když to není "veselé" čtení, zanechalo to ve mě spoustu dojmů a myšlenek k přemýšlení.

09.01.2022 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Konečně jsem se k této knížce dostala. Neříkám, že některé básně mě nedostaly. V některých verším jsem našla i své pocity, ale i přesto jsem asi po vší té propagaci čekala malinko víc. Myslím si však že je to povedená publikace a určitě zkusím i další díla od autorky.

19.11.2021 3 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Momentky jsou mojí prvotinou od této autorky. Má čtivý styl psaní. Její povídky jsou ze života, troufnu si až říct, že z reálného, který snad buď prožívala ona nebo osoby jí blízké.
Tato kniha se četla velice dobře, bohužel mě však nějak nezaujala. Myslím si však, že to o čem píše je určené spíše ženám, dívkám, které mají už něco ze života za sebou a někdy snad najdou ve větách Barbory sebe samu.

29.06.2021 3 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Zavěr teto trilogie mi potvrzuje myšlenku, kterou jsem měla hned po přečtení první knihy od Jaye, tenhle chlap umí k***a dobře psát. Je to čtivé, napínavé, sarkastické, ironicke, občas az humorné. Mytologie bohu a celkove ten pribeh o Temnotě a bohu světla jejich dcerach a krutosti, kterou jsou schopny se mi libil. Vyvrcholeni vsech tajemstvi. A mnihem vic..
Plny pocet hvezd jsem vsak nedala kvuli tomu konci, asi jsem cekala malinko vic...
Nemeni to vsak nic na tom ze tuto serii jsem si uzila, bavil me ten svet a zžila jsem se s postavami (..jen nekterymi, ...treba Ashlin nemam rada uz od zacatku..)
Rozhodne je to originalni a tesim se na dalsi knizky od Jaye, protoze verim tomu ze to bude stat za to.

02.12.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

První díl z trilogie od skvělého Jaye Kristoffa. Přiznám se , že je opravdu vidět, že tento příběh napsal chlap. A mě osobně to velice sedlo. Poznámky pod čarou mi podávali odpověďi na moje otázky. Jelikož svět který zde autor popisuje je temný a krutý tak i záhadný a krásny. Miluju styl humoru autora, sarkasmus a ironii.
Skvěle napsané, originální, drsné, vtipné, sprosté a místy erotické. Nikdy jsem ještě nečetla nic podobného.
Hlavní hrdinku si hned zamilujete a pan Laskavý je dokonaly "mazlicek". Pohltí vás to jako mlha a je to dechberoucí.
Jediné co bych knize vytkla je korektura. Občas se to tam objevovaly chybky.

Každopádně Jay Kristoff zde ukázal jeho umění. A já se du začíst do druhého dílu.

07.11.2020 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Toto zatím nejslabší ze série případů Joona Linny, pořád je to čtivé a místy napínavé, ale neponořila jsem se do toho příběhu stejně jako u jiných dílů.
Pořád však si myslím že tato "série" stojí za přečtení.

05.11.2020 3 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Druhý díl této knižní série, je snad ještě víc napínavý, než ten první. Začíná to vše tam, kde jsme v prvním díle skončili se čtením. Elias a Laia utíkají před imperiálními vojáky v katakombách. Podíváme se do prostředí domorodých kmenů a tajemného Stinného Hvozdu.

V tomto díle jsme navíc mohli nahlédnout i do mysli Heleny (Krkavce), jejíž kapitoly nám poskytly náhled na dění u dvora, císařových intrikách a i o pronásledování Eliase.
Máme možnost poznat i nové postavy jako Eliasovu nevlastní matku, či tajemnou strážkyni hvozdu. Cesta k záchraně Darina vede přes mnoha zákoutí a překážek. Nad některými zvraty Vám zůstane rozum stát.

Dynamický průběh děje Vás opravdu dostane. Nebudete moct přestat číst, ano tak napínavé to je. Nechybí zde ani nadpřirozeno a tajemno, rozhodně však nečekejte žádné víly ani vlkodlaky. Nepřítelem je zde něco daleko temnějšího, zákeřnějšího a bezcitnějšího.

Velice vydařený druhý díl. Většina druhých dílů fantasy ság Vás buď pohltí nebo naopak odradí od čtení dalšího dílu. Toto je rozhodně pohlcující případ! :)

30.07.2018 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Velice čtivá knížka, jednoduše napsána. I přesto, že má J. G. lepší knihy se mi tato líbila..a konec který vše vysvětluje je moc hezky udělaný.. Filmové zpracování nebylo zle, ale dřív si rozhodně přečtěte knihu.

02.01.2018 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Moc se mi líbil námět knihy... tím myslím psát dopisy pro někoho slavného ikdyž ,mrtvého... samotný příběh je smutný, čtivý, a plný nemocí. Obálka je moc krásná a poutavá.

02.01.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tato kniha je klasika, i když ji každý nečetl, tak ji znají. Velká láska, která si projde tolika úskalími. Okno do duše hlavních postav. Vykreslení doby, ve které se vše odehrává. Život bohaté smetánky 20. let, prohibice v Americe. To vše a ještě mnohem víc děla z Fitzgeralda opravdového mistra. Filmové zpracování je překvapivě stejně dokonalé jako kniha sama. Nesmrtelný milostný příběh.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mě se to moc líbilo. Líbí se mi tři dějové linie, tří různých žen, každá v jiném čase..námět se mi také líbí... jak z obyčejné cesty vlakem udělat něco tak napínavého. Tato kniha udělala ve světě velké "bum" a najednou se začala objevovat poptávka po detektivkách.. (nebo mě to aspoň tak přijde) a startovním můstkem byla právě "dívka ve vlaku". Filmové zpracování je podle mého názoru taky moc povedené.

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Velice zajímavě napsaná kniha, sice je pravda, že mé tušení ohledně konce se splnilo, ale i tak kniha velice čtivá. Prostředí pohřebního ústavu bylo pro mě "novinkou" a popsán byl moc hezky. Dialog formou odrážek mi vůbec nevadil, byla to příjemná změna. Jsem zvědavá na další knihu.

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Velice čtivé a oddechové čtení. Téma mi přišlo zajímavé....akorát mi tam možná ještě něco malinko chybělo..nějaká zápletka, či nějaká záludná vzpomínka..., ale i tak mě to bavilo.