alzbeta2843 alzbeta2843 komentáře u knih

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

(SPOILER) Knihe som odolávala, hoci mám Vi rada, ale hneď som bola plná predsudku, lebo som si povedala, že to bude iste príbeh zakázanej lásky (profesor a jeho študentka), takže som odolávala, lebo som nechcela byť sklamaná. Ale absták po Vi ma dohnal a tak som sa začítala. Asi do polovice knihy som stále bola nalomená a kniha ma moc neoslovila. A zrazu sa to úplne otočilo a ja som len zostala čítať s otvorenými ústami. Hneď som sa musela autorke ospravedlniť za moje hlúpe predsutky, pretože ten dej by ma ani vo sne nenapadol, že by sa mohol udiať takto. Takže Vi opäť skvelá, ale v porovnaní s jej ostatnými knihami slabšia.

28.05.2021 4 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Ako mnohé i ja som sa nevededela dočkať pokračovania a ako sa mi kniha dostala do rúk, musela som začať čítať, pretože som trpela nedočkavosťou ako sa bude príbeh vyvíjať. Za ten čas, čo som na knihu čakala (asi 6 mesiacov) som si v hlave neustále vytvárala príbeh. Bohužiaľ, som asi čakala iný príbeh. Mňa dosť teda naštvalo, že sa kniha pomaly vliekla a teda dlho sa nič nedialo a kniha ma miestami i nudila. Stále som čakala na nejakú poriadnu zápletku, ktorá by ma prinútila zvýšiť tep ako tomu bolo u prvej knihy. Ale to sa moc neudialo. Asi som mala vyššie očakávania a za mňa táto kniha mohla byť kľudne tak o 200 strán tenšia a príbeh by sa mohol udieť i v prvej knihe. A ak mám byť úprimná píšem toto po niekoľkých týždňoch po dočítaní a i tak som názor na knihu nezmenila!

23.05.2021 3 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Knihu, alebo skôr autorku som dostala na odporučanie so slovami: "Ak sa ti páči Mona Kasten, neoľutuješ!" A bola to pravda. Knihu som zhltla za pár večerov a bola ako pohladenie po duši.

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Opäť Vi skvelá. Do tejto knihy som sa zamilovala cez anotáciu, ktorú som čítala náhodou. Odvtedy som začala neustále myslieť na túto knihu. Ale beda! Kniha bola všade vypredaná a tak som ju objavila až tu na bazare a hneď som sa musela pustiť do nej. Príbeh opäť prepletený rozpávaním z prítomnosti a minulosti, až som si položila otázku, či ma to bude baviť, keď to tak bolo i u 2 predošlích kníh, čo som čítala. Túto otázku som si však veľmi rýchlo zodpovedala, keď som knihu zhltla ako lesné ovocie. Dvojca bola zase skvele poskladaná a dialogy zábavné, hravé a hriešné. Zase som sa utvrdila, že autorka to proste vie a od nej by som si asi prečítala i knihu o ekonomike :P

Šéf Šéf Vi Keeland

Druhá prečítaná kniha od autorky a ja som pochopila, že uchvátenie prvej knihy nebola náhoda, že proste autorka tak úžasne píše a vykresluje postavy a príbehy. Táto kniha ma opäť dostala od prvej stránky. Mne sa páčí to postupné stupňovanie napätie a potom tie zvraty. Veľmi sa mi páči pohľad do minulosti, aby čitateľ pochopil to správanie postavy a nenadával na jeho chovanie (čo sa mi teda u mnohých diel stáva). Práve pre toto mám rada i tento príbeh a moc som fandila hlavným hrdinom. A teraz rýchlo nakúpiť ostatné knihy od autorky :D

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Milujem príbehy o prvých láskách, ktorých osud znovu spojí, preto akonáhle som si prečítala anotáciu, vedela som, že musím túto knihu zaradiť do môjho nákupu. Knihu som hltala už od prvej stránky. Veľmi sa mi páčil príbeh a pre mňa bol veľmi prekvapivý. Mám rada takéto príbehy, kedy to nie je len o romantike, ale i o hlbšom probléme. Oprotim mnohým, mňa viac bavila časť v prítomnosti, pretože chápanie a správanie postáv mi bolo bližšie. Za mňa najlepšia postava príbehu Weldon.

Zapletený Zapletený Emma Chase

Za mňa asi podpriemer. Mne sa teda hlavne nepáčil štýl písania. A mne teda prišli dosť nerealisticky vykreslené myslenie hlavného hrdinu. Celkovo mi príbeh prišiel až moc jednoduchý a tie erotické scény mi prišli už zbytočne. Neviem, či chcem pokračovať v ďalších knihách id autorky.

07.05.2021 3 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Najskôr som si hovorila: “Načo preboha druhý diel?” Ale dala som tomu šancu a teraz nechápem ani prečo, ale musím uznať, že ma tento diel bavil viac než predošlý. Možno, lebo som sa tam rozoberá zložitý problém, alebo ma len bavili postavy a ich vývoj. Veľké prekvapenie boli postavy Edwarda a Elliotta.

07.05.2021 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Pekný príbeh so zaujímavou dejovou linkou, preto ma kniha zaujala, že sa jedná o príbeh celebrity a dievčata, čo to nemá v živote ľahké. Mohlo sa tam síce viac rozobrať osud jednotlivých postáv, ale chápem že to má byť skôr relaxačná kniha. A ten zámer rozhodne splnila.

17.04.2021 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

(SPOILER) Niekoľko minút po prečítaní a vo mne sa miešajú pocity zlosti, smútku a akejsi spokojnosti. Neviem, či si mám pripustiť, že som očakávala iný koniec a zároveň, či si mám pripustiť, že ma ten koniec i potešil (hlavne epilóg). Ak mám byť úprimná, potešil ma pretože nešlo o obyčajný koniec v tomto žanri. Preto som si myslela, že to je vtip a predsa si z nás autorka strieľa a ono nie. Nebudem klamať, ne jednu slzu som uronila nie kvôli Tris, ale kvôli Tobiasovi. A ešte jednu poznámku si neodpustím, toho Petra už mal niekto zastreliť na začiatku!!!

16.04.2021 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Tak za prvé, neurobte rovnakú chybu ako ja a NEČÍTAJTE SI ANOTÁCIU...myslím, ale že ak čítate toto anotáciu, ste si už dávno prečítali. Ja som to urobila a potom som bola naštvaná na toho, kto to tam napísal, úplne zbytočne! Každopádne som vedala, čo sa stane a bolo to presne ako som si myslela. I kvôli tomuto spoileru ma kniha veľmi bavila a túto dvojcu som si veľmi obľubila a dosť som sa nasmiala. V konečnom dôsledku mi tá kniha dala presne to, čo som očakávala. Relax a únik od reality.

14.04.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Nad týmto príbehom mi neraz srdce krvácalo a oči plakali. Kiežby som povedala, že toto sa nikomu nemôže stať o to viac som nad knihou posmutnela, keď som si uvedomila, že toto je realita.

17.03.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

V tomto dieli si ma hlavný hrdina Hunter získal snáď ešte viac. Ja len dúfam, že autor jeho život viac rozvinie v ostatných knihách. Veľmi ma zaujíma tá jeho minulosť a samozrejme i budúcnosť. Čo sa týka príbehu, tak bol opäť parádny, myslím že odteraz bude Carter moja známka istoty. Asi som úplný masochista, ale mne sa tento štýl páčí. Jediná scéna, ktorá mi bola nepríjemná bola tá scéna so psom. To som zakrývala ústa.

15.03.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

U tejto knihy určite platí, že sa nevyplatí masová marketingová kampaň. Áno, kniha je veľmi rýchlo čitateľná, ale ja som sa asi spálila. Čakala som veľké wau a bum, pretože sa veľa hovorilo o tejto knihe a o tejto autorke. A ja to nikomu nezazlievam, lebo v tom je to čaro a krása rôznych žánrov a autorov, aby si každý vybral. Žiaľ, mňa táto kniha sklamala. Asi mi nesadol ten štýl, ale nie je zlá kniha to nie, ale za mňa priemerná.

10.03.2021 3 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Moja prvá kniha od autorky a určite nie posledná. Túto knihu som si vybrala na základe prečítania prvej kapitoly. Už som bola nalákaná. Ide o veľmi ľahké a oddychové čítanie, takže u mňa to splnilo účel, aby som vypla hlavu od práce a starostí a len relaxovala s knihou. I keď som po tejto knihe siahla hlavne kvôli tomu, že som si myslela že to bude jednoduchý, plytký dej s predvídateľným koncom, avšak opak bol pravdou. Veľmi s ami páčilo prelínanie prítomnosti a minulosti, vďaka čomu som mala hrdinov o to radšej a bola som zvedavá, aké je to tajomstvo.

World of Warcraft: Kniha první World of Warcraft: Kniha první Walter Simonson

Moja prvá skúsenosť s komiksom, pokiaľ nerátam moje detské začiatky a Káčera Donalda :D. Preto som ani nevedela, čo si o tom myslieť, hlavne ak nepoznám vôbec prostredie WOW ani hru ani film. Napriek tomu sa mi komiks páčil a príbeh ma zaujal natoľko, že by som si prečítala i pokračovanie, lebo ma zaujíma príbeh hlavného hrdinu.

10.03.2021 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Táto kniha mnou doslova otriasla. Po prečítaní som nemohla myslieť na nič iné. Myslím, že ma dostala viac než som si vedela predstaviť. Je to veľmi silný príbeh, pokiaľ sa človek zamyslí nad tým príbehom a svetom. Naozaj sú ľudia takí bezcitní, aby dokázali nechať "zabiť" svoje dieťa, ktoré vychovali? Veriť, že to bude lepšie pre spoločnosť? Neviem si to ani predstaviť.

Myslím, že táto kniha nemusí byť len pre mladých, ale hlavne pre dospelých, ktorí rozmýšľajú o živote inak.

10.03.2021 5 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Kniha sa čítala dobre. Dokonca by som povedala, že je príbeh zaujimavejší než 50 odtieňov, i keď nim som dala 5* (hodnotenie už nemením). Čo mne teda vadilo a načo som si musela zvyknúť bol štýl písania, teda že sa stredalo rozpravanie ja (ona), ja (on) a oni (rozprávač). To mi tam prišlo zbytočné. Zbytočné mi prišli už i erotické scény, ktoré ma už unavovali a radšej by som nechala niečo na predstavovosti. Čo sa mi však páčilo boli "akčné" scény a zápletky, ktoré mohli byť obširnejšie. Neviem, či autorka plánuje napísať i druhý diel, ale v knihe bolo veľa nezodpovedaného.

10.03.2021 3 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Wau, kniha je tak premyslená a tak návykova, že som nemohla ísť ani spať. Veľmi sa mi páčil štýl písania, kedy musí čitateľ zapojovať svoju fantáziu a čítať medzi riadkami. Napriek tomu, to nie je náročné čítanie. Ide o knihu, ktorá sa zaradí medzi moje obľúbené už len preto, že ja sama som zažila takýto vzťah (ktorý pretrváva stále) a rada si spomínam na tie momenty návykové, kedy sa mi rozbúšilo srdce pri otváraní ikonky obálky.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Táto poviedka sa mi páčila o čosi viac než útok na pekárnu. Tento príbeh mi prišiel ako príbeh na dobrú noc, ale temnejší a smutnejší. Mne sa to však páčilo. Darmo, Murakami je mocný mág!

24.02.2021 5 z 5