Alienn Alienn komentáře u knih

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Od knihy jsem nic nečekala, nečetla jsem komentáře a chtěla jsem si naordinovat trochu romantiky :-) O to víc mě překvapilo, že to nebyla jen romantika, v knize byla spousta pěkných momentů a některé zajímavé postavy. Navíc se skvěle četla, takže přečtení nelituji a doporučuji.

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Po knize jsem sáhla jako po oddechovce, což se podařilo, četla se dobře. Hlavní hrdince jsem ze začátku snad i fandila, ale postupně už mě pak jen napadalo, jestli opravdu zachraňovat vztah, ve kterém nejsou děti, za každou cenu a že ten chlap za to ale vůbec nestojí.

24.04.2016 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Obálka strašná, navíc kniha, která je evidentně pro trochu jinou věkovou kategorii a která se ke mně dostala úplnou náhodou. Vůbec jsem nepředpokládala, že mě tak chytne a přečtu jí v podstatě jedním dechem. Teď abych si někde sehnala tu další v této sérii :-)

Memento Memento Radek John

Knihu jsem četla v době dospívání a vím, že na mě tehdy dost zapůsobila, protože to byla moje první kniha s drogovou tématikou. Teď se u mě úplnou náhodou objevila, tak jsem jí zkusila znovu. Samozřejmě už se mnou tolik nezamávala, ale stejně je to smutné čtení, víc se k tomu asi napsat nedá.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

V hodně komentářích zaznívá srovnání s knihou V šedých tónech, což je neporovnatelné, je to prostě úplně jiná kniha. Styl psaní autorky mi naprosto sedí, takže se opět četla sama. Pravdou je, že toto téma nebylo pro mě tak silné, aby mě více chytilo a vyvolalo nějaké větší emoce. Ale určitě je to příběh, který za přečtení stojí a těším se na další autorčiny knihy.

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Moje první a určitě ne poslední setkání s touto autorkou. Ze začátku mi trochu vadilo střídání časových rovin, poměrně velké množství postav a to vše ve velmi krátkých kapitolách. Ale jakmile jsem si na tento styl zvykla a více se zorientovala, tak už kniha nešla odložit.

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Styl psaní mi úplně nesednul, takže oceňuji spíše to, že jde o skutečný a silný příběh, který za přečtení určitě stojí.

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Vůbec nechápu, jak mě mohla tato nádherná kniha tak dlouho míjet. O to více jsem si jí vychutnala a rozhodně je to jedna z knih, které nebudu posílat dál, ale najde místo v mé knihovně. Všem doporučuji.

23.04.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Líbila se mi o trochu více, než Volání kukačky. Dvojice Strike a Robin je mi sympatická a docela mě baví. Jako vyloženě napínavou detektivku bych knížku určitě neoznačila, to si spravím chuť jinde, ale autorka píše dobře, postavy jsou pěkně vykreslené a je to příjemné čtení, takže proč ne.

23.04.2016 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Výborná kniha, nedalo se přestat číst. Stále se mi v hlavě rojily různé možnosti rozuzlení, ale byla jsem úplně vedle. Navíc mi vyloženě sednul styl psaní a rozhodně to nebyla poslední kniha tohoto autora.

23.04.2016 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha od mé oblíbené autorky. Je to jedna z mála knih, kdy jsem nejprve viděla film, takže jsem věděla, nebo si spíše myslela, že vím, do čeho jdu. O to více se mnou otřásl závěr, který je v knize jiný, než ve filmu. Je to rozhodně kniha, která vyvolá různé emoce a nenechá Vás v klidu. Musela jsem o ní přemýšlet, posuzovala jsem, jak jednotlivé postavy jednají, snažila se do nich vcítit a odpovídala jsem si na otázky, jak bych se zachovala já. Místy pro mě bylo, vzhledem k osobním zkušenostem, čtení opravdu těžké. A ač jednání Sary vyznívá spíše negativně, jak já jsem jí rozumněla... Opravdu silný příběh, který stojí za přečtení.

23.04.2016 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Vzhledem k nadšeným a leckdy až opěvujícím komentářům jsem se na knihu hodně těšila, ale asi je se mnou něco špatně. Kniha mě do kolen nedostala a zcela určitě ve mně mnoho nezanechá. Styl psaní mi nevadil, četla se lehce, protože kapitoly jsou krátké, námět nebyl špatný, ale to je asi tak vše. Nějak se mi nepodařilo vcítit se ani do jedné z hlavních postav, děj mě místy vyloženě nebavil a v podstatě jsem nakonec byla ráda, že kniha není delší. Autorovi dám později určitě ještě šanci a možná časem zkusím i film, který je zde také velmi chválený.

05.04.2016 3 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Výborná kniha, krásné čtení, které není o ničem jiném, než o životě jednoho obyčejného člověka. Příběh plyne úplně sám, stačí se jen naladit, což opravdu u této knihy není problém. Nechávala jsem si jí jen na večer, abych si užila ten klid a hřejivý pocit, který ve mně zanechávala. Styl psaní mi naprosto sednul a o to víc jsem ráda, že jde o autorku českou. Toto nádherné a dojemné zastavení v dnešním shonu mohu všem jen doporučit.

01.04.2016 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Bohužel pro mě opět jedna z těch slabších, nedařilo se mi začíst a dost často jsem jí odkládala. Přesto na autorku nezanevřu a věřím, že u některé z jejích dalších knih si spravím chuť.

01.04.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Rozhodně oceňuji nápad, styl psaní a asi jsem i chápala obě hlavní postavy, což nicméně vůbec neznamená, že bych s nimi souhlasila. Ale navzdory tomuto silnému tématu, mě děj nepohltil a místy mě dokonce trochu nudil. Konec jsem předvídala a namísto dojetí a slz ve mně spíše vyvolal rozčarování a možná i trochu vztek. Autorce dám ale určitě ještě šanci a zkusím některou z dalších knih.

01.04.2016 4 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Celá tato knížka pro mě byla krásnou vzpomínkou, hezkým návratem do dob dětství. Vše se mi vybavilo, většinu výrobků jsem bezpečně poznala a oceňuji i informace o firmách a o tom co se s nimi stalo dál. Určitě si seženu i další autorovu knihu.

Bez důkazů Bez důkazů Colleen McCullough

Ze začátku mi chvilku trvalo zorientovat se ve všech postavách a udělat si v nich trochu pořádek. Kniha se rozjíždí zvolna, ale druhá část je už opravdu velmi čtivá a závěr mi úplně vyrazil dech. Velmi podařená detektivka.

Mí přátelé, mé lásky Mí přátelé, mé lásky Marc Levy

Pohodové a příjemné čtení, které splnilo moje očekávání.

17.01.2016 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha, kterou jsem nedokázala odložit a přečetla jí naráz. Kniha, která mě naprosto pohltila. Kniha o velkém utrpení, smrti, neuvěřitelné statečnosti a lásce. Kniha, kterou rozhodně schovám pro dceru a kterou bych nejraději dala všem jako povinnou četbu.

17.01.2016 5 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Další z knih od mé oblíbené autorky. Přečetla jsem jedním dechem a doporučuji.