AlesXXX AlesXXX komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tahle kniha snad nemá žádnou slabinu. Silný příběh, skvěle a čtivě napsaný.

24.02.2021 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Souhlasím, že Inferno je asi nejhorší román. Dodám: společně se Ztraceným symbolem. Nevím, ale přijde mi, že D. Brown je už úplně mimo. Dle mého soudu, kdyby knihu napsal někdo jiný, nenajde ani vydavatele. Prodává se jen díky jménu. Příběh není ani napínavý ani zajímavý a už vůbec ne dobře napsaný. Naprosto neporovnatelné s Anděly nebo předchozími knihami.
U žádné z jeho předchozích knih se mi nestalo, že mě nezajímalo pokračování. Prokousal jsem se do cca 3/4 příběhu a knihu odložil. Nestálo to za tu \"námahu\". A to jsem do knihy vkládal poměrně velké naděje, díky prostředí ve kterém se měla odehrávat.

Abych nebyl úplně kritický, tak si myslím, že Inferno bude super film. A to hlavně díky prostředí Florencie. I ta základní kostra příběhu může být zajímavá, nebude-li ji Brown prznit svým příšerným stylem.

23.09.2013

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha je nádherně napsaná. Zajímavý příběh. Jen ten konec mi přišel trochu nedotažený. Jakoby ho autor už trochu odflákl.
Ale tento román určitě stojí za přečtení.

03.11.2015 4 z 5

Svaté písmo - Překlad nového světa Svaté písmo - Překlad nového světa kolektiv autorů

Velmi přesný, moderní překlad Bible. Na rozdíl od mnoha jiných - byť také kvalitních - se velmi dobře čte.

23.09.2013 5 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Díky Broňovi se angličtina stala mým koníčkem. Z knížky jsem nadšený. Skvěle shrnuje Broňovo know-how jak se zamilovat do angličtiny. Hodně věci jsem znal z jeho YouTube kanálu, ale… kniha je kniha. Nelituji ani koruny a jdu na druhé kolo - už nejen číst ale studovat a realizovat.

18.09.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velké klišé: Tuhle knihu by si měl opravdu přečíst každý.

11.07.2018

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Konečně vyšlo i česky. Původně jsem si to chtěl nechat na dovolenou, ale nejde to. :-)))

18.4. Hodně veliké zklamání. Opravdu to psal autor Pádu titánů? Na předchozí díly prostě nemá. Jednak to období není pro mě již tak atraktivní a jednak mi hlavní hrdinové vůbec nepřirostli k srdci. Vůbec mě nezajímalo co s nimi bude dál. Knihu jsem dočetl jen z povinnosti. A protože jsem za ni utratil peníze.

Navíc mi přijde zbytečné, že autor do všeho cpe sex. Nic proti, ale nemusí každá postava na každé druhé stránce řešit svůj sexuální život.

07.04.2015 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hodně slabé. Nezajímavé. A nijak zvlášť dobře napsané. Kdo je vrah mě nezajímalo. Přečteno z donucení. Kdybych měl na výběr, knihu odložím po pár stranách.

10.03.2015 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po Haně celkem zklamání. Jak jsem se od Hany nemohl odtrhnout, do Slepé mapy nejsem schopný se začíst.

11.03.2021 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Lepší než stupidní Inferno a Ztracený symbol, ale je to poslední kniha D. Browna, kterou jsem četl. Od Šifry a Andělů obrovský pokles...

23.03.2018 3 z 5

Náš život pod pěti kruhy Náš život pod pěti kruhy Emil Zátopek

Jednoznačně nejlepší kniha o E. Zátopkovi. A nádherně zpracovaná.

04.08.2016 5 z 5

Trénink vězně - Jak se osvobodit od slabosti - využití ztraceného tajemství síly nutné k přežití Trénink vězně - Jak se osvobodit od slabosti - využití ztraceného tajemství síly nutné k přežití Paul Wade

Skvělá kniha i učebnice pro posilování s vlastním tělem. Nic lepšího jsem zatím nečetl. U 6 hlavních cviků podrobný návod jak se dostat do neskutečné formy - např. kliky ve stojce na jedné ruce; shyby na jedné ruce...
Použiji trapnou frázi: Kdo se zajímá o posilování, musí si přečíst.

10.03.2015 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Historický román par excellence. Nevím co k tomu víc napsat. Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četl. Velice čtivé, zajímavý děj, zajímavá doba a spousta historických faktů.
Kniha jakou nechcete nikdy dočíst. Srovnatelné snad jen s trilogií Josephus Flavius od Lion Feuchtwangera.

Pokračování této knihy Šaman je také poměrně dobré. Je z prostředí prvních osadníků v USA, což je prostředí a doba, která mě také zajímá. Ale na Ranhojiče prostě nemá. A 3. díl Lékařka je naprostá katastrofa. Osobně si myslím, že ho nepsal Noah Gordon. Autor Ranhojiče prostě nemohl napsat takový škvár - jak po stránce dějové tak i stylu psaní.

19.05.2014 5 z 5

Čtyřhodinové tělo Čtyřhodinové tělo Timothy Ferriss

Neskutečný hack vlastního těla. Zní to jako typická americká stupidní blbost. Problém je, že to FUNGUJE. A zajímavé je to, že některé myšlenky, které pro nás v čr byly v tom roce 2010 naprosto nesmyslné a směšné, se postupně začínají prosazovat - např. škodlivost sacharidů a rehabilitace živočišných tuků; minimalizace cvičení; nízkosacharidová dieta...
Kniha je zajímavá, přečtete ji jedním dechem a když vyzkoušíte Timovi rady, zjistíte, že fungují.

04.04.2014 4 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Kniha je poměrně zklamání. Nebýt na obálce ECO nejspíš by nikoho ani nenapadlo ji vydat. Nezajímavá, nudná. V polovině definitivně odložená.
Jediné plus bych viděl v tom, že na rozdíl od některých Ecových knih není tak náročná na čtení.

03.11.2015 3 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Jako by to ani nepsal tuzemský autor. Kniha je zajímavá, napínavá a SKVĚLE napsaná. Čtete a prostě nemůžete (a nechcete) přestat.
Oceňuji, že na rozdíl od jiných děl D. Dána zde není tolik krve a detailních popisů vraždy apod.
Konec trochu zklamání. Takový nijaký.
P.S. Hodně lidí tvrdí, že je zbytečné překládat slovenské knihy do češtiny. Možná to zbytečné je, ale mohu říct, že - ač slovensky rozumím - je obrovský rozdíl přečíst si knihu v rodném jazyce.

05.10.2015 5 z 5

Přízeň Fortuny Přízeň Fortuny Colleen McCullough

Tato kniha i další ze série Masters of Rome jsou neskutečně čtivé a zajímavé. Někoho mohou odradit občas delší popisné pasáže, ale kdo má rád starověký Řím, tak si to naopak užije.
Málokterý román vás takto vtáhne do děje a udrží vás ve svém světě.
Rozhodně jeden z nejlepších historických románů.

18.11.2014 5 z 5

Červenobílá Červenobílá Dalibor Vácha

Kniha má velmi zajímavé téma. A vzhledem k tomu, že vyhrála Literární cenu Knižního klubu, měl jsem velká očekávání.
Bohužel přišlo velké zklamání. Kniha je napsaná naprosto otřesně. Do každé stránky jsem se musel nutit a nakonec knihu stejně odložil nepřečtenou. Nešlo to.

18.11.2014 1 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Musím se přiznat, že jsem se zakoupením ebooku celkem dlouho váhal. Ty bombastické recenze mne odrazovaly.
Spíše jsem to tipoval na dokonalé PR. Ale protože jsem na takovéto téma měl chuť, knihu jsem zakoupil.
A musím říct, že recenze moc nepřeháněly. Ta kniha je v prvé řadě fantasticky napsaná. Před autorem opravdu smekám.
Co se týká děje, nevím jak moc je reálný. Možná z velké části ano, ale nevěřím, že by to zvládl jediný člověk sám - viz. Saracén.
Každopádně kniha je neskutečně čtivá, napínavá i zajímavá. Rozhodně stojí za každou vynaloženou korunu i čas. :-)
Prostě: „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“

13.10.2014 5 z 5

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Kniha, která vás vtáhne do děje. Navíc nečekaně trefná co se týká mezinárodních vztahů. Často mám pocit, že čtu reportáž (v dobrém slova smyslu).
Román je poměrně rozsáhlý, ale čte se sám.
Doplněno 12.8.: Teroristický útok letadlem, ebola, islamská republika... Jak tohle mohl autor v roce 1997 předvídat. :-)))

30.05.2014 5 z 5