Náš život pod pěti kruhy

„Já jsem běhal velice rád a strašně moc, vlastně skoro pořád. Do práce, z práce, na stadion, pro nákupy nebo i jen tak pro radost. Dokonce i do schodů jsem běhal s nadšením, ale vůbec nejraději po mořském břehu. Nejvíc kilometrů jsem však naběhal doma, miloval jsem rovinaté lesy kolem Staré Boleslavi, Houštky, Čelákovic, Vestce. Ať bylo voňavé jaro nebo horké léto, kdy na borovicích zářily kapky pryskyřice, ať padalo listí tiše ze stromů nebo se hustě snášel sníh, vždycky jsem měl chuť běhat a nikdy se nenudil.“ Tímto vyznáním začal kdysi dávno své šťavnaté vyprávění o životě, závodění, úspěších i prohrách Emil Zátopek. Svým osobitým, lehkým a svižným stylem s prvky slováckého nářečí v něm nyní pokračuje a o spoustu humorných situací ho obohacuje Dana Zátopková. Kniha je určena všem, kteří se chtějí dozvědět, jak to s našimi nejslavnějšími olympioniky bylo doopravdy, v krušných dobách nesvobody i poté...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300190/big_dana-zatopkova-zivot-pod-peti-kruhy-aq7-300190.jpg 4.848

Kniha Náš život pod pěti kruhy

michall17

Nádherná kniha vzpomínek dvou vynikajících sportovců a lidí. Jsem moc rád, že jsem si knihu mohl konečně přečíst. Určitě doporučuji

Katka2382

Nedávno jsme byli v kině na filmu Zátopek (mě osobně se tedy líbil moc) a když jsem pak bloumala po knihovně padla mi do oka tahle kniha.A opravdu nelituji,kniha je napsaná naprosto úžasně a čtivě. Čtenář je doslova vtažen do děje,tu běhá s panem Emilem a tu hází s paní Danou.Pak s nimi cestuje a staví domeček.
Konec je velmi emotivní a i slzička ukápne když se svět loučí s jedním ze svých nejlepších běžců.

Dnes by oba slavili své 99 narozeniny,tak přeji tam nahoru do sportovního nebe vše nejlepší,prožili jste opravdu krásný a mnohdy náročný život.

KatkaB77

Úžasná kniha a příběh dvou báječných lidí. Měli skvělý, humorný přístup k životu. Děkuji paní Zátopkové, že ve svém věku se pustila do psaní této knihy, abychom se dozvěděli pravdu o jejich životě. Když pak Ťopek v roce 2000 zemřel, brečela jsem jak želva. Ona sama zemřela 13.3.2020 v 97 letech. Kniha se skvěle čte. Pro běžce jsou zde i rozepsané tréninky Olympijského vítěze. Mohu jen a jen doporučit čtenářům, kteří mají rádi opravdové životní příběhy. :-)

Sandalkar

Kdo má rád příběhy, tohle je jeden s velkým P, napsaný v té naší malé zemičce, kde hodně brbláme a málo se chválíme. Jsem hrdá, že takové dva velké ČLOVĚKY jsme tu měli a ti se o svou životní cestu podělili vrchovatě nejen v této knize, ale vlastně celým svým konáním. U Ťopka obdivuji nadšení do všeho, co v té které životní etapě dělal. U Dany její bojovnost, lásku i volnost, kterou dala muži svého života. Nádherný skoro románový příběh, kde se i přes trampoty snad dá říct "a žili šťastně až do smrti". A to prosím vlastním přičiněním.
Tyhle dvě legendy dál žijí i v srdcích sportovců ostatních států. Jen někdy zkuste ve Finsku říct, že jste ze země "Satu Pekky"... rozzáří se jim oči a začnou vás plácat po rameni. Nádhera.

Kristy78
25.10.2020

Moc pěkně napsána kniha, plná neuvěřitelných vzpomínek a uzasnych úspěchů!

petr3954
17.10.2020

Kniha se mi moc líbila. Mám rád sport a mám k němu doma přes 200 knih. Tuto knihu jsem si nechal nadělit Ježíškem, protože je o sportovcích, kteří na rozdíl od dnešních sportovců, kdy se ve sportu točí nemorální peníze, sport dělali čistě jen z lásky k němu. Měli úplně jiný vztah k republice, hymně, vlajce, k reprezentaci. A právem jsou našim sportovním párem číslo jedna.

pismenkovyJoe
01.08.2020

Nádherná kniha, skvělé vyprávění pana Zátopka a hlavně paní Zátopkové. Zajímavé, občas velmi dojemné, většinou hlavně veselé.

Marčullkas
30.09.2019

Mile zpracovaná kniha, která mě neuvěřitelně pohltila a nechtěla mě pustit. Tak čtivá, tak opravdová, tak milující! Takhle vypadá pravá láska "Ťopkovi" :) . . .