Čtyřhodinové tělo

Neobvyklá cesta ke zhubnutí, zlepšení sexu a vůbec k proměně v superčlověka. Pokud znáte Ferrissův úspěšný a kontroverzní "Čtyřhodinový pracovní týden", je vám jasné, že si název jeho nového bestselleru příliš nevymýšlí. Stěží najdete na trhu knížku, která tak pragmaticky, vtipně a otevřeně šlape po uznávaných metodách hubnutí a vůbec tělesné práce na sobě. Ferriss přiznává, že většina z nás ve snaze zlepšit svou kondičku a fyzický vzhled nemá takovou vůli, aby dokázala dennodenně desítky minut sportovat a na dlouhé měsíce se trápit odříkáním. Přichází s propracovaným tipy a triky, jak dosáhnout zlepšení za mnohem menšího (nikoli však zcela nulového) úsilí. V knize se dočtete mj. o tom, jak ženě pomoci k silnému orgasmu, jak zlepšit spánek či spát méně a být stále svěží a mnoho jiného. Ferriss vše zkouší na sobě, výsledky precizně měří a eviduje - a především se nestydí se s námi o ně podělit. Zábavné a svým způsobem převratné. Tento exkluzivní návod na použití těla vám prozradí: * Jak shodit 9 kg za 30 dnů (bez cvičení) na základě superjednoduché nízkosacharidové diety * Jak předejít nabírání tuku, když si dáváte do trumpety (Vánoce, svátky, víkendy) * Jak dosáhnout o 300 % vyššího úbytku tuku s pár pytlíky ledu * Jak Tim nabral 15,5 kg svalstva za 28 dnů, a to bez steroidů a při celkem 4 hodinách strávených za tu dobu v posilovně * Jak spát 2 hodiny denně a cítit se plně odpočatý * Jak zařídit 15-minutový ženský orgasmus * Jak ztrojnásobit testosteron, zdvojnásobit počet spermií a (doslova a do písmene) užít si sex jako pornohvězda * Jak se v běhu dostat z 5 na 50 kilometrů za 12 týdnů * Jak zvrátit „trvalé“ následky poranění * Jak za 6 měsíců přidat přes 68 kilogramů k vašim zdvihům * Jak si zaplatit dovolenou na pláži z jedné návštěvy nemocnice...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100744/ctyrhodinove-telo-100744.jpg 454
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Jan Melvil

The 4-Hour BODY (2010)

Kniha Čtyřhodinové tělo

Colleague

Pěkné, často ale techniky popsané velmi povrchně, chce to brát jako souhrnný návod všeho možného, z toho si vybrat co člověka zajímá a to si donastudovat jinde.

DriftBooks
19.11.2018

K podobným knihám přistupuji s obrovským despektem. Hlavně když v nich mám najít návod, jak se stát superčlověkem. Jak se stát milionářem, jak být úspěšný, jak být čímkoliv, čím jen chcete… Stejnou averzi mám k modernímu fenoménu koučinku. Na druhou stranu – nedávno jsem při kurzu Nording Walkingu získal od trenérky tolik (a důležitých) informací, které bych možná hledal na internetu dlouhou a možná marně. Informací, které zkrátily dobu mého učení, a které mě obohatily obecně o fungování mého těla. A co jiného to bylo, než koučink? Takže – má averze a despekt je spíše důsledek toho, že se v této oblasti pohybuje veliké procento šarlatánů.

Pokud jste se někdy zajímali o duchovní nauky (nebo jste často sledovali filmy o kung-fu… :-), jistě jste se setkali s konstatováním, že ten správný učitel přijde ve správný čas. Ve chvíli, kdy na to budete připraveni. A že na každou otázku je vám odpovězeno. Je jen na vás, jestli odpověď slyšíte, či pochopíte. Já jsem dostal tuto knihu ve správný čas. Otevřel jsem jí. Přečetl a… a bavila mě tak, že jsem jí přečetl celou, včetně všech kapitol, které pravděpodobně nikdy nebudu potřebovat. Je to psáno poutavě a zábavně. A ty odpovědi, které jsem potřeboval, jsem si v knize našel.

Tim Ferriss je tak trochu šílenec a magor. Jeho rady, postupy a nekonečné měření a testy budou asi jen pro stejné nadšence – tedy magory. Přesto je v knize poměrně velké procento informací, které jsou relevantní pro každého, kdo nerad chodí prošlapanými chodníčky. Navíc – během těch let, co je kniha na trhu se velká většina těch informací potvrdila.

Angelo
04.10.2018

Z mého pohledu se jedná o zajímavou knihu s hromadou doplňujících informací (odkazy na videa, články, produkty apod.), které mě občas fascinovaly stejně jako dané kapitoly a pomáhaly mi lépe si utvořit i vizuální představu o daném tématu.
Je to první kniha, která se zabývá hackováním svého těla v takto širokém měřítku, co jsem kdy četl. Nebál bych se zde použít ani označení "kontroverzní čtení", které minimálně u mě vyvolalo spoustu zvídavých otázek.

kosmi
02.01.2018

Kniha podle mého gusta. Experimenty, návody, zkušenosti. Ne vše z toho bude fungovat, nebo jinak co jednomu funguje jinému nemusí a naopak. Je to knížka pro zvídavé osůbky s otevřenou myslí a chutí do života.

JustWomen
26.09.2016

Neobvyklá cesta ke zhubnutí, zlepšení sexu a vůbec k proměně v superčlověka…
Něco už znám, s něčím nesouhlasím, ale stejně jsem našla několik věcí, které vyzkouším. Děkuji autorovi za skvělé rady, jak knihu číst:
1. Pohlížejte na knihu jako na švédský stůl, nečtěte knihu od začátku do konce
2. Přeskočte vědecké pasáže, jsou-li moc složité
3. Buďte skeptičtí 4. Nepoužívejte skepticismus jako výmluvu pro nicnedělání
5. Užijte si to
Já si to užila, doporučuji.

AlesXXX
04.04.2014

Neskutečný hack vlastního těla. Zní to jako typická americká stupidní blbost. Problém je, že to FUNGUJE. A zajímavé je to, že některé myšlenky, které pro nás v čr byly v tom roce 2010 naprosto nesmyslné a směšné, se postupně začínají prosazovat - např. škodlivost sacharidů a rehabilitace živočišných tuků; minimalizace cvičení; nízkosacharidová dieta...
Kniha je zajímavá, přečtete ji jedním dechem a když vyzkoušíte Timovi rady, zjistíte, že fungují.

JanaS.
04.10.2012

Výborná kniha pro člověka, který chce nejen shodit pár kil, ale změnit svůj život ve zdravý a pohodový :-)
Zajímavé a funguje to! :-D Doporučuji :-)

Timothy Ferriss

Timothy Ferriss