akinomV akinomV komentáře u knih

Jedním slovem - nádhera. Tak krásně se to četlo a příběh byl úžasný. Knihu jsem četla pomalu, dávkovala jsem si ji, ale ke konci už jsem to přímo hltala. Moc hezky napsáno, zajímavý styl ve formě dopisů, téma okupace a života běžných lidí bylo hodně zajímavé. Jsem ráda, že jsem na knihu narazila a že ji budu mít doma ve své knihovně, protože se k ní ráda vrátím.

13.10.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Pro mě asi nejlepší díl série. Vůbec nevadilo množství stránek, stejně jsem nechtěla, aby příběh skončil. Kromě detektivní linky jsem hltala i tu osobní obou hlavních vyšetřovatelů. Cormoran i Robin mě opravdu baví.

03.05.2021 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knihu jsem měla nějakou dobu doma a stále ji odkládala. Ale to byla chyba, protože jsem nadšená a nechápu, proč jsem si ji nevzala ke čtení dřív. Sympatická vyšetřovatelka, zajímavý tým, super zápletka i vyřešení. Fakt jsem se u knihy pobavila a jsem ráda, že má pokračování.

19.03.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Co dodat, už se opakuji. Je to skvěle napsané, příběhy skvěle propracované a já už ty hlavní postavy mám fakt ráda a těším se, co se zase bude dít :-D

14.03.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Není co vytknout, tohle je přesně můj oblíbený styl detektivky. Nejde o strach ani brutalitu, ale o psychologii postav a vyšetřování. Už se těším, až bude série s Bergmanem zfilmovaná.

09.01.2020 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Wow, musím se přidat k nadšeným ohlasům, protože tohle byla pecka!!! Kniha se četla sama, nemohla jsem se od ní pomalu odtrhnout. Těším se na další knihy autorky, protože psát rozhodně umí!

19.03.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Nutně potřebuji další díl :-) Opravdu povedená detektivní série a já se těším na pokračování. Víc je mi tedy sympatičtější Beneš než Laura, ale i tak se těším na oba :-)

11.08.2022 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá detektivka z prostředí malé osamělé vesničky, kde současná vražda může být propojená s minulostí. Opět krásně převyprávěná sonda do života lidí na malé vsi, jejich osudy a přání. Až mi bylo líto, že se na konci nedočtu, jak to s těmi lidmi dopadne dál :-D

18.09.2020 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Na českou detektivku mě to bavilo. Neměla jsem žádná velká očekávání, jen jsem se chtěla pobavit a odreagovat se a to mi tato knížka splnila. A těším se na pokračování, hlavní hrdinka mi byla opravdu hodně sympatická.

08.09.2019 5 z 5

Skvělý rozhovor, jako bych s nimi seděla u stolu a poslouchala. A smekám před kriminalisty a jejich každodenní prací!

27.12.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Musím říct, že tato série má grády, knížku jsem v podstatě nemohla odložit. Kim je skvělá a interakce s Alex coby sociopatkou, skvěle napsané!

23.02.2021 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět skvělé čtení. Moc se mi líbilo venkovské prostředí, kam byl příběh zasazen. A jak už je u autorky zvykem, hodně se tu věnuje postavám a tak se zločin dostává tak trošku na druhou kolej a to se mi u ní opravdu moc líbí :-)

07.11.2019 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

I když nejsem cílovka, příběh jsem hltala. Bylo to napínavé, dobrodružné a zápletka opravdu povedená. Je to příběh hlavně pro děti a jako takový si zaslouží plný počet hvězdiček.

29.12.2021 5 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Sice jsem vraha odhadla ještě před vraždou, ale čtení jsem si i tak užila. Skvělé napsané, jen si nejsem jistá, zda se některé dnešní fráze používaly už takhle dávno. Každopádně knihu doporučuji!

13.10.2021 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knížka o knihomolce a knihách, to je něco pro mě. Po přečtení knížky bych se hned vydala do Skotska a chtěla najít přesně takové místo, které je v knize popsáno. I s těmi lidmi :-) Naprosto krásná letní oddechovka.

19.08.2021 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Josefína opět nezklamala. Knížku jsem hltala a teď abych netrpělivě čekala na další díl :-)
Příběh se mi moc líbil a ty střety mezi Josefínou a Lídou (dcerou Tvrdíka)... úplně to vidím :-)

06.06.2021 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Další pěkný díl. Mám moc ráda interakci mezi Kim a Bryantem.

01.03.2021 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Ke knize jsem přistupovala opatrně, trošku jsem se bála, že to není pro mě, ale nakonec byly obavy zbytečné. Moc se mi líbilo, že každá povídka byla psána jinou formou - zápisky ze sezení, dopisy a nakonec vyprávění Nadi. Ta poslední povídka mi asi sedla nejméně, ale i tak nakonec celkově výborný zážitek.

21.05.2020 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Přesně můj žánr, líbilo se mi to. Ač mám radši anglický venkov, tak i švédské maloměsto mělo něco do sebe. Hlavní postavy mě bavily, zápletka fajn a celkově jsem si u knihy příjemně oddechla. Taková Agatha Christie po skandinávsku :-)

06.05.2022 5 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Krásný, pomalý příběh, někdy moc popisný, ale tak nějak to k tomu patřilo. V dětství jsem viděla seriál, ale už jsem si z něj skoro nic nepamatovala, akorát postavu pana Rochestera - Timothy Daltona - a úplně jsem ho v knize viděla. Opravdu to stojí za přečtení!

19.05.2020 5 z 5