Akinimod25 Akinimod25 komentáře u knih

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Muzikál miluju. Kniha mě trochu zklamala, protože děj se hrozně táhne...

03.07.2022 1 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

No, moc mě to upřímně nenadchlo. Stmívání, Nový měsíc, Zatmění i Rozbřesk se mi četlo skvěle, tady jsem se musela do čtení přímo nutit. Edwardovy úvahy byly vyloženě otravné a táhly se na několik stran... Nakonec jsem nabyla dojmu, že je ještě divnější než Bella a proto se k sobě tak hodí! :DDD Čekala jsem asi mnohem víc. Může to být i tím, že jsem starší a nad věcmi už přemýšlím jinak.

03.07.2022 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nádherný příběh s hlubokým poselstvím.

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Než jsem si knihu přečetla, tak jsem viděla i film. A musím říct, že filmové zpracování bylo lepší. Ačkoli mám tuto autorku moc ráda, tahle kniha mi vůbec nesedla. Celý příběh jede hrozně pomalu a hlavní postava se chová naprosto iracionálně (a to i na puberťačku). Útěk Trixie mě třeba nebavil vůbec. Je to zatím jediná autorčina kniha, která mi nesedla. Oceňuji však propojení s komiksem.

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

(SPOILER) Kniha, která rozpracovává velmi složité téma, jak je ostatně u této skvělé autorky zvykem. Líbilo se mi, že děj je oproti filmu upraven a konec mě šokoval.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha se mi moc líbila, trpěla jsem spolu s hlavní postavou, když zažívala bezpráví. Picoultová je prostě moje srdcovka a do svých knih vždy vkládá maximální úsilí.

Mumie Mumie Max Allan Collins

Jakožto velký fanoušek filmu Mumie jsem si musela přečíst i knihu. Jsem nadšená. Příjemná oddechovka a místy se člověk dozví i něco navíc, co třeba ve filmu vůbec nebylo vysvětleno.

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

Jakožto velký fanoušek filmu Mumie i Mumie se vrací jsem si musela přečíst i druhou knihu. Opět příjemná oddechovka, možná maličko slabší než první díl.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Úžasná kniha. Příběh mě úplně vtáhnul a nemohla jsem se odtrhnout.

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Strašná nuda. Měla jsem opravdu co dělat, abych dílo dočetla.

03.07.2022 2 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Děj se táhne hrozně pomalu a čtenář je z přeskakování na postavy velmi zmatený.

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

Úžasná kniha!

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Nápad výborný, ale děj se opravdu táhne. Měla jsem problém knihu dočíst a už bych se k ní asi ani nevrátila.

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

(SPOILER) Skvěle psaná autobiografie, která je navíc zpracována komiksem. Líbíla se mi symbolika zvířat - Židi jako myši a nacisté jako kočky.

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Krásný romantický příběh. Kniha je mnohem lepší než její filmové zpracování.

03.07.2022 5 z 5

Zajímavé vyprávění o studiu v KLDR. K této autorce se vždycky ráda vracím.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Autorka knihy si dala záležet s různorodostí zvolených respondentů. Kniha tedy nabízí pohled na různé společenské vrstvy. Audiokniha byla rovněž skvělá.

Drakula Drakula Bram Stoker

Nestárnoucí klasika.

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Svérázné vyprávění Miřenky Čechové. Kniha mě velmi bavila a přečetla jsem jí jedním dechem.

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Oproti prvnímu dílu trochu trvá, než se děj pořádně rozjede. Jinak opět pecka!

03.07.2022 4 z 5