Akinimod25 Akinimod25 komentáře u knih

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Upřímně jsem z knihy spíše zklamaná. Film miluju, kniha mě ale nezaujala vůbec. Slibný začátek se přehoupl do poměrně nudného příběhu. Vždy to bylo pár stránek nudy (nejčastěji Louiho úvahy) a pár stran akce. Nejzajímavější části knihy se týkají hlavně Lestata, což je i důvod, proč jsem si knihu chtěla přečíst. Do čtení jsem se poměrně nutila, ke knize se již nevrátím. Mám doma i Upíra Lestata, uvidíme, jestli mě bude bavit víc.

11.02.2024 2 z 5

Chovejte se jako Darth Vader Chovejte se jako Darth Vader Gwendal Fossois

Naprosto úžasná kniha. Vhodná i pro puberťáky!

21.11.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Pana Beneše a jeho názory mám moc ráda. Rozhodně doporučuji ke čtení.

29.09.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Kniha byla skvělá, perfektně vykreslené rysy Aspergerova syndromu a důsledky tohoto syndromu na rodinu. Četla jsem knihu s napětím a chvíli si opravdu myslela, že vím, kdo je vrah. Konec mě opravdu překvapil. Picoultová naprosto skvělá.

02.08.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný a dojemný příběh, hlavní hrdinka i její rodina moc sympatičtí. Již jsem četla asi potřetí. I film se mi moc líbil...

29.07.2023 5 z 5

Naučte se přijímat věci, které nemůžete změnit Naučte se přijímat věci, které nemůžete změnit Janina Scarlet

Kniha pomohla vyrovnat se s těžkým životním obdobím a uvědomit si, o čem je život

05.07.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

(SPOILER) No, hned na úvod bych řekla, že se o nejděsivější thriller roku určitě nejedná. Příběh je čtivý, místy však působí trochu zmatečně fakt, že autorka říká některým postavám někdy jmény a někdy příjmeními. Také se člověk někdy zamotá do jmen, která začínají na N (Nav, Noah, Nate). Když konečně došlo k plotwistu, měl příběh ohromný potenciál a čtenář opravdu cítil napětí. Tento plotwist autorka však "twistovala" tak dlouho, až ten příběh vlastně úplně zničila a udělala to asi jen proto, aby mohla napsat pokračování. Kdyby zůstala o jednoho plotwistu, byla by kniha rozhodně lepší a měla by nějakou logiku...Nepřišel mi ani pořádně vysvětlen motiv vrahů a to ani co se týká postavy Jess. Konec působí trochu useknutě a nepromyšleně...S hodnocením jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem dala tři... Obálka je moc hezká a nápaditá, kniha mě tak zaujala na první pohled.

01.07.2023 3 z 5

Gladiátor Gladiátor Dewey Gram

Film je úžasný, kniha taktéž. Strhující příběh o odvaze jednoho muže, který své touze po pomstě dostojí až do samého konce. Skvělé a oddechové čtení. Těším se na druhý díl Gladiátora, který se natáčí.

23.06.2023 5 z 5

Král Škorpion Král Škorpion Max Allan Collins

Kniha se mi moc líbila. Jsem velký fanoušek filmové série Mumie a chtěla jsem se o Králi Škorpionovi dozvědět více. Kniha je taková rychlá jednohubka, místy velmi vtipná. Doporučuji.

17.06.2023 5 z 5

Vynikající kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Mám ráda krimi tématiku a bývalý šéf pražské mordparty líčí své zážitky velmi poutavě i vtipně. Navíc je to fešák!

23.05.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mrazivý příběh. Chvílema se děj táhl, ale i tak hodnotím velmi kladně.

21.05.2023 4 z 5

Rozchod jako nový začátek Rozchod jako nový začátek Dagmar Kožinová

Užitečná kniha. Na tuto tématiku bych však našla rozhodně lepší. Nebyla pro mě ta pravá.

26.01.2023 2 z 5

Cítit rozumem, myslet srdcem aneb Příběh karmy Cítit rozumem, myslet srdcem aneb Příběh karmy Petr Casanova

Kniha, která mi velmi pomohla po rozchodu. Naučila mě, jaký je rozdíl mezi karmickým partnerem a soulmate.

26.01.2023 5 z 5

Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě Jak překonat negativní emoce a myšlenky: Cesta k duševní pohodě Doris Wolf

Kniha se mi velmi líbila. Pomáhá měnit vnitřní nastavení a hodně jsem si kvůli ní uvědomila. Doporučuji.

26.01.2023 5 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Dalo by se říci, že se jedná o delší povídku. Filmové zpracování mě asi zaujalo více. Očekávala jsem, že se dozvím více o cenobitech, což se bohužel nestalo.

15.11.2022 3 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

(SPOILER) Námět bezesporu zajímavý. Až do poloviny knihy mě však neskutečně vytáčela hlavní postava, která lhala každému o všem - že neměla styk s jiným, že nebyla těhotná a že neporodila. Bylo mi velmi líto Samuela. Při milostné scéně jsem navíc měla pocit, že Katie moc dobře věděla, co dělá. Nedokázala jsem jí vnímat pozitivně a konec jsem tušila. Děj se poměrně táhl a konec byl hrozně useklý. Mrzelo mě, že se to dítě nedočkalo spravedlnosti a vražedkyně S. nešla sedět.

05.11.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá kniha, Picoultová jako vždy fenomenální a závěr byl opět nečekaný.

18.10.2022 5 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

(SPOILER) Tak právě jsem knihu dočetla a musím říct, že se mi příběh líbil. Viděla jsem i filmové zpracování, nemohu však posoudit, co je lepší. Co se mi opravdu nelíbilo bylo chování matky, tedy Abigail, která se se smrtí své dcery vyrovnávala poměrně zvláštně. Opustit děti a muže na 8 let??? Samozřejmě jsem byla smutná z toho, že se Susie nikdy nedočká hrobu a její tělo se nenajde. Ale uvědomila jsem si, že takto to bohužel velmi často bývá a pozůstalým nezbývá nic jiného, než se s tím smířit. Silná kniha.

16.08.2022 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Kniha je skvělá, jsem ráda, že Mellinda najde kuráž a poví, co se stalo.

13.08.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Brumbálovy poznámky mě nijak nezaujaly musím říct. Ale bajky byly skvělé! Prostě Rowlingová.

03.07.2022 4 z 5