ajla5 ajla5 komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Znovu krásné popisy lidí, krajiny, života...

03.10.2018 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Bože, to je napínavé!!! Já toho Reeda snad zaškrtím.

08.08.2018 5 z 5

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Skvělé! Příběh se rozvíjí, postavy zabarvují a tma houstne! K tomu ty Ilustrace! Sirius v té tmě ani není vidět. A když si připomenu tu samou scénu ve filmu, tam bylo světlo jak v poledne....

04.11.2017 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Pozor, spoiler!

O téhle knize jsem slyšela samé superlativy. Knihu jsem tedy zakoupila a začala číst. Po chvíli jsem se koukla na zadní stranu knihy a podle anotace jsem si řekla: To nevypadá dobře. Čtu a čtu, a najednou si říkám, někdo okopíroval z mojí hlavy mého vysněného muže. Jak se příběh chýlil ke konci, trochu to začalo drhnout, ale i tak moc pěkná kniha. ALE: Ten konec, jako vážně? To si nikdo, a už vůbec Rune, nezaslouží. Jdu si pro další kapesníky a chci film. I když je to sladkobolná růžová knihovna, kterou drsní muži a lepé intelektuálky pohrdají. Howgh!

01.10.2017 5 z 5

Dokud nemáme tvář Dokud nemáme tvář C. S. Lewis (p)

Popis bohů a lidí mě přesvědčil, že jsou oba tábory stejné. Zatajování, neupřímnost, údajné lásky... A přitom jediná plná absolutní lásky je Psýché. Kupid ani ostatní mě nepřesvědčil. Jak se všichni (kromě Psýché) snažili vystupovat v tom nejhezčím světle, aby o nic nepřišli, co nejvíc urvali... Ne, vlastně Baria byl také fajn, ale jak ho drtila z jedné strany královna a z druhé láska k vyvolené... Opravdu těžké čtení. Musím na to pořád myslet a velmi mě ten příběh tíží. Stále jsem čekala na rozuzlení nebo obrat k lepšímu. Když už jsem si myslela, že znám něčí důvody nebo vidím určité vysvětlení, znovu se to otočilo a vyhodilo mě to s úšklebkem na mráz. Knihu budu určitě číst opakovaně, dokud na to nepřijdu. Anebo je všude samota a beznaděj.

31.08.2017 5 z 5

Harry Potter! A to ji čtu poprvé.

31.07.2017 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Velice smutné a skutečné. Kniha je napsaná tak skvěle, že jsem se musela několikrát ujišťovat, že se na své okolí dívám já a ne Charlie. Že slova v mojí hlavě jsou jen čtená... Prostě: bravo! Tleskám a smekám, i když jsem žena.

25.07.2017 4 z 5

Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů Matt Holloway

Už se těším na kuchtění.

30.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Opravdu pěkný nervák. Mnohem lepší než film.

10.06.2017 3 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

I když je děsivé, co se v té rodině stalo, kniha mě nenadchla. Vyloženě jsem se nudila.

08.01.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Moc jsem se zasmála.

10.12.2016 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ze začátku pěkné, ale pak-ble.

03.12.2016 1 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Napínavé. Přesný popis krajiny a lidí. Když jsem knihu dočetla a rozhlédla se okolo s údivem jsem zjistila, že nejsem v oblasti Skalnatých hor.

16.07.2016 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Proč pořád trápí Willa?

05.07.2016 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

U knihy jsem se zasmála, přitom byla napínavá a dozvěděla jsem se spoustu věcí o Londýně a jeho historii. Už se těším na Měsíc nad Soho.

18.06.2016 4 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Nejdříve jsem viděla divadelní představení. A to bylo skvělé! Kniha pro mne stále představuje gejzír smíchu, ale i smutku.

27.12.2015

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Ani sem to nedočetla. Zklamání!

27.12.2015

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Opět krása! Paní Munroová buď vládne odposlechy nad spoustou lidí nebo umí číst v myslích.
Prostě skvělé!

20.11.2015 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Krásná kniha! Tak jsem si ji užila! Opravdu jsem byla v lese. Stála jsem v tom domku s tenkou střechou, okna potemnělá lesem za mými zády. Chodila jsem lesem, cítila lesní půdu, jedla bochánky v kavárně a čekala na Jima Batese. Hodně mi to připomínalo atmosféru knih Alice Munroové, ale tady samota všechno nepohltí. A to je velice osvěžující.

29.10.2015 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Paráda! Konec mě velice překvapil a nadchnul. Rozhodně doporučuji přečíst.

26.10.2015 5 z 5