Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel přehled

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23211/bmid_nepritel-pritel-ctitel-milenec-manz-9Ez-23211.jpg 4 112 112

Světoznámá kanadská prozaička potvrzuje ve své druhé česky vydané knize pověst skvělé vypravěčky, především však neobyčejně vnímavé a citlivé pozorovatelky: příběhy jejích mladších i zralejších hrdinek, točící se kolem citových vztahů, rodinných trampot, mezigeneračních problémů či jen obyčejného stárnutí, dokáže vylíčit s takřka hmatatelnou živostí a schopností vcítit se do duše svých postav, aniž by sklouzla k laciné sentimentalitě nebo jen náznaku klišé.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Paseka

Hateship, Friendship, Courtship, Loveship, Marriage , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel. Přihlašte se a napište ho.

gabriela8591
17.07.2023 odpad!

Přečtena asi půlka knížky, nezaujalo, nemohla jsem se začíst, příběhy o ničem...

Koka
17.12.2022 3 z 5

Většinou banální příběhy postav, kterým jsem nerozuměla, zdlouhavé popisování jejich pocitů a činů, které mi připadají nepochopitelné, nepravděpodobné. Skvělou pointu má pouze titulní povídka, ale i u ní je zjevná naprostá absence vtipného završení příběhu, které by se přímo nabízelo.
Zaujaly mne pouze některé reálie kanadského života, třeba to, že kuřáci - klienti "domova důchodců" (asi šlo spíše o Alzheimer-centrum) musí mít při kouření na sobě azbestovou (!) zástěru. Kdoví, zda doopravdy, nebo je to pouze autorčin výmysl.

IvaKo
07.09.2022 3 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli letošní výzvě. Je napsaná velmi citlivě, s důrazem na psychologii postav, které prožívají své "obyčejné" životy. Působivé jsou popisy kanadské přírody.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2002 - Commonwealth Writers' Prize (Best Book - Canada and the Caribbean)

Kniha Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel v seznamech

v Právě čtených1x

povídky kanadská literatura mezilidské vztahy milostné vztahy

Část díla

všech 9 částí díla