ajla5 ajla5 komentáře u knih

Símka Símka Lucie Hušková

To je tak strašný.

29.08.2023

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Já vím, že je to vtipné. Ale vůbec jsem se nezasmála. Nějak mě to minulo.

17.07.2023 3 z 5

Kodaňská trilogie: Dětství – Mládí – Závislost Kodaňská trilogie: Dětství – Mládí – Závislost Tove Ditlevsen

Co napsat? Tove znovu a znovu vyrážela dech svou upřímností. I ve chvílích děsivé syrovosti se tu neustále proplétají její verše a naprostá přesnost toho, co a jak vidí. Skláním se před tou krásou.

21.02.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak všední život a taková krása. Chce se mi říct: “Anuško, moje dveře a srdce jsou otevřené.”
Už zase bulím.

20.12.2022 5 z 5

Na divokém venkově Na divokém venkově Eva Grestenbergerová

Konečně oddechovka. Já se tak nařechtala! Klidně bych si přečetla, co bylo dál.

06.12.2022 5 z 5

Čarodějky ze Salemu Čarodějky ze Salemu Arthur Miller

Strašné. Ta bezmoc.

21.08.2022 5 z 5

Na Zemi jsme na okamžik nádherní Na Zemi jsme na okamžik nádherní Ocean Vuong (p)

Báseň a dopis v jednom. Krásné.

10.08.2022 4 z 5

V noci je každá krev černá V noci je každá krev černá David Diop

Příběh se zdánlivě posunuje vpřed. Sledujeme postupné ničení životů a mysli vypravěče. Připravte si kapesníky a antidepresiva.

28.06.2022 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Skvělá kniha. Úplně mě vtáhla. Bylo tam horko, zima, jehličí, vůně trávy a můj, teď už milovaný, Billy.

22.06.2022 5 z 5

Pomsta Oleksy Dovbuše - Ukrajinské mýty, pohádky a pověsti Pomsta Oleksy Dovbuše - Ukrajinské mýty, pohádky a pověsti Rita Kindlerová

Ke knize jsem se dostala díky výzvě #klasikomilove.
Jsem ráda, že ty pohádky a pověsti lidé zapsali a ony tak nezaniknou. Kniha mi připomněla dobu, kdy jsem četla Krásu nesmírnou. Ta se mi ovšem líbila více.

22.04.2022 3 z 5

Adrian Mole - léta prostoty Adrian Mole - léta prostoty Sue Townsend

Škoda, že už to skončilo.

20.02.2022 5 z 5

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Opět skvělý příběh, který mě vtáhl a nutil číst do rána. Zatím všechny knihy od pana Ryana byly skvělé.

02.02.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásný příběh. Obžaloba samoty. Ke knize by mělo být přiloženo balení papírových kapesníků. Nádhera. Dokonalost.

27.12.2021 5 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Krásný a jednoduchý.

26.12.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

(SPOILER) Pokud jsem měla pocit smutku z dění v první části, tak druhá je zdrcující.
Stále si říkám: Tohle jsou ty malé holky ze začátku první části?
Spoiler: A Tomek? Proboha, Julka!

30.09.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Perfektní!

08.09.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Pro mě byl tento díl mnohem horší než první. Sage mi lezla na nervy a chovala se dost schizofrenicky.

16.08.2021 2 z 5

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Překrásný příběh. Všechny ty lidi bych ráda znala osobně. Je to krásně propojené. A nádherně zakončené. Celé mi to připomíná kruh života. Dokonalost, i když jsem u toho často brečela. Jdu si to přečíst znovu. Doporučuji.

13.06.2021 5 z 5

Ony Ony Helle Helle (p)

Krásná kniha. Přišlo mi , že tam s nimi jsem. Smutek, osamělost, vůně hlíny v polích, měnící se světlo. Nechci se rouhat, ale Stefánsson má konkurenci.

24.05.2021 5 z 5