ajla5 ajla5 komentáře u knih

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Lidé jsou křehcí. Stačí malá změna ve stravě, otočit se rychle, nezaslechnout celý rozhovor a duše se celá promění. Prostě v této knize vidíte, jak to vypadá, když se hlava vykloubí. Paní Plathová se toho tedy nebála.

07.09.2018 3 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Pro Eastona jsem měla slabost od prvního dílu. To jak ho autorka popisuje, tedy jeho konání a myšlení, je jako dýchání. Vím, že je to pro většinu lidí jen tupá červená knihovna, ale myslím,že pokud by ženy přestaly myslet romanticky, lidstvo by to muselo zabalit. Škoda, že už je konec.

Spoiler:
Ale podle náznaků na konci knihy možná není. Doufám.

01.09.2018 5 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Na část o Eastovi jsem se opravdu těšila. Vždyť víte: Easton, přece. Reed je samozřejmě skvělý a horoucí a tak věrný! Gideon mi přijde vzdálený a tak to asi má být. Ale zpět k padlému dědici. Easton je zářivý, všechno je s ním tak snadné jako dýchání a každé dvě minuty vás sežehne jeho samota. A pak znovu ta záře. Líbí se mu Hartley a to jako velice. Když ji nemůže oslnit po eastonovsku, rozhodne se polepšit a stát se jejím rytířem. To pak je kolotoč zkázy a ohňostroj marnosti v jednom. Až jsem se rozbrečela nad jeho snahou, následnými selháními, vztekem a kopáním okolo sebe. Je mi to líto, Eastone. Ale abych se tu už dlouho nerozněžňovala, jak mu řekla Hartley: Ty nejsi hrdina, ale padouch.

Tu pátou hvězdu jsem knize nedala kvůli otevřenému a přiznejme si to, děsivému konci. Nejradši bych tam vlítla a všechny ty chlapečky zachránila, ale to bych mohla skončit za katrem. Jsem prostě máma dvou kluků,no.

15.08.2018 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Hrozně napínavé.Hltala jsem jednu větu za druhou. Moje podezření ohledně padoucha se potvrdilo a teď jdu na další díl.

11.08.2018 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Tenhle díl je napínavý a plný zvratů. A samozřejmě Royalové!

09.08.2018 4 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Bože, to je napínavé!!! Já toho Reeda snad zaškrtím.

08.08.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Jedna hvězda za nápad, jedna za G., jedna za vtip. Měla jsem velká očekávání, ale to je můj problém.

07.08.2018 3 z 5

Tělo, duše a jejich spasení Tělo, duše a jejich spasení Stanislav Komárek

Ačkoliv jsem s něčím nesouhlasila, protože mi to zavádělo elitářstvím a pohodlností, musím spoustě věcí zatleskat. Rozhodně doporučuji k přečtení.

01.08.2018 4 z 5

Skvělé. Ženy mi byly sympatické.

18.07.2018 5 z 5

Washingtonovo náměstí Washingtonovo náměstí Henry James

Smutné. Spousta sobeckých a hrubých lidí, kteří Catherine obklopují. Snad jen paní Almondová za něco stála. Hodně realisticky napsané. Takhle se prostě někteří lidé chovají. Nadčasové.

16.07.2018 4 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Krásný závěr. Jsem ráda, že na tuto knihu došlo až na konec. Protože ten smutek a boj, který je všechny čeká, by byl k nevydržení. Samozřejmě to nadherně prosvětluje svatební část. A malá mořská androidka je veselejší než příběh o víle.

04.07.2018 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Spoiler: Levana je psychopat.
Občas jsem k ní pocítila záchvěv lítosti, ale její další čin ho zadusil. A to se několikrát opakovalo. Za stěžejní považuji větu: "Jak se zabíjejí děti?" A to co udělala s Evretem, byla jen další exploze v jejím ohňostroji marnosti. Skvělý příběh. Jako ostatně celé Měsíční kroniky.

28.06.2018 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Pěkné finále!

21.06.2018 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress! Je stejná jako já.

14.06.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Skvělé! A Vlk!

13.06.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder je skvělá, statečná, pracovitá, milující. Stále doufá a bojuje. Kai mi zpočátku připadal plochý, ale pak.... Je to prostě skvělá jízda. Jdu na další díl.

11.06.2018 5 z 5

Drsný je zákon mé země Drsný je zákon mé země Tore Kvaeven

Napínavé a překvapivé.

11.06.2018 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Skvělá kniha. I poměrně složité véci o výživě a pochodech v těle či ekonomice podává srozumitelně. Spousta věcí mi otevřela oči. Díky, paní Slimáková.

31.05.2018 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Ale jo,šlo to. Pohádka. Asi mám prostě poslední dobou smůlu a nenacházím opravdu vábivé postavy.

09.05.2018 3 z 5

Panečnice (a jiné pražské obrázky) Panečnice (a jiné pražské obrázky) Zikmund Winter

Krásný jazyk. Smutné.

08.05.2018 3 z 5