Čarodějky ze Salemu

Drama amerického autora čerpá ze skutečných událostí z konce 19. století v americkém městečku Salem. Na počátku příběhu stojí žárlivost, jejímž důsledkem je tragický hon na čarodějnice. Vychází jako 61. svazek edice D v překladu Kateřiny Hilské.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41917/big_carodejky-ze-salemu-6bL-41917.jpg 4.278
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur

The Crucible, 1953

Kniha Čarodějky ze Salemu

Ešína

Výborná hra. Bavilo mě jí číst od začátku až do konce. Jistě se k ní někdy vrátím ještě jednou.

Kopta

Neuvěřitelné dílo. V jednom máme absolutní bigotní fanatismus a nenávist, která je schopná vraždit neviňátka a na straně druhé je to vlastně jenom pomsta za zhrzení jedné ženy. Jak jednoduché a dekadentní. Navíc Miller je skvělý v tom, že jeho dílo se velmi příjemně čte, i přes fakt divadelní hry a navíc dobře schůdné. Asi nejlepší hra, se kterou jsem v tištěné podobě setkal a věřím, že při dobrém zpracování musí jít na jevišti o skvělý zážitek. V tomto díle je navíc řečeno i více než bychom asi očekávali. A proto ho skoro nejde nemilovat. Silné a výstižně mrazivé.

Vilma232
20.03.2020

Divadelní hra je zřejmě nejhranějším dílem Arthura Millera. Zatím jsem ji neměla možnost vidět, tak jsem si ji aspoň přečetla. Dýchla na mě hrůza - o to větší, že je hra inspirovaná skutečnými událostmi. Takové americké Velké Losiny. Zase jedno dílo, z kterého jednoznačně vyplývá, že jakákoliv víra či ideologie hnaná do krajnosti zabíjí zdravý rozum a může připravit i o život.
"Nesl jsem to nejlepší ze svatého zákona, a čeho jsem se dotkl svou dychtivou vírou, to zemřelo. Kam jsem zamířil oko své všemocné víry, tam tekla krev. "

fluffyunicorn
01.01.2018

Na zadek Vás to neposadí, přesto objevíte jakýsi pravý cit, v jehož nalezení jste ani nedoufali. Za přečtení a utříbení smyslů opravdu stojí.

ddkk
22.11.2017

Výborná kniha a výborný film.

haaabi
08.11.2017

"Betty (také zírá před sebe): Viděla jsem s ďáblem George Jacobse! Viděla jsem s ďáblem paní Howovou!" Hohó, není nad to si přečíst knížky o čarodějnických procesech v Salemu od K. Howové a pak v této hře najít zmínku, pravděpodobně o její příbuzné. :-)
Jinak je to opravdu taková jednohubka na jeden večer, která se hltá velmi rychle.

sarahmoon
10.07.2017

Divadelní hra, která Vás zavede do čarodějnických procesů v Salemu. Čekala jsem všechno, ale kniha mě velmi překvapila. (Procesy a soudy tam nejsou více rozepsány, pouze to, že neprávem přišlo o život spoustu lidí.) Taky mi tam chyběla hlavní postava. :o( tak jsem si aspoň z postav vybrala jednu více oblíbenou...

Fascinující jak jsou lidé schopní ublížit druhým :o(

Aingeal
22.04.2017

Ačkoliv kniha není moc historicky přesná co se týče detailů salemských procesů, jednu věc vystihuje opravdu dokonale - a to onu děsivou úzkostnou atmosféru, neustálé obviňování a podezírání, rozporuplné vztahy mezi obyvateli Salemu... psychologická stránka je tu postižena moc dobře; a já sama za sebe věřím, že i hodnověrně. Knihu určitě můžu doporučit, četla se svižně (přečteno za dva večery) a nabízí mnoho podnětů k zamyšlení :)...