Čarodějky ze Salemu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Drama amerického autora čerpá ze skutečných událostí z konce 19. století v americkém městečku Salem. Na počátku příběhu stojí žárlivost, jejímž důsledkem je tragický hon na čarodějnice. Vychází jako 61. svazek edice D v překladu Kateřiny Hilské.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41917/carodejky-ze-salemu-41917.jpg 4.264
Orig. název:

Crucible (1953)

Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Artur
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Čarodějky ze Salemu

Přidat komentář
fluffyunicorn
01.01.2018

Na zadek Vás to neposadí, přesto objevíte jakýsi pravý cit, v jehož nalezení jste ani nedoufali. Za přečtení a utříbení smyslů opravdu stojí.

ddkk
22.11.2017

Výborná kniha a výborný film.

haaabi
08.11.2017

"Betty (také zírá před sebe): Viděla jsem s ďáblem George Jacobse! Viděla jsem s ďáblem paní Howovou!" Hohó, není nad to si přečíst knížky o čarodějnických procesech v Salemu od K. Howové a pak v této hře najít zmínku, pravděpodobně o její příbuzné. :-)
Jinak je to opravdu taková jednohubka na jeden večer, která se hltá velmi rychle.

sarahmoon
10.07.2017

Divadelní hra, která Vás zavede do čarodějnických procesů v Salemu. Čekala jsem všechno, ale kniha mě velmi překvapila. (Procesy a soudy tam nejsou více rozepsány, pouze to, že neprávem přišlo o život spoustu lidí.) Taky mi tam chyběla hlavní postava. :o( tak jsem si aspoň z postav vybrala jednu více oblíbenou...

Fascinující jak jsou lidé schopní ublížit druhým :o(

Aingeal
22.04.2017

Ačkoliv kniha není moc historicky přesná co se týče detailů salemských procesů, jednu věc vystihuje opravdu dokonale - a to onu děsivou úzkostnou atmosféru, neustálé obviňování a podezírání, rozporuplné vztahy mezi obyvateli Salemu... psychologická stránka je tu postižena moc dobře; a já sama za sebe věřím, že i hodnověrně. Knihu určitě můžu doporučit, četla se svižně (přečteno za dva večery) a nabízí mnoho podnětů k zamyšlení :)...

bane
30.10.2016

Hra je zajímavým svědectvím o čarodějnických procesech, které se udály v americké Salemu koncem 17. století. Dílo věrně zachycuje nejen protičarodějnické tažení ale i éru senátora Josepha McCarthyho, jehož tažení proti lidem spojených s protiamerickou činností v 60. letech připomínalo hysterické dění v Salemu. Millerovi se nepochybně podařilo napsat kvalitní divadelní hru, jejíž kvality spočívají nejen v "historickém" zachycení postav tak i ve stylu použité angličtiny, která dává dramatu ten pravý dobový nádech.

milunka21
12.05.2016

Taková jednohubka,včera večer jsem dala na jeden zátah.Je to menší knížka a neni to klasická kniha,ale je psaná jako divadelní hra.Proto se to četlo opravdu dobře a pěkně to odsýpalo.
:-)
Čarodějky ze Salemu se mi moc líbily a určitě si je budu číst zas a zas.Dost smutná knha,nechtěla bych v té době žít,tenkrát obvinili z čarodějnictví každého jen kvůli pozemkům,jmění nebo i kvůli tomu aby se chlap nebo ženská zbavili svého protějšku.Stačilo sehrát divadýlko a lidi to hned zbaštili.Hnusná doba.

TerkaM
06.05.2016

Po pravdě? Nevím, co si o knize myslet. Vlastně jsem od ní nic přehnaně neočekávala, i když musím souhlasit s předchozím komentářem, že popisy jednotlivých postav byly v tomto dramatu pro běžného čtenáře docela nudné... nicméně to bylo zajímavé a zpětně mi přijde neuvěřitelné, že se něco takového na základě obyčejných pomluv opravdu stalo! To je strašné. Občas má člověk strašnou moc měnit svět k horšímu a já jsem ráda, že čarodějnické procesy jsou již dávno za námi.
Časem si pak jistě pustím film nebo divadelní hru, pokud někde seženu... :)

Violetti
08.06.2012

Vcelku zajímavá sonda do čarodějnických procesů, o tom žádná. Ale co mi vadilo a co mě rozčilovalo byla absence klíčové postavy, která bych pak vyústila v ucházející pointu. Celá hra totiž tak nějak vyplyne do ztracena, což tedy rozhodně není přínosné. A pak se mi taky moc nelíbilo příliš mnoho postav, preferuji dramata s užším okruhem hrdinů. A mohlo být nějak vysvětleno, jak to tedy s tím posednutím bylo :-)
Mimochodem, poznámky o postavách jsou bezpochyby přínosem pro režiséry, ale číst to bylo opravdu nudné...