Pohled z mostu

Pohled z mostu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41916/bmid_pohled-z-mostu-zHB-41916.jpg 4 31 4

Další z tragikomických her slavného dramatika nám ukáže, co se může stát, když do brooklynské rodiny zavítají příbuzní přistěhovalci a naruší do té doby někdy až moc láskyplné vztahy. Hra se zabývá i dnes aktuálním tématem přistěhovalectví a s tím spojeným sobectvím či snahou pomáhat. 69. svazek edice D v překladu J. Grossmanna.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

A View from the Bridge , 1955

dedliipf
27.11.2018 3 z 5

[čteno v originále] Struggle ilegálních migrantů (je to i po 60 letech podobné?), několik druhů lásky, právník vypravěčem (úplně jako Danny DeVito be Válce Roseových!) a mužská čest. Každou z postav trochu chápu a trochu mě také trápí. Mohlo to přeci dopadnout jinak, možná... Možná byl Eddie nenapravitelný.

Jedna věc opravdu zaujala - reakce sousedství na to, že by byl mezi nimi donašeč. To mě zahřálo.

StefFišerová
07.03.2018 5 z 5

A zase jedna povinná četba, která se dá číst. Knížka je vážně kraťoučká, takže jsem ji přečetla za jeden večer. Navíc příběh je tak chytlavý a postavy opravdové, že jsem se zkrátka nemohla odtrhnout.

Delicius
23.10.2016 3 z 5

"Tohle není pohodová četba pro sobotní rána až dopoledne." Četl jsem to naštěstí večer a stihl to do půlnoci. Četlo se mi to skvěle, pořád jsem byl napjatý jak to celé dopadne. Pro mě příjemné počtení, ale že bych z toho padl na zadek, to zase nee...

Okřídlená li
24.11.2010 2 z 5

Tohle není pohodová četba pro sobotní rána až dopoledne. Stejně jako u Smrti obchodního cestujícího jsem i tuhle knížku protrpěla, i když není nějak rozsáhlá. Silné levičácké zabarvení mě dráždilo a trochu mě vyvádělo z míry.

americká literatura

Arthur Miller