Aivinka Aivinka komentáře u knih

Čarodějnice školou povinné Čarodějnice školou povinné Jill Murphy

Na základě seriálu jsem i já musela začít číst tuto knižní sérii. Byla jsem mile překvapena jak ilustrací, tak zajímavým příběhem. Po většinu času jsem měla pocit, že čtu dívčí verzi Harryho Pottera, tento dojem ještě umocnila přísná učitelka Metlová, která mi silně připomínala profesora Snapea a ředitelka akademie slečna Krákavá, která svou milou povahou ztělesňovala ředitele Bradavické školy Albuse Brumbála.

Nicméně tahle série mi chtě nechtě přirostla k srdci. Milé vyprávění a silné postavy, které mají jistojistě místo v kouzelnické literatuře a v mé knihovničce.

Jsem si vědoma, že tato kniha není určena mé věkové kategorii, ale i tak bych uvítala víc detailů. I tak si však tento díl zaslouží všechny mé hvězdy.

28.03.2019 5 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Krásné završení :) kresby jsou moc hezké, příběh poutavý, nemám co vytknout

21.03.2019 5 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Jakožto velký fanoušek seriálu, jsem moc potěšena že byla vydána i kniha a ještě k tomu v podobě mangy. Vřele doporučuji.

01.01.2019 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Kniha mě neskutečně bavila. Nikdy předtím jsem neviděla ani film, ale mohu říct, že kniha je úžasně napsaná a pro fantazii dokonalý ráj.

17.12.2018 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Začatek byl určitě slabší než první díl. Stydím se, že jsem tuto knihu četla tak dlouho, neměla jsem k tomu hlubší důvod, prostě jsem ji jen pořád odkládala. I tak si však zaslouží obdiv. Stejně jako u prvního dílu ukazuje autor svou bohatou fantazii a laskavý humor.

18.11.2018 4 z 5

Neuvěříte, co se stalo potom Neuvěříte, co se stalo potom James Goss

Jsem velkým fanouškem serialu Doctor Who, takže tato kniha byla pro mne něco jako povinná četba. Úžasný příběh, hezké zpracování, úchvatné postavy. Hlavně slečna Quillová mi se svým chladným humorem (mnohdy připomínala aroganci Severuse Snapea) přirostla k srdce. Nevím jesrli je chyba, že jsem serii začala číst až od druhého dílu, jelikož jsem první nesehnala, ale díky serialu jsem se dostala do obrazu celkem rychle. Vřele doporučuji pro fanušky úžasného světa Doctor Who.

18.11.2018 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Musím uznat že postavy nejsou dost silné, ale příběh má velký potenciál. Trochu jsem zklamaná z hlavní postavy protože mi vůbec nepřirostla k srdci a na konci jsem si i přála aby ji Patrick už jednu vrazil aby se vzpamatovala.

23.10.2018 4 z 5

Roztomile kouzelná kniha, o síle představivosti a přátelství. Celou knihu doprovází krásné ilustrace.

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Na můj vkus až moc stručné. Nemůžu ale popřít že mě Severská mytologie jako celek zaujala. Bohužel díky stručnosti máte knihu rychle přečtenou a pořádně si nevychutnáte všechny emoce, kterých je v knize ale také pomálu. Asi jsem od knihy čekala víc, ale pokud máte rádi severskou mytologii, upevníte si alespoň zajímavé příběhy z ní.

23.10.2018 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Nádhera. Nemůžu říct nic jiného. Kniha má originální postavy, skvělý děj, kouzelné místo, nádech tajemna a zloduchy, kteří vám chtě nechtě přirostou k srdci. Mohu jen vřele doporučit pro všechny fanoušky fantasy literatury.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Slova navršená na sebe? Tohle není poezie. Absence čárek a velkých písmen také nevytvoří poezii. Jediné co mohu pozitivně ohodnotit, je samotný příběh knihy, který se snaží autorka zdělit, ale opakuji ještě jednou, poezie je opakem této knihy.

23.10.2018 2 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Možná jsem udělala chybu a podívala jsem se nejprve na film. I tak ale musím tuto knížku pochválit za její laskavé vyprávění, napětí a originální nápad. Percy Jackson je úžasná knižní postava, která vám okamžitě přiroste k srdci. Oceňuji i vtipné scény, jimiž je příběh prokládán.

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Naprosto dokonalé. Všechny povídky mě úplně pohltily. Ukazují krutost, lásku, naději, zradu i štěstí. Dokáží ve vás vzbudit smutek i radost, stejně jako serie Griša. Moc jsem si knihu užila, krásné ilustrace, dokonalý styl psaní, nezapomenutelné příběhy.

18.10.2018 5 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Tato kniha mě hrozně zklamala. Celou knihu Molly jen mluví jak se nikomu nelíbí, ani sama sobě ale nic s tím nedělá. Já sama nemám ideální postavu, vím to a snažím se to změnit. Taky se celou knihu diskutuje jen o sexu. O tomhle přece není celý vstah, ale v knize se z toho najednou stává střed vesmíru.

18.09.2018 2 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Hrozně se mi líbí prolínání barev, dojemný příběh.

24.08.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Love story sladké jako Muffin.

12.08.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Trochu mi to připomělo Romea a Julii, nevím proč ale i tak krásná povinná četba.

02.06.2018 5 z 5

Netuctový případ a Zločin v nočním expresu Netuctový případ a Zločin v nočním expresu Ivo Hudeček

Velmi dobře zpracováno. Kniha obsahuje dva příběhy. V prvním se seznámíme s postavami a druhý je prostě neodolatelný a řeší se hned dva případy naráz. Snad vyjde druhý díl.

06.12.2017 5 z 5

Už vám nic neschází? / Have You Got Everything You Want? Už vám nic neschází? / Have You Got Everything You Want? Agatha Christie

Krásné příběhy bouhužel ten překlad je strašný.

26.11.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Selekce je úžasná, je to nádherný nápad a krásné zpracování ale já si prostě Eadlyn neoblíbila.

23.11.2017 4 z 5