Studie v růžové

Bývalý vojenský lékař John Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a vzhledem k nepříliš uspokojivé výši své penze nutně potřebuje spolubydlícího. Toho shodou okolností shání i Sherlock Holmes, detektivní poradce – jediný na světě, alespoň to sám tvrdí! – a veskrze podivuhodný člověk, který při přemýšlení hraje na housle, někdy celé dny nepromluví ani slovo a jeho dedukční schopnosti pravidelně zachraňují reputaci Scotland Yardu. Jejich setkáním pak začíná nejen jedno z nejslavnějších přátelství v dějinách literatury, ale též vynikající japonská adaptace neméně vynikajícího britského seriálu „Sherlock“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395841/big_studie-v-ruzove-kV8-395841.jpg 4.5153

Sherlock 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Komiksy

Vydáno: , Crew

Sherlock: A Study in Pink, 2016

Kniha Studie v růžové

Tesseractttt

O můj bože, naprosto úžasný příběh. 100% doporučuji. Viděla jsem i seriál a tahle manga nemá chybu.

simon9946

Nebudu lhát, moc mě to bavilo, jen nechápu proč z toho museli dělat mangu. Ale jinak hodnotím kladně.

robin9739

Povedená a zajímavá manga. Sharlocka mám velmi rád a tento příběh mě bavil a kresba byla taky v pohodě. Prostě pohodová záležitost .

Malarkey

Moc mi nedává smysl převádět do komiksového světa seriál jedna ku jedný. Dokonce mi to přijde skoro jako zbytečnost a ztráta času samotných tvůrců. Přitom animace je jinak velice hezká a celý ten nápad to napsat po vzoru mangy tomu jen přidává na originalitě.

Marketplace
21.12.2021

Hezká kresba, příběh pravděpodobně podle seriálu, který jsem nesledoval. Tak shlédnu aspoň tento díl. Je to zajímavá jednohubka.

Samery
14.11.2021

Obvykle vím, co si o knize myslím. Co mi vadilo, co se mi naopak líbilo. Tady jsem dost v rozpacích. Knihu jsem si pořídila, protože mě zaujal seriál a líbili se mi ilustrace. Mangu jako takovou ale ráda nemám. Při čtení jsem se dost opírala o znalosti seriálu a útržky si při tom vybavovala. Díky tomu mě kniha velmi bavila. Myslím, že nacpat jeden díl seriálu do jedné knihy nebyl nejšťastnější nápad. Hlavní linka je sice obsažena, ale chybí tomu jisté drobnosti, které by knihu více pozvedly. Fakt, že jde jen o přepis seriálu nikoli o originalitu, knihu opět posouvají níže. Dalším mínusem je skutečnost, že se nic nového nedočtete. Nicméně postavy jsou dobře vykreslené, ilustrace jsou z mého pohledu skvělé a děj se dá pochopit. Knihu beru jako oddechovou mangu a sběratelskou zajímavost pro fanoušky seriálu. Na otázku, zda je sama o sobě kniha hodnotná a zda by jí ocenila osoba bez znalosti seriálu, neumím odpovědět.

TomTomis
24.10.2021

Moje první a asi i poslední manga. Kupovat si to nechci a v knihovně jsem je myslím ještě neviděl. Nakouknutí do jiného stylu komiksů. Děj jako takový mi přišel zjednodušený a nijak mě nic nepřekvapilo. Zůstanu u klasicky psané literatury...

Atlantis
14.10.2021

Celou dobu jsem měl při čtení podivný pocit a nedokázal jsem určit, co mi tak vadí. Seriál jsem viděl, tak že by to bylo tím, že jde jen o pouhou kopii? Že tak nějak celkově nemusím postavu Sherlocka Holmese? Že jde o příběh na sílu naroubovaný na moderní dobu? Nope, nic z toho to bylo. Tohle všechno bych překousl, dokonce si troufnu říct, že mě čtení bavilo (i když jsem věděl, co se stane). Mně tam neskutečně nesedí zpracování postav. Všechno je příliš roztomilé, nevhodné k tématu a třeba takový Watson vypadá celou dobu, že se brzy rozbrečí. Shrnutí - parádní seznámení s postavami, slušný příběh, ale tohle neměla být manga.