Studie v růžové

Studie v růžové https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395841/bmid_studie-v-ruzove-kV8-395841.jpg 4 201 43

Sherlock série

Bývalý vojenský lékař John Watson se vrací z Afghánistánu do Londýna a vzhledem k nepříliš uspokojivé výši své penze nutně potřebuje spolubydlícího. Toho shodou okolností shání i Sherlock Holmes, detektivní poradce – jediný na světě, alespoň to sám tvrdí! – a veskrze podivuhodný člověk, který při přemýšlení hraje na housle, někdy celé dny nepromluví ani slovo a jeho dedukční schopnosti pravidelně zachraňují reputaci Scotland Yardu. Jejich setkáním pak začíná nejen jedno z nejslavnějších přátelství v dějinách literatury, ale též vynikající japonská adaptace neméně vynikajícího britského seriálu „Sherlock“.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Komiksy
Vydáno: , Crew

Sherlock: A Study in Pink , 2016

trudoš
28.06.2020 4 z 5

Já asi vážně nebudu nejlepší seriálový divák, protože mně se Studie v růžové líbila mnohem víc v komiksu, než na televizní obrazovce. Což je dost zvláštní, vzhledem k tomu, že jde prakticky o doslovný přepis (nebo spíš překres) scénáře. Nicméně, má to vtip, nápad a hezky rozehrané charaktery, snad jen že John Watson tu vystupuje jako divně nevýrazná podržtaška. Děj mě ale skutečně bavil, u hlášek jsem se smál nahlas a moderní stylizace mi přišla povedená po všech stránkách. Sám Sherlock pak sice není žádným rváčem a mistrem převleků, ovšem městský sociopat je to naprosto brilantní. Akorát závěr tvůrci mohli trošku pozměnit, protože působí až příliš okatě jako předehra pro příští partii, což mi u filmové epizody tolik nevadilo, tady to však vyznívá krajně rušivě. Za mě jinak báječně strávená hodinka, přičemž musím s povděkem kvitovat, že znalost předlohy sira A. C. Doyla není nutností, páč manga funguje i bez ní. Jen člověk nesmí moc šťourat do nelogického chování jednotlivých obětí.

Terycte
08.06.2020 5 z 5

SHERLOCK Studie v růžové...
Totálně nejvíc úžasná manga, kterou jsem kdy četla. Ato nejen protože to byla moje první manga! ????
Miluju ty postavy, shipuju Sherlocka a Watsona ❤️.
A zkrátka něco jiného je vidět je v seriálu a něco jiného to číst. Jsou to dva různé pohledy a z obou mám skvělý pocit a moc jsme si je oblíbila.
Doporučuji dávám 5/5 ???? ve všech mích kritériích.

Randackova.l
21.05.2020 5 z 5

Po delší době manga, která mi sedla jak příběhem tak i stylem jeho podání. Příběh není napsaný zbytečně zdlouhavě. Musím také vystihnout jeho čtivost.
Po delší době jsem si zase přečetla nějakou detektivku a opět mě nezklamala.
Vřele doporučuji milovníkům napínavých příběhů, které vás do svého konce nepustí.

Mickhesh
08.04.2020 4 z 5

Seriál jsem neviděl a tohle nebylo špatné.. 90%

Nelíísek
22.12.2019 2 z 5

Překreslený první díl seriálu, což mě trošku mrzí, hlavně na tom někdo kdo už viděl seriál nenajde nic nového a navíc vidí i ty nedostatky. Kresba mangy je celkem dobrá až na nějaké ty fakt přepálené obličejové divné emoce, které prostě k manze sedí .. ale dějově jsem čekala prostě něco nového i když nového čtenáře možná nadchne mě teda ne ..

Lady.Lucrezia
04.11.2019 2 z 5

Já a Sherlock... Díky, ale znovu radši ne. Překreslení seriálu je vcelku zdařilé, ale příběh postrádá detaily. Chápu, že manga nemůže pojmout to co klasická kniha, ale trochu textu by to ještě sneslo a klidně na úkor některých citoslovcí.

Kate18
29.10.2019 5 z 5

Moje první manga, hned na druhé stránce jsem si zvykla na styl čtení, takže se to četlo úplně samo ???? Když jsem se dozvěděla, že vyšel Sherlock, hned jsem věděla, že si ho musím přečíst. Miluji jeho styl, hlášky, hulvátství a nedostatek empatie! Styl jakým dokáže jednou větou urazit celou ulici je kouzelný. Je to skutečně vysoce funkční sociopat a to je na něm to nejlepší. Tedy, hned vedle doktora Watsona.

encyklopedie
27.10.2019

..tak tenhle komiksovej seroš už nechci nikdy vidět..... přestože mám stovky a stovky komiksů a komiksy čtu jak o život.... tyhle manga a tento Sherlock mě vůbec nebavily ......
konec s tímto čtením....

Adell-ka
24.09.2019 5 z 5

Tohle byla dokonalost! Seriál miluju, takže tenhle komiks jsem prostě musela mít. Kniha věrně kopíruje dialogy a obrazy ze seriálu, což ovšem vůbec nevadí. Čtení jsem si užívala každým obrázkem i slovem!

mia.com
01.09.2019 3 z 5

Myslím, že kdybych neznala seriál, asi bych se ztrácela a všechno nepobrala. Ilustrace jsou krásné, je zajímavé zkusit zase něco jiného, děj rychle odsýpá, takže knížka je přečtená za chvíli. Sama bych si to určitě nekoupila, ale občas pro změnu je to fajn.

jarynek
06.08.2019 3 z 5

Ono to není špatné, čte se to dobře a má to celkem spád, ale je to bez jakékoliv větši invence přepis seriálu. Kopie podoby postav by asi nevadila, ale doslovný přepis dialogů by být nemusel - samozřejmě vše zkráceno, čímž oproti seriálu dochází k vynechání detailů, drobných vtípků a ukázky důvtipu Sherlocka. Tak nevím, zda dám další díl nebo se raději nepodívám přímo na seriál.

jiriburda01
22.07.2019 5 z 5

Klasický příběh napsaný zajímavým stylem literatury. Celý první díl jsem měl přečtený za 1 den.

vrana55
07.05.2019 5 z 5

děj je stejný jako v seriálu.nicméně velmi povedené ilustrace,pohledy sherloka a ostátních-jen u toho jsem se šklebila jako totalní pako.za mě super

charlizee
04.05.2019 5 z 5

Scénář formou komiksu a "must have" každého fandy tohoto kultovního seriálu. Odpočítávám dny do vydání dalšího sešitu :)

Cady
04.05.2019 3 z 5

Tento Sherlock je pouze seriálová verze přenesená na papír. I tak bylo velice zajímavé ji číst a zkoumat detailně zpracované, a hlavně překrásné, ilustrace.

Alex.Barunka
04.04.2019 4 z 5

Sherlock Holmes získal opět další podobu, tentokrát byl zpracován ve formě velice povedené mangy. Nicméně pro seriálového fanouška nepřináší nic nového, jen to, že psané slovo dá více vyniknout některým sarkasmům a vtipům.

Disease
26.03.2019 4 z 5

Kdysi dávno viděný seriál už poněkud vyšumněl z paměti, takže tuhle (pseudo)mangu jsem si vychutnal, i když mám matný pocit, že je to celkem věrná adaptace, která nic nového nepřináší.

Lorelei10
13.03.2019 5 z 5

super kniha, tohle zpracování mám ráda

dancadragneel
25.01.2019 5 z 5

Jsem velký fanoušek Sherlocka Holmese a miluji i ten seriál... Možná proto není divu, že jsem si tuto mangu pořídila a jedním dechem přečetla... Krásná a i přesto, že jsem zápletku znala, tak jsem se pobavila.

Aki12
06.01.2019 4 z 5

"Jsem v šoku! Mám deku!" Naprosto perfektní seznamovací díl inovované detektivní série s Sherlockem Holmesem. Nenáročné, chytře sepsané, relativně dobře zasazené do současnosti, charaktery zajímavě upravené oproti Doylově klasice, poutavé dějem, rychle plynoucí a v neposlední řadě, velice trefně okořeněné Holmesovým humorem. Plnou si zatím nechávám v zásobě pro zbylé díly.