Aivinka Aivinka komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ze začátku jsem si příběh užívala, ale když odešel výcvik, začala jsem se pekelně nudit... Kniha není napsaná špatně, právě naopak, asi jen nejsem cílovka.

23.08.2020 3 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

U některých pasáží mi tekly slzy a to doslova. S kocourem Bobem jsem prakticky vyrůstala a moc mě potěšily tyhle drobné střípky z jeho života. Hezké odpočinkové čtení k páteční kávě.

22.08.2020 5 z 5

Výhled na hvězdy Výhled na hvězdy Brandon Sanderson

Druhý díl byl stejné úžasný jako ten první. Musím říct, že autor si dokáže opravdu vyhrát s detaily příběhu.

28.07.2020 5 z 5

Chlapec v bílé místnosti Chlapec v bílé místnosti Karl Olsberg (p)

Od příběhu jsem čekala něco úplně jiného. Chvílemi mě štval Manuelův postoj ke všemu. Věřím, že kdyby někdo přišel o paměť, chtěl by se o svém životě dozvědět všechno, ale nemyslím si, že by patnáctiletý kluk odmítl možnost žít ve fantasy světě, který podle všeho miluje.

19.07.2020 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Úžasné zakončení. Jedna z mála knih, kdy jsem si oblíbila záporáka. Jsem dokonce spokojená i s koncem.

09.07.2020 5 z 5

Nový čas Nový čas Ida Jessen

Krásný příběh, něco úplně jiného. Do jisté míry poučný a srdcervoucí, ale trvalo mi trochu déle, než jsem se v příběhu zorientovala.

06.07.2020 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Z prvního dílu mám lehce smíšené pocity. Vůbec to nebyla špatná detektivka, právě naopak. Bála jsem se, že mi bude chybět pohled vraha nebo oběti, které by doplnilo napětí, nakonec ho však vůbec nebylo zapotřebí. Jediné, co mi v knize chybělo a co já osobně vyžaduji, je příběh vyšetřovatele. Pokud si nezamiluji detektiva, je všechno straceno. Joona je dobrá postava, jen bych ocenila, kdyby jsme se s ní trochu více seznámili.

02.07.2020 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Co k tomu mám říct? No prostě wow! Další senzační díl plný napětí a ten konec? Nemůžu se dočkat dalšího dílu, autor zřejmě rozjíždí novou stránku podivnosti a rozšiřuje tak svůj geniální svět.

02.07.2020 5 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Nebyla to úplně klasická fantasy, ano ta cesta a vůbec dostat se k jádru věci, to bylo zdlouhavé a místy moc nezáživné, ale i tak si myslím, že má kniha potenciál. Hlavné závěr knihy jsem hltala až do posledního písmena.
Theo Addair je úžasný spisovatel. Ráda si přečtu i druhý díl.

30.05.2020 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Musím říct, že jsem se toho ze začátku bála, ale pak mě to neskutečně pohltilo. Moc povedený díl, rozuzlení jsem sice trochu čekala, ale i tak mě dokázalo překvapit.

30.05.2020 5 z 5

Koruna času Koruna času Natalja Ščerba

Začátek byl opravdu trochu slabší, ale i tak se jedná o krásné zakončení celé série.

16.05.2020 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Přišla mi lepší než mléko a med, některé myšlenky jsou opravdu krásné a stojí za to se nad nimi zamyslet, některé jsou tlačené na sílu a hrané na city, což knížku dost sráží.

13.05.2020 3 z 5

Časogram Časogram Natalja Ščerba

Nevěřila jsem, že by tohle mohl být nejlepší díl série, ale už od poloviny knihy jsem pochopila, proč tomu tak je. Moc povedený díl plný zvratů a napětí.

10.04.2020 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Nádherná kniha. Úplně jiný styl fantasy, než ten na který jsem zvyklá a přesto povědomý. Musím říct že jsem si užila každou stránku, každý příběh jednotlivé postavy. Jediné, co bych knize vytkla, je dost zmatený konec. Ani teď nedokážu říct, jestli kniha skončila dobře nebo špatně a co se vlastně stalo. Ani to mi ale nezabrání dát plný počet hvězdiček. Mistrovské dílo.

04.04.2020 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Od knihy jsem moc neočekávala a dost mile mě překvapila. Bohužel se obávám, že za pár týdnů si z knihy nebudu pamatovat nic. Pobaví, ale neohromí.

25.03.2020 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Úžasné. Nemám slov prostě dokonalé! Nechápu proč to má tak malé hodnocení. Příběh he svižný a krásně psaný, postavy jsou silné a uvěřitelné a vyvrcholení je geniální.

19.03.2020 5 z 5

Hannibal – Zrození Hannibal – Zrození Thomas Harris

Začátek jsem si užívala, ale pak začal příběh pokulhávat, nakonec stratil nohu a než jsem byla na straně stopadesát, měla jsem chuť ho utratit z milosti. Nápad je geniální, o tom není pochyb, bohužel provedení se moc nepovedlo. Nakonec jsem se ale přemohla a knihu dočetla... Jsem na sebe náležitě pyšná.

07.03.2020 2 z 5

Detektiv Arrowood Detektiv Arrowood Mick Finlay

Úžasná kniha! Musím se přiznat, že jsem si pod detektivem Arrowoodem a jeho společníkem Normanem ne jednou představila Sherlocka Holmese a Dr. Watsona (musím říct že v některých částech knihy jsou se velice podobní) ale Arrowoodovo věčné přesvědčování o Sherlockově neschopnosti mě zase vrátilo zpět. Doba je vykreslena bravurně, stejně tak britská společnost. Zápletka se zdá primitivní, ale postupně graduje a stává se neodolatelně temnou. Jsem nadšená a vřele doporučuji všem Holmsovým fanoušků.

02.03.2020 5 z 5

3x Sherlock Holmes 3x Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Klasický Sherlock Holmes nikdy nezklame. Líbí se mi toto souborové vydání a ocenila bych víc případů v podobném svazku.

02.03.2020 5 z 5

Mr. Holmes Mr. Holmes Cullin Mitch

Nádherně smutné. Sherlock Holmes je nepochybně největší literární postavou všech dob a vidět ho v úplně jiném světle byl naprosto dechberoucí zážitek. Možná to není úplně objektivní názor, jelikož Sherlock pro mne navždy zůstane něčím étericky dokonalým, ale tato kniha mne opravdu zasáhla.

27.02.2020 5 z 5