Hannibal – Zrození

Čtvrtá kniha ze série o Hannibalu Lecterovi začíná na Litvě v roce 1941, kdy je budoucí lékař, vrah a kanibal ještě osmiletým chlapcem, který se spolu s rodiči a sestrou ukrývá před postupující válečnou frontou. Rodiče jsou zabiti a děti jakž takž přežívají, dokud jejich skrýš neobjeví pětice vyhladovělých dezertérů. Rozhodnou se, že dívku snědí, a malý Hannibal ji nedokáže ubránit. Od této chvíle si životem ponese trauma a zvrácenou zálibu v lidském mase, což se projeví, když po letech, to už studuje ve Francii medicínu, urazí jistý řezník jeho tetu – mladý Hannibal ho za to vykuchá a pochutná si na jeho tučných tvářích. Poté se rozhodne vyhledat pět kanibalů, kteří mají na svědomí jeho sestru......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/417480/hannibal-zrozeni-WVA-417480.jpg 3.8258

Hannibal Lecter 4.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Argo

Hannibal Rising, 2006

Kniha Hannibal – Zrození

manedz
dnes

Viděla jsem film a ten se mi docela líbil. Je to už ale několik let, tak uvidím, jak se mi bude líbit knížka.

postrach
29.09.2019

Souhlasím s komentáři pode mnou.Kniha nic moc-normál.Líbí se mi komentář Vlk.kh.Snad budou další díly a filmové zpracování lepší,napínavější.

trudoš
04.09.2019

Standard, který neurazil, ale ani nenadchnul. Zápletka na mě působila až zbytečně roztříštěně a s hanbou přiznám, že kdyby se Thomas Harris soustředil spíše na motiv Hannibala bojujícího s náckama, byla by moje „šestáková“ duše mnohem spokojenější. Takhle to moc nefunguje ani jako román o pomstě, ani jako charakterní rozbor duše psychopata. Sám hrdina tu pak vystupuje jako postava nezralá, v podstatě mladík hledající své místo ve společnosti a všechny ty odbočky o studiu ve Francii či o polojaponské výchově, mi přišly jako nucená potřeba figuru démonizovat. Kdyby autor zůstal v rovině: „Jmenuji se Hannibal Lecter, mám IQ 200 a rád jím lidi,“ vyhovovalo by mi to o dost víc. Ale kdo jsem já, abych špinil majestát žánrové ikony?
Dějová linka jinak bez překvapení a to dokonce natolik, že mi citelně chyběl prvek napětí. Jak člověk ví, kdo hrdina je a čím jednou bude, tak jej hladovějící vojáci pojídající malé holčičky nemohou rozhodit. A linie krevní msty bohužel zevšedněla po první dobré.

danny_21
27.07.2019

Z celé této knihy cítím to, že ji prostě Harris napsat musel ( možná i díky tlaku agenta ) a možná i díky tomu na mě působila polovičatě a nedotaženě. Pohnutky, které v budoucnu měly z dítěte vytvořit chladnokrevně vraždícího kanibala, jsou zde hodně mlhavé a látané horkou jehlou - prostě jsem to tentokrát Harrisovi nežral a v porovnání s ostatními díly je to rozhodně zklamání - 65 %

jfialova
18.03.2019

Jak se zrodil Hannibal , jsem původně netušila. Kniha byla tedy pro mě vlastně velkým překvapením, na rozdíl od předchozích dílů, které jsem znala ve filmové podobě. Proto hvězda navíc za nová fakta :-)

Eva514
15.11.2018

Nevím proč,ale nečte se mi to vůbec dobře. Děj zajímavý o to žádná,ale napsané je to zvláštně, přitom mlčení jehňátek jsem přečetla hned...
Jen teda zatím nechápu, proč se z něj stala taková zrůda. Jasně prožil si něco,ale to asi v té době většina dětí za války. Pomstil svou sestru, jasné... ale i tak..
Jako vysvětlení dalších dílů v tom moc smysl asi nechápu :D

Shinigami
02.10.2018

Rozhodla som sa, že si konečne Hannibala prečítam chronologicky. Takže je to moja prvá kniha zo série a musím povedať, že sa mi páčila. Ale ako čítam ostatné komentáre, že hovoria, že je to najslabšia kniha, tak sa už neviem dočkať, kedy sa pustím do ostatných. :D

Dany1006
07.03.2018