Airin Airin komentáře u knih

Prokletý trůn Prokletý trůn Joelle Charbonneau

Z knížky moc nadšená nejsem...bohužel jsem byla nepříjemně překvapena, když jsem se po prvních 100 stránkách stále jen nudila.
Ano, nějaká ta akce a napětí se zde sice najdou, ale jen nepatrně a většina knihy mě spíše nebavila. Knížkou jsem se tak musela vyloženě prokousat, než jsem se konečně dostala až na konec. Prokletý trůn byl i několikrát odložen, ale jsem ráda, že jsem to dočetla až do konce. Chtěla jsem totiž vědět, kdo tedy na trůn nakonec nastoupí :)

04.11.2018 2 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Musím říct, že mě Prohnilé království bavilo mnohem více, než předchozí díl Padlý dědic. Hlavně proto, že se tady konečně Hartley chová k eastovi mnohem líp (možná je to tím, že si na něj nepamatovala). Nebude zde chybět ani nějaká ta akce, stejně, jako nechyběla ani u předešlých dílů. V této knize se totiž sejdou snad všichni nepřátelé Royalovic rodiny, a tak začne boj doslova o jejich přežití a o odhalení tajných spiklenců a zrádců.
Na této sérii se mi líbí, že se z romantické knížky (počínaje Papírovou princeznou) postupně stává taková romanticko-kriminální série, což je osvěžující změna :))
Více k recenzi od Bookhuntera :)

28.09.2018 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Musím říct, že doslova první půlka knihy mě nebavila. Vůbec. Bylo zde až příliš zdlouhavého popisování naprosto o ničem, nudné pasáže o Lazlově dospívání, které by autorka mohla klidně vynechat a nahradit je akčnějšími scénami. Na druhou stranu je autorka vynalézavá. Vymyslela originální příběh. Od druhé půlky se příběh rozjel a já jsem byla zvědavá na další kapitolu. Kniha se četla i přes pár nedostatků dobře.

26.08.2018

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Kniha je skvěle a hlavně chytlavě popsaná – kdyby nebylo mých jiných aktivit, tak bych ji měla přečtenou během jednoho odpoledne. Tak moc si mě kniha získala. Kniha má všechno, co potřebujete – velká porce romantiky, trocha toho napětí a tajemství, přátelství na celý život a hlavně Popelku a její Šťastně až navěky! Kdo by si takovou knihu nechtěl přečíst? :))

08.07.2018 5 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Tato kniha byla první, kterou jsem od této autorky četla. A musím říct, že mě příjemně překvapila :)
Kniha se mi četla velmi dobře a svižně. Nebyly zde dlouhé popisy prostředí nebo situací, což značně urychlilo čtení příběhu a dodávalo na gradaci díla. Autorka dokáže svým nevšedním stylem upoutat čtenářovu pozornost a nepustí ji až do poslední stránky.
Byla jsem velmi ráda, že se příběh odsunul z naší Země do úplně jiného světa.
Tento výlet do minulosti a do nové magické země jsem si opravdu užila! Doufám, že druhý díl bude stejně tak dobrý a napínavý, jako byl Démon stínů :))

28.10.2016 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Kniha se četla velmi příjemně, vše totiž v příběhu probíhalo svižně. Akcí je tu habaděj a opravdu bych ráda věděla, jak by vypadalo filmové zpracování. I když mi přišlo, že příběh byl až moc uspěchaný. Všechna tři kola zkoušek byla popsaná zhruba ve 30% knihy a dlouhých 70% se týkalo čtvrté zkoušky.
Univerzita výjimečných je příjemná Young Adultovka na čtení a jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet další dva díly :))

21.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Knížka mě opravdu nadchla! Začátek byl sice trochu pomalejší a já se malinko nudila. Když Feyre skolila vlka, trochu se to zlepšilo a teprve, když se ocitla v zámku zvířete, příběh se konečně rozjel!
Je to velmi napínavé a už dlouho jsem nečetla knihu, kde by finální boj trval skoro půlku knihy, což velmi oceňuju, protože je to opravdu hoodně napínavé!!!
Knihu jsem přečetla za dva dny a už se sakra nemůžu dočkat pokračování!!!

10.08.2016 5 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Tato kniha je příjemnou oddechovkou na prázdniny.
Celá kniha je čtivá a takřka okamžitě vás vtáhne do děje. I přesto musím knize pár věcí vytknout.
Těšila jsem se na Smrtnou zimu. Myslela jsem, že když se takto jmenuje i název knihy, bude se řešit především příchod Smrtné zimy a její následné přežívání, ale opak je pravdou. V knize se o Smrtné zimě mluvilo pouze na začátku knihy a poté jste už o ní nikdy neslyšeli. To je podle mě velká škoda, protože toto téma by se dalo tak krásně rozvinout!
Sem tam se vyskytne nějaký ten akční moment, ale dohromady kniha plyne velmi poklidně, prakticky se zde téměř nic moc neděje.
Finále bylo velmi slabé. Žádný boj, žádná pořádná akce, prostě nic. Proplouváte příběhem, kde se skoro nic neděje.

07.08.2016 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Kniha se mi opravdu velmi dobře četla!
Sabaa Tahirová vytvořila nový, neotřelý a velmi silný příběh o dvou mladých lidech, kteří musí bojovat nejen za svoji svobodu a šťastný život, ale taky za své přátele, rodinu, lásku a především za změnu sociálního i politického systému. Neobejdete se i bez milostného trojúhelníku, který zde byl propracovaně a decentně zobrazen. Děj je velmi rychlí díky plno akcím, které kniha nabízí.

25.07.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento třetí díl se mi velmi líbíl! Za mě se jedná rozhodně o zatím nejlepší díl ze série!!! A to doslova! Mě nejvíce bavily kapitoly, které se soustředili na Celaenu a její výcvik s Jeřábem. Zde vám zaručuji, že se budete smát. Tento díl se mi zdá nejlepší ze všech tří příběhů právě proto, že Celaena nebyla v Adarlandu. Moc jsem si užila její cestování s Jeřábem, jejich boje, potyčky a urážky, při kterých se smějete :)) Kniha slibuje plno akcí, zvratů, bojů, nových intrik, informací, ale také bolesti a ztráty.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a neskutečně mě bavila! Už se nemůžu dočkat dalšího příběhu, který bude ještě mnohem delší, než Dědička ohně! :))

12.06.2016 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Tato knížka se mi velmi dobře četla. Bylo zde spoustu romantických chvil a děj byl nepředvídatelný. Co bych knize vytkla, bylo popisování. Až moc dlouze popisovala situace, jak vypadají místnosti, a co si hlavní hrdinka myslí. Také v prvních pár kapitolách bylo samé popisování. Příběh je však originální a konec...???? Páni!!

Nejvíce se mi líbila postava Alexe. V těžkých chvílích si poradil s chladnou hlavou a vždy přišel na nějaké řešení. Byl také vtipný a já se nejednou musela u jeho vtípků usmát. Byl mi sympatický a objevil se vždy, když jsem ho v příběhu potřebovala. Postava Leny nebyla špatná. Jen mi občas přišlo, že z ní autorka dělá až moc velkou chudinku. Jsem zvědavá na další díly :))

20.07.2015 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Tato kniha se mi moc líbila. Popsat ji jedním slovem? BÁJEČNÁ!!! Od první věty až po poslední jsem se od knihy nemohla odtrhnout, děj byl napínavý a když jste si mysleli, že už Vás nic nemůže překvapit, tak nabral obrátky. Najednou se zde objevila akce, zrada, nová tajemství a nejednou jsem u čtení knihy měla údivem otevřenou pusu dokořán. Opravdu skvěle napsaná kniha a už se moc těším na další díly.

13.07.2015 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Perfektní kniha :) nic lepšího jsem opravdu nečetla, tato série je fantastickááá :))))

20.07.2013

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

Do prvního dílu této série jsem se zamilovala, a od té doby se neskutečně těšila na další pokračování. Jak jsem doufala, další díl od Sebastiena de Castella opět nezklamal. Okamžitě mi bylo jasné, že tohle bude skvělý díl, který bude stát za to! Líbil se mi snad i víc, než Černé znamení. Klobouk dolů, protože Kouzelnice se vážně povedla. Jen tak dál, Sebastiene! :))
Více v recenzi od bookhuntera.

26.01.2019 5 z 5

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

Pokud jste milovník příběhů o superhrdinech, či marvelholic apod., tak Vám doporučuji si Náměsíčnici přečíst. Nebudete litovat! Kniha byla naprosto úžasná a skvěle se četla, měla jsem ji za sebou během jednoho dne a už plánuji, že si ji opět přečtu! :)) Batman je prostě skvělý. Více v sekci Recenze od Bookhuntera :)

21.10.2018 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Knížka opět nezklamala! Po přečtení prvního dílu jsem byla přímo nadšená tím, že se objevil další skvělý a úžasný autor! A tak (což se mi ještě nestalo) jsem běžela ihned do knihkupectví pro druhý díl a to jsem – pozor – ještě neměla dočtený ani ten první!
Kniha se četla úplně sama od sebe. Nestačila jsem koukat, jak rychle mi stránky ubíhají pod rukama a už jsem byla na konci knihy. BOHUŽEL!! Myslím si, že asi nevydržím, než vyjde jeho další díl! Varuji Vás – tato série je silně návyková! :)

06.10.2018 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Kniha mě opravdu příjemně překvapila! Když jsem si přečetla první kapitolu, hned jsem věděla, že tahle kniha bude speciální. Autorův styl psaní mi připomínal tak trochu Ricka Riordana – velmi vtipně napsaný poutavý příběh, který má v sobě spoustu akce a především různých záhad a tajemství, na které musí hlavní hrdina během své dlouhé cesty přijít.
Kočkoveverák byl naprosto boží! Měl skvělý smysl pro humor a já si ho okamžitě oblíbila!
Tuto knížku vřele doporučuji, protože je to jedna z těch výjimečných knih, na které nezapomenete :))

29.09.2018 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Druhý díl série Poušť v plamenech mi doslova sebrala dech. Knížka se čte vyloženě sama od sebe. Nezradí Vás, pokud hledáte pořádnou nálož aktivních scén, bojů, trochy té lásky a na své si přijdou i ti čtenáři, kteří mají chuť na intrikaření, hledání stop a rozlousknutí tajemství. Zamilovala jsem si Zrádce trůnu i díky novému prostředí - tedy sultánově paláci - a jsem velice ráda, že se zde autorka zaměřila i na největšího záporáka :)) Vřele doporučuji tuto sérii, nebudete litovat!!!!
Recenze/bookhunter5

11.03.2018 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Touto knihou jsem byla příjemně překvapena. Od první chvíle si mě svět Jevy a Zvířete získal a po dočtení knihy jsem byla smutná, že se s nimi musím rozloučit. Skvěle napsaný retelling, který nám přináší trochu pozměněný příběh Krásky a Zvířete. Budu jedině doufat, že autorka ve své fantazii jen tak nepoleví :))
Recenze / bookhunter5

08.02.2018 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Vesmírné sci-fi od autorky Veronicy Rothové je opravdu příjemným překvapením, které mě velmi zaujalo, nadchlo svým zajímavým a poutavým příběhem a nepustilo moji zvědavost až do konce poslední stránky.
Příběh se četl sám od sebe a to velmi rychle! Kromě pomalejšího (zmatenějšího) začátku jsem si knihu velmi užila a už se nemůžu dočkat na druhý a zároveň poslední díl této dilogie Čáry života!

28.01.2017 4 z 5