Procitnutí přehled

Procitnutí
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235781/bmid_arkadie-procitnuti-c9a-235781.jpg 4 147 147

Arkádie (Kai Meyer) série

1. díl >

Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích... Překoná zakázaná láska staletou nenávist?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Arkadien Erwacht , 2009


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Procitnutí. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (40)

TaLu
02.04.2024 4 z 5

Seznámení s Rosou a Alessandrem v letadle cestou na Sicílii probíhá jako každé jiné setkání mezi mladými lidmi. Opak je pravdou. Nejen že jsou příslušníky znesvářených rodin mafie, ještě v sobě nesou mnohá tajemství, která by jim nikdo neuvěřil. Tato tajemství se postupně odkrývají, přibývá intrik, vztahy se vyhrocují. Ustojí vzájemná přitažlivost tyto zvraty? Musím se přiznat, že romány s mafií nemusím, celé to propojení rodin a zločinu ...., ale tady jde i o fantasy. Chvílemi mi to přišlo takové plynoucí po povrchu, to někdy první díly bývají.

Sitting-Bull
15.02.2024 4 z 5

Pozitivně hodnotím nápad, je to zase něco trochu jiného. Jasně, spadá to do žánru YA, tak je to dějově trochu jednodušší, ale čtivé to rozhodně bylo, takže pokračuji i dalším dílem. A deset bodů navrch za homozápletku, ta přece v žádné kvalitní literatuře dnes už nesmí chybět, ač ději ani knize nic nepřidává. Moooc jsem se bála, že budu tentokrát ochuzena, a naštěstí ne.


Kory98
28.09.2023 4 z 5

Kniha mě docela bavila. Hlavní hrdinové sice nebyli nijak oduševnělí a připadalo mi, že nemají vyhraněné názory, ani na život ani na sebe sama, ale při jejich mládí nic neobvyklého. Bavilo mě zasazení příběhu na Sicílii a do prostředí mafie i když tam asi spousta věcí pokulhává, je to ovšem fantasy, tak si to podle mě může autor dovolit. Ale příběh mě oslovil a určitě se chystám přečíst si i další díly.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Procitnutí v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených208x
ve Čtenářské výzvě10x
v Doporučených14x
v Knihotéce123x
v Chystám se číst99x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech4x

Štítky knihy

mafie Sicílie pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Kai Meyer
německá, 1969
2016  71%Stránky světa
2015  73%Procitnutí
2006  74%Běžci po vlnách
2008  77%Hedvábí a meč
2016  83%Pád