Batman: Náměsíčnice

Batman: Náměsíčnice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387915/bmid_batman-namesicnice-lDy-387915.jpg 4 86 26

Ikony DC série

Druhý díl úspěšné série o mládí superhrdinů! Bruce Wayne v příběhu od autorky fantasy trilogie Legenda. V Gothamu umírají lidé. Město terorizují Náměsíčníci a významné obyvatele loví bezpečnostní systémy, které se obrátily proti nim. Dalším na seznamu je Bruce Wayne, dědic technologického impéria, jenž je ale po potyčce s policií uvězněn v neblaze proslulém vězení. Tam potká Madeleine, která toho ví o Náměsíčnících až příliš. Je dívka jedinou nadějí na záchranu, nebo se stane zhoubou celého Gothamu?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Batman: Nightwalker , 2018

uzivatel5475
uzivatel5475
18.06.2023 5 z 5

Tak tohle bylo epické!
Hlavně postava Madeleine. Musím říct, že miluji rozpolcené postavy, které nejsou ani černé ani bílé. Opravdu povedená knížka!!!

anelise
anelise
13.10.2021 5 z 5

Tahle knížka byla moje druhá ze série Ikony DC a musím přiznat, že se mi líbila více než Wonder Woman. I když u filmů Batman nepatří mezi moje oblíbené postavy, knížka mě velice mile překvapila. Hlavní hrdina Bruce byl sympatický, u Madeleine se mi líbila celá ta její tajemnost a ostatně i další postavy byly moc hezky napsané. Děj byl zajímavý a hezky ubíhal. Pokud máte rádi takové hrdiny, tak určitě doporučuji si knihu přečíst. Hodnotím 4, 5/10.

EleanorJane
EleanorJane
22.08.2021 3 z 5

Za mě celkem nudný a předvídatelný příběh. Chyběl mi takový ten náboj, co vás nutí číst. Tady jsem se nutila já.

Luigi1
Luigi1
22.05.2021 5 z 5

O spisovatelce Marii Lu jsem zatím toho moc neslyšek a tak jsem s očekáváním čekal s čím na mě vyrukuje a bylo to pěkné počteníčko i ten plakát je super.Těším se na pokračování této série.

lassse
lassse
17.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Zpovykaní mileniálové (pod prapodivně přeloženým jménem) berou spravedlnost vůči bohatým kapitalistům do svých rukou a zabránit jim v tom může jen parta detektivů v sukních a samozřejmě Bruce Wayne. Akce protkaná romantickým vztahem “klaďase” a “záporňačky”, odehrávající se v současnosti, která samozřejmě dobře dopadne. Konec...a kde je Batman?

Medasek
Medasek
20.01.2021 3 z 5

Zajímavý díl, ale vůbec mi nepřišlo, že čtu o začátcích Batmana. Jinak kniha je napsaná čtivě a děj ubíhá rychle, ale něco mi na tom cyhbělo. Takže za mě 3,5*.

rajcatko
rajcatko
16.08.2020 4 z 5

Moje první kniha s plakátem :) Super nápad!
Jinak Marie Lu je prostě geniální! Její styl psaní se mi hrozně dobře čte, to děvče má dar od boha. Vytvoří skvělý příběh na jakékoliv téma a Batman se jí opravdu povedl. Doporučuji.

Knihomolka10942
Knihomolka10942
29.04.2020 5 z 5

Naprosto boží! Přečetla jsem to na dva zátahy a to je u mě co říct:-D Rozhodně doporučuji jak pro chlapce, tak i dívky;-)

Nelíísek
Nelíísek
18.03.2020 4 z 5

Batmana si spíš představíte jako drsňáka který vlítne do akce a rozmašíruje každého kdo se mu postaví do cesty, ze začátku jsme byla trochu zklamaná protože Batman alias Bruce Wayne je tu ve věku kdy ani neví že chce být batman a spíš tu jsou jen takové náznaky začátků.. ¨

Rozhodně neříkám že je to špatně, příběh se mi celkem líbil a byla jsem schopná celou knihu přečíst za dva dny ale jsem trochu skeptická tou slaďárnou v knize, přece jenom batman je batman a ne žádná červená knihovna ale celkem pěkně to sedí do doby 18-náctiletého Bruce, to že příběh je chvílemi přitažený za vlasy se dá od takové knihy očekávat , přece jenom žánr young adult tomuto odpovídá.

sečteno podtrženo na sláďárny nejsem a děj měl nějaká hluchá místa takže myslím si že hodnocení 4/5 není nejhorší a tak odpovídá tomu co tato kniha čtenáři nabídne

CampHalfBlood
CampHalfBlood
19.02.2020 4 z 5

Jak jsem psala u dalších dvou knih, jsem nadšená z této série, ještě více se mi líbí, že každou knihu píše jiný autor, což je podle mě úžasné!
Co se týče knihy o Batmanovi, tak se mi dost líbil, byla jsem nadšená z dívky, která s ním manipulovala, i když mě trochu zklamalo, že Bruce není ještě Batmanem. Kniha byla dosti předvídatelná, ale nezkazilo to celkový dojem.

Minisek958
Minisek958
20.10.2019 3 z 5

Hezká kniha, ale moc romantická. Čekala jsem víc akce

hurikan123
hurikan123
25.09.2019 5 z 5

tak to bylo nejvíc...
akorát, stejně jak na předchozím díle, NEMÁ TO POKRAČOVÁNÍ KTERÉ BY PŘÍMO NAVAZOVALO!!!!!
pffff...

Blahona
Blahona
25.09.2019 3 z 5

Dobře napsaná a čtivá kniha.

roman9276
roman9276
02.09.2019 3 z 5

Jako já fakt nevim, asi jsem čekal něco úplný jinýho. Po zklamání s Wonder woman (nebo spíš s Wonder puberťačkou) jsem se na tohle těšil. S Batmanem to mělo společný akorát základní příběh Bruce, Alfréd, Gotham a dál vlastně asi už nic. Zase debilní young adultovka, Brucovi je 18, vlastně není vůbec Batman, zápletka byla docela dobrá, mělo to celkem příběh, ale nakonec to vyústilo ve kravinu. Mi přijde, že autorky snad asi neviděly žádnej film nebo nečetly ani žádnej komiks a udělaly z toho totální bullshit. Se bojim otevřít Catwoman, která v týhle sérii superhrdinů pokračuje, včetně Supermana, kterej by měl bejt poslední.

Adele02
Adele02
20.08.2019 4 z 5

3,5*
Příběh jako takový dobrý, styl Marie Lu je v tom cítit. Překlad je ovšem děsně kostrbatý a to dost kazí celkový dojem ze čtení. Hádám, že jde o ještě nezkušeného překladatele, takže pevně věřím, že se to vypiluje. Musím nechat, že jsem tu měla s čárkami problém snad dvakrát, gramatika a pravopis super, takže nad tou kostrbatostí přece jen přimhouřím oko.
Asi jsem od příběhu čekala něco víc, podle všeho je třeba o Batmanovi něco vědět, protože se kdovíjakého vysvětlování nedočkáme. Plyne to, je to fajn příběh, ale nic moc extra od toho nečekejte.

Žožik
Žožik
16.08.2019 5 z 5

Pecka. Autorku zbožňuji stejně jako tuhle sérii takže jsem se na knihu ohromně těšila. A navíc batman je mým nejoblíbenějším superhrdinou takže co víc si přát! Kniha rozhodně nezklamala

Misa.V
Misa.V
11.08.2019 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že bych knihu přečetla za den na jeden zátah. Jediné, co mě na ní mrzelo, je to, že nebyla delší. Bruce jsem si strašně oblíbila. Klidně bych brala pokračování, fakt bomba!!

anishta
anishta
23.04.2019 5 z 5

Sice to bylo lehce předvídatelné, ale neošidilo mě to o zážitek z celé knihy. Užila jsem si to a v sérii budu pokračovat.

maja11231
maja11231
18.04.2019 5 z 5

Super kniha

Andynka
Andynka
21.02.2019 4 z 5

Wow, tohle mě moooc bavilo. Je to opravdu čtivé a napínavé. Jen jsem pořád čekala, kdy přijde konečně ten pravý batman. A s tím si dala spisovatelka ted vážně na čas. Ale jinak vážně super příběh o začátcích batmana.

DC Comics Batman

Marie Lu