Aimee1 Aimee1 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Musím říci, že ačkoliv jsem to nečekala, opravdu mě kniha zaujala a přečetla jsem ji jedním dechem za víkend. Knih z tohoto období jsem přečetla hodně, takže jsem si myslela, že už mě nic nedokáže překvapit, ale překvapilo :) mohu vřele doporučit..

15.05.2017 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Když jsem někomu řekla, že aktuálně čtu Pána Much, většinou následovalo úžaslé "to je ale prý dost krutý". Kruté to asi bylo v době vydání knihy, ale v současném měřítku toho, co je a co není drsné, je to takový čajíček. Jen pár mrtvol :D každopádně nejde o počet mrtvol, ale o to, co tomu předcházelo a jak snadno se z pár vychovaných britských žáků stane masa zvířat. Zajímavý příběh se spoustou alegorií. Co beru jako mínus, tak fakt, že pro toto vydání byl použit překlad z 60. let minulého století, který ani není moc dobrý. Chvílemi jsem tedy měla pocit, že čtu staré známé foglarovky a Hochy od bobří řeky :) Mně to ani moc nevadí, ale obávám se, že dnešní generaci by to mohlo odradit (ale chápu, tu by možná odradilo, že stříká málo krve...) :D

25.04.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Zajímavá kniha o zajímavém tématu a ještě čtivě napsaná. Přečetla jsem skoro jedním dechem a mohu doporučit. Co už nemohu doporučit je film, který jsem si pustila vzápětí, co jsem knihu přečetla a opět jsem byla zklamaná z toho, co z toho filmaři udělali... No co, knihu určitě velmi doporučuji!

20.04.2017

Farma Farma Tom Rob Smith

Četla jsem od Smithe jak Dítě číslo 44, tak Agent 6 nebo Utajovaný projev. A s tvrzením, že by kniha Farma měla být jeho nejlepším dílem, nemůžu ani za mák souhlasit. Byla jsem hodně zklamaná. Kniha se neuvěřitelně vleče a žádné zjištění není překvapivé a konec už vůbec ne... S výkonem v jeho předcházejících knihách ze Sovětského svazu se to nedá absolutně srovnávat - ty byly top, tohle je top taky... ale top bahno. Promiň, Tome, tohle se Ti nepovedlo :( Za mě 2 hvězdičky z 5.

17.03.2017 2 z 5

Maminka neříká pravdu Maminka neříká pravdu Michel Bussi

Kdybych to brala z hlediska toho, co je a není reálné, asi bych měla výhrady, ale jako četba to bylo úžasné. Vtáhlo mě to do děje, ač u první kapitoly jsem absolutně nevěděla, o co jde. A do malého Malona bych se zamilovala jako jeho třetí maminka... opravdu jsem to prožívala.

30.01.2017 5 z 5

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Vynikající kniha a že jsem jich podobných již přečetla hodně. Velmi dobře se čte. První kapitola je trošku rozvláčnější a člověk podle anotace moc nechápe, proč tam je, ale nakonec to hezky zapadne.

24.01.2017 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Kniha mě zaujala tématem, proto jsme se dala do jejího čtení. Četlo se dobře - od začátku do konce text příjemně plyne (asi tak, jako si představuji hypnózu), jen při vypjatějších dějových situacích je to takové nepřiměřené. Asi si přečtu od autorky ještě něco, podle komentářů je tohle její zatím nejslabší kniha, tak uvidíme :)

11.10.2016 3 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Začátek byl skvělý, prostředek taky, s koncem už to bylo horší. Připadá mi jen velmi těžko uvěřitelný. Ale jinak mohu doporučit jako výborné oddechové čtení, které Vás chytne a donutí nepřestat, dokud neotočíte poslední stránku. Navíc se jedná o velmi originální téma, ačkoliv konec je trošku víc předvídatelný...

05.10.2016 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Souhlasím s komentářem Jezinka107, že tato kniha si Vás musí najít v jistou dobu. U mě asi nešlo o správnou dobu, protože jsem nebyla schopná se prokouset částí meditovat. Část jíst byla dobrá, pak to bylo slabší. Možná je to tím, že nepochopím, jak někdo nutně musí mít indickou guru, která mu pomůže, ač ji v životě neviděl? Jak může jedna indická guru pomoci nalézt sebe sama milionům Američanů? Přijde mi to jako berlička... zkusit se zastavit, zamyslet, splynout s přírodou a relaxovat - to zvládnu i bez indické koučky. Autorka mi lezla na nervy od první chvíle svými bolestivými nářky o tom, jak je nešťastně vdaná a nechce děti. Spíš mi přišla znuděná svým životem. Omlouvám se za negativní komentář, ale nemohu jinak. Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Čekala jsem opravdu něco lepšího.

29.08.2016

Dívka s devíti parukami Dívka s devíti parukami Sophie Van der Stap

Zajímavá kniha, jak tématem, tak způsobem, jakým se hrdinka/autorka se svojí nemocí vyrovnává. To je na knize unikátní. Škoda jen, že je celý příběh popsán tak ploše a jednoduše. Nezabíhá do emotivních situací, spíš to vypadá, že hrdinka si celou tu rakovinu vlastně užívá... Kniha je pro zkušeného čtenáře záležitostí jednoho dne, ev. dvou líných odpolední.

15.08.2016 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Abych řekla pravdu, tak moc netuším, za co přesně kniha dostala Magnesiu Literu. Vlastně mě to dost zklamalo. Nechápu, jak někdo může být tak "závislý" na sběru bylin, a to takovým způsobem, že je ochoten při jejich sběru zdevastovat svoje tělo... (a ano, jsem milovnice přírody a přírodní léčby, ale samotná úchylka hlavní hrdinky mi přišla až silně nepřirozená). Sama hrdinka se před čtenářem neustále skrývá - anotace sice slibuje, že se o Anně dozvíme vše, protože s ní budeme non-stop, nedozvěděla jsem se o ní naprosto nic (vyjma její závislosti na bylinách a nějaké nemoci, která se projevuje modráním končetin). Nevyřešilo se nic. Postava si léčí mindráky, o kterých čtenář téměř nic neví. Co ale mohu ocenit je naprosto věrný koloryt malého města, kde i ta zatracená bába Tomanů věděla, co měla ráno na snídani. A vzpomínky na dětství... osobně si ale myslím, že je rozhodně kvalitnější literatury v současných českých vodách.

15.08.2016 2 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Kniha, která čtenáři až děsivým způsobem přiblíží, jak to může vypadat (a pravděpodobně i vypadá) v somálském zajetí. Problém jsem měla trošku s čtivostí. Zhruba za polovinou knihy jsem ji chtěla celou odložit, protože tak, jak byl (zcela pochopitelně) jednotvárný život hlavních postav v zajetí, tak jednotvárný byl i text knihy. Nakonec jsem druhou polovinu knihy zvládla rychločtením cca za 2 hodiny a pochytila jsem ty nejdůležitější momenty. A jsem ráda. Jinak by mě to asi psychicky zdeptalo... autorce opravdu patří veškerý můj obdiv za to, co všechno zvládla, aniž by si ty žíly podřezala nebo skočila pod vlak.

09.08.2016 4 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Krásný příběh. Z počátku jsem měla problém se v knize zorientovat - neznám příliš řeckých reálií a zdlouhavý opis počátku okupace Řecka Italy byl pro mě dost zdlouhavý. Tak stejně počátek zápisků kroniky Kefallénie Pelagiina otce, ale jsem ráda, že jsem vydržela a knihu neodložila. Ukazuje, že láska si nevybírá a že náhoda je svině, která může změnit celý náš život (ale to bych už moc prozrazovala). Výborné vykreslení postav běžných vesničanů od monarchistů po komunisty. Velmi doporučuji. Jedná se o skvěle vyváženou knihu, která neurazí náročnější čtenáře a potěší čtenáře méně náročné.

14.07.2016 4 z 5

Obálka a anotace splnila svůj účel - knihu jsem přečetla během dvou odpolední. Ale narovinu - je to literární blaf, špatně napsané, myšlenka dobrá, ale zpracování hrůza. Vykreslení postav, hrůza, ať žijí stereotypy - neustále veselý a neproblematický gay, který je nejlepší přítel hlavní hrdinky a kdyby byl hetero, byl by dokonalej, nenáviděný soused s vizáží drsného a sexy Ira z reklamy na whisky, který jí nakonec vyléčí.. a ona co? No hádejte... Čekala jsem kvalitnější literaturu.

08.06.2016 2 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Většinou nerada odkládám knihu nedočtenou, i když mě nebaví, ale zde jsem musela udělat výjimku - neustále se nic nedělo, vyprávění bylo nudné, předvídatelné...vhodné pro mladé slečny, ale náročnější čtenář bude dost zklamaný.

16.06.2015

Asylum Asylum Madeleine Roux

Ztotožňuji se s názorem, že je to kniha psaná horkou jehlou - spíš bych to zařadila do žánru Young Adult - je to předvídatelné, přehnané a až moc "náhod", které vlastně nejsou náhody.

16.06.2015

Buch! Buch! Terry Pratchett

Výborné.

19.07.2014 5 z 5

Kočky by kupovaly myši Kočky by kupovaly myši Hans-Ulrich Grimm

Výborná knížka pro všechny, kdo se zajímají o to, co dávají svým mazlíčkům v misce.

19.07.2014 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Výborná a čtivá kniha, která kombinuje fikci s fakty. Zápletka je úžasně posazená do období viktoriánské Anglie a zasahuje do života chudáků i bohatých, slavných i neznámých. Velmi doporučuji každému, kdo má rád dobrodružství typu Julesa Verna nebo obdivuje steampunk :)

03.12.2013 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Velmi neobvyklým způsobem pojatá kritika soudobého Německa vycházející z úst nově probudilého Adolfa Hitlera. Docela obdivuji, jakým způsobem dokázal autor napodobit jeho myšlení - docela věřím tomu, že přesně takto to bylo. Vřele doporučuji a doufám, že vydržíte při této četbě až do poslední strany.

10.11.2013 4 z 5