Mapa času

Strhující příběh o cestování časem z prostředí viktoriánské Anglie. Píše se rok 1896 a celý Londýn žije převratnou novinkou – cestováním v čase. Společnost Murrayho cesty časem totiž svým klientům nabízí možnost uskutečnit dávný lidský sen a vypravit se do jiné doby. A to přesně udělá Claire Haggertyová, svérázná mladá dívka ze zámožné rodiny, která je přesvědčená, že jí žádný z nudných nápadníků nedokáže dát opravdovou lásku. Proto se vypraví do roku 2000, kde se zamiluje do muže z budoucnosti a zažije s ním milostný románek napříč časem. Ne každý ale touží po budoucnosti. Andrew Harrington chce spáchat sebevraždu, protože ho nic nedokáže zbavit bolesti ze smrti jeho milované, prostitutky Marie Kellyové, která se stala poslední obětí Jacka Rozparovače. Když se však objeví možnost cestovat v čase, rozhodne se vypravit do minulosti a Marii zachránit. Jenže cestování časem má svá rizika. Můžeme měnit minulost? Smíme vidět budoucnost? Sám spisovatel H. G. Wells čelí nebezpečím a paradoxům cestování časem, když se v jeho době objeví člověk z budoucnosti, který ho chce zabít a přisvojit si autorství jeho románů. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145210/viktorianska-trilogie-mapa-casu-wRG-145210.jpg 3.8218

Viktoriánská trilogie (1.)

El mapa del tiempo (2008)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha Mapa času

tessa.mik

No, můj šálek čaje to asi moc nebyl, vlastně ani nevím proč, ale nedokázala jsem se do toho začíst, trvalo mi to hrozně dlouho a vlastně jsem se musela nutit do toho, abych tu knihu dočetla...

DominaCZ
30.10.2018

No...jediný co se nedá knížce upřít je obálka a čtivost.
Děj jako takovej je ale smatlanina.
Pokud vám teda nevadí, že je vše jinak, tak do toho jděte.
Pokud ale hledáte cosi víc a čekáte skutečnou "realitu" cest v čase, tak to snad ani nedoporučuju.
Takže moc nelíbilo.

hurwajz
11.06.2018

Opět mě v knihovně zaujal přebal knihy. A kniha samotná mě vtáhla do děje. Prolínání postav v jednotlivých příbězích. "Parní" Anglie, taková temná. Zakomponvání reálných postav, po přečtení jsem začal číst H.G.Wellse. Tohle mi chutnalo.

Toffee
19.10.2017

Rafinovaný, vzrušující, zábavný. Hezky vykreslený Londýn konce 19. století, doby, kdy se věda stala společensky vzrušující záležitostí, vynálezy a objevy byly na denním pořádku. Dobře jsem se bavila způsobem, jakým autor propojoval skutečnou historii s fabulací, jak se reálné historické postavy setkávají s fiktivními a navzájem ovlivňují své životy. Místy to bylo i dramatické a napínavé, místy vtipné. Postavu spisovatele Wellse jsem si oblíbila od první chvíle a mám nutkání si jeho Stroj času hned přečíst. Knížka byla příjemným překvapením. Jednu hvězdu ale ubírám za trochu utahaný konec.

Alma5
31.08.2017

Zajímavý děj, jaksi mnohovrstevnatý a nepředvídatelný. Ovšem musela jsem poněkud překonávat tu první část, dokud tam vystupuje Andrew, tento hrdina byl poněkud otravný.

YA-girl
27.04.2017

Nádherný, propracovaný román s nečekanými zápletkami i vyústěním děje. Kniha je jakoby složena ze tří částí, ale ty jsou vzájemně propleteny; děj se navíc odehrává v historickém Londýně, což je pro mě další plus ;). Kniha je svým způsobem napínavá, i když v ní nejde o život. Čte se sama nejen díky originální zápletce, ale především díky perfektnímu vypravěčskému stylu. Postavy jsou nádherně vykresleny a neměla jsem nejmenší problém s nimi sympatizovat. Opravdu nádhera :).

Melcrovka
23.02.2017

První část příběhu mě moc nezaujala, ale vytrvala jsem. Když pak přišlo zlomové odhalení, další část pro mě získala velice překvapivý a vtipný nádech.
Kniha je psaná s vtipem a nadhledem a zároveň s důrazem na počátky sci-fi literatury.

Lucie.noci.upij
31.01.2017

Kniha měla nápad, děj byl neustále zajímavý, krásné vykreslení starého Londýna a cestování časem mě nadchlo. Dávám 4 hvězdy za některé zbytečné pasáže, jinak propracovanost příběhu dobrá, kniha čtivá, konec zajímavý. Patří mezi ty, které si ponechám v knihovně.

Rinoa18
20.09.2016

Právě dočteno. Oči mi vlhnou, ačkoliv vlastně nemají pořádně ani důvod. Dle mého názoru epické dílo poukazující na to, jak nevyzpytatelné mohou být stezky budoucnosti a kupodivu i minulosti v závislosti na našich rozhodnutích. Narozdíl od mnohých jiných publikací zabývajícími se cestami časem, se v této autor mistrně popasoval s paradoxy, které v podobných případech často vznikají. Nejednou vás přiměje k zamyšlení. Ostatně, vzhledem k tomu, kolik o jistých věcech víme, v této oblasti nelze příliš věcí vyvrátit. A právě v uvěřitelnosti, propracovanosti a otevřené možnosti toho, aby si čtenář udělal vlastní názor (nevštěpuje vám svoji pravdu - nechává otevřený prostor), spočívá hlavní kouzlo tohoto díla.

PetiJelinkova
19.08.2016

Skvělá kniha :)

trudoš
03.02.2016

V roce 1896 nebylo nic nemožné, cesty časem nevyjímaje. A právě v tomto duchu se nese román Félixe J. Palmy, který je tvořen trojicí novel, jež se vzájemně proplétají, ale jinak fungují zcela samostatně.
Genialita knihy spočívá v magickém slovíčku fabulace. V časech, kdy se neuvěřitelné často druhý den stávalo všední realitou, byli lidé ochotni uvěřit lecčemu. Autor tak mistrně využívá atmosféru doby a rozehrává motanici příběhů, které ve své podstatě nejsou fantaskní. To je kouzlo především prvních dvou částí, které právě díky tomuto detailu u mě naprosto excelovaly. Naneštěstí poslední třetina celkově pozitivní dojem pokazila, protože už nefunguje tak směle iluzionisticky.
Mapa času není dílem pro uspěchané čtenáře holdující zběsilé akci a překotnému ději. Svá tajemství vydává pomaličku a toto tempo pak udržuje až do posledního řádku. Příběh prodchnutý nostalgií časů dávno minulých, které jsou nenávratně pryč, stejně jako společenská očekávání, které k dané době neodmyslitelně patřila.

Edana
14.12.2015

To zas jednou bylo sáhnutí vedle. Jako pocta H. G. Wellsovi pěkné. Jako "strhující příběh o cestování časem" totálně mimo. A to prostředí viktoriánské Anglie taky nic moc (po přečtení Kvítku karmínového a bílého mě prostě Palma neměl asi čím zaujmout). Jako celek mi to moc nedávalo smysl, příběhy nemají hlubší pointu a ještě ke všemu je vyprávění tak neuvěřitelně zdlouhavé, až to hraničí s těžkou nudou. Třešničkou na dortu je otravný "vševědoucí vypravěč". Nejsem si jistá ani cílovou skupinou, pro dospělého čtenáře s trochou rozumu se to nehodí, dětem a mládeži bych to nedala - asi jsem puritán, ale v jistých okamžicích jsem měla dojem zbytečné prvoplánové vulgarity...

Koneckonců Wellsův popis Murrayho románu mi přišel až nadpozemsky výstižný pro samotnou Mapu času: ".... jeho styl byl dětinský a nabubřelý, postavy chudě načrtnuté a dialogy postrádaly nápaditost.... Ne že by slova za sebou řadil bez jakékoliv estetické ctižádosti, román by pak byl nudný, avšak nakonec stravitelný.... výsledkem byl text plný legračních kýčovitých obrazů a směšných slovních obratů, které se zasekávaly v hrdle."

Adelix
08.12.2015

Po delší době pro mě pořádnější bichle :-) ale v podstatě se jedná o tři příběhy. Mě jako nenapravitelnou romantičku dostal druhý příběh o Claire a Tomovi. Celkem složitá zápletka, která ale nakonec logicky dosedá, klobouk dolů před autorem. První část byla na mě příliš depresivní a třetí fantasmagorická.

ARTEPA
27.10.2015

Kniha mě vtáhla do děje. Byla napínová a opravdu zajímavá,

Klarv
27.09.2015

Zajímavě napsaná kniha, která dokáže popsat, jak lež může zachránit život a jak jsou lidé důvěřiví.

Elis145
23.09.2015

Kniha byla opravdu zajímavá. Děj měl zajímavý zvrat, opravdu mě dost často překvapil. Překvapilo mě, jak si autor pohrál s napětím a držel mě v nevědomosti opravdu velmi silně. Konec už mě tolik nepřekvapil, protože poslední část knihy pro mne byla trochu matoucí a přišlo mi to lehce jako ždímání z posledního, kde jsem závěr tak nějak už očekávala. Ale i přes to mě kniha bavila a mohu ji doporučit.

mayinka
06.07.2015

Diky poslednim komentarum jsem knihu zacala cist. Cekala jsem bombastickou bombu, natesenost na dovolene, zacnu cist a nemohu napsat, ze jsem zklamana, ALE cekala jsem vic. Mozna az se mi to rozlezi :) v hlave, tak to vice ocenim. Zatim jsem si z knihy odnesla jen to, ze svet je jedna velka pretvarka :)))

LenkaWal
28.06.2015

Báječná kniha
Jako milovníka dějových zvratů mě nadchla. Je to skvělé, autor vás navede jedním směrem, aby to vzápětí otočil o sto osmdesát stupňů. Kniha opravdu nemá příliš akce je to lehčí čtení, ale nechybí napětí. Do postav se nejde nezamilovat. A H. G. Wells je skvělý. Doufám, že vydají i další dvě knihy.

katyka
22.04.2015

Výborná kniha, ktorá ale nebude úplne pre každého. Mňa nadchla vystihnutím atmosféry, a to nielen samotného Londýna, ale aj doby. Všetko mi pripadalo také verné, ako keby knihu naozaj napísal nejaký cestovateľ v čase z 19. storočia. Všetky tie príbehy, ktoré autor spomínal, postavy, aj určitá rozvláčnosť deja - ako keby to vypadlo z nejakého dobového románu. Pre ľudí, ktorí by čakali akčnú zápletku v štýle Terminátora to môže byť sklamanie, mne to ale vyhovovalo a výborne som sa bavila.

martunka
22.04.2015

Musím přiznat, že kniha se mi líbila - ALE jako fanda Steampunku ji ocenuji, jenže má pro mě jednu vadu: místy je příběh zbytečně prekombinovany a někdy zbytečně bombasticky. Jinak se mi velmi líbí postava H.G. Wellse, ten je super. Tak třeba bude další kniha lepší.

Zmitko.m
31.03.2015

Zajímavé dílo, sice se mi do něho moc nechtělo, ale nakonec jsem ho přečetl docela rychle...Nebýt třetí části, tak to celé bylo vlastně prakticky podvod, nejprve na Andrewa a v druhé fázi na tu slečnu...jako by cestování v čase, i přes veškerou snahu věech zainteresovaných, stále zůstávalo nemožné...třetí část to trochu "zbourala" a podle mne už byla přitažena hodně za vlasy a jakoby se k celému dílu moc nehodila, ale je to můj názor a třeba se v dalších dílech trilogie dočkáme, proč tahle třetí sekce v té knize byla...

Danielka001
26.03.2015

Vyborna kniha.doporucuji.pro mne velmi neobvykle tema,se zapletkou kterou jsem necekala ani v nejbujnejsi fantazii

Bonik
19.03.2015

Na této knize je nejlepší, že jsem ani jednou nedokázala předpovědět, co bude dál. A to neumí každý....

Beovulfak
02.03.2015

Moc pěkná knížka. Vždycky, když jsem myslela, že vím, jak to bude dál, nastal zvrat a vše bylo jinak. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Ivinka.S
16.02.2015

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Je pravda, že na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak mě to chytlo a knížkou jsem téměř žila :D Takže knihu můžu všem jen doporučit :)

La Fiera
12.02.2015

Upřímně tohle bylo opravdu zvláštní čtení.
Začátek byl poněkud mimo očekávání. Pak se příběh rozjel, trošku překvapivý a docela mě bavil. Ale ten konec? Jsem z toho lehce zmatena.
Nicméně musím ocenit jak autor potažmo vypravěč příběhu komunikuje se čtenářem. Občas to velmi dobře pobavilo.
Docela se mi líbilo zpracování a propletení příbehů, které Palma vymyslel, svým způsobem to bylo originální. Ke konci se mi to však už zdálo chvílemi příliš překombinované.

Marceles
04.01.2015

Téma cestování v čase mě nejdřív nalákalo, ale pak jsem bylo zklamaná - vlastně ani nevím proč. Knížku jsem sice přečetla, ale některé stránky jsem přeskakovala. Příběhy mě nedokázaly zaujmout natolik, abych byla zvědavá, jak to vlastně bude dál a jak to dopadne.

Silverdiamond
04.01.2015

...'už je to přes rok co jsem knihu přečetl a pamatuji si, že začátek mě celkem chytil, 'ale později se děj stočil úplně někam jinam, z čehož jsem moc nadšený nebyl... 'nicméně tři příběhy propojené do sebe a stejné doby na vás určitou atmosférou dýchnou... 'můj šálek kávy to úplně není, 'dávám ***

kristeen
30.12.2014

Trochu předvídatelná, trochu moc romantická a místy málo uvěřitelná, přesto však pořád přečtení hodná kniha.

CurlyWolf
01.12.2014

Že já sakra nedala na recenze. ušetřila bych peníze -_- (Čas ani ne, kniha se čte rychle a celkem dobře. Nestojí však zato)