Mapa času

Strhující příběh o cestování časem z prostředí viktoriánské Anglie. Píše se rok 1896 a celý Londýn žije převratnou novinkou – cestováním v čase. Společnost Murrayho cesty časem totiž svým klientům nabízí možnost uskutečnit dávný lidský sen a vypravit se do jiné doby. A to přesně udělá Claire Haggertyová, svérázná mladá dívka ze zámožné rodiny, která je přesvědčená, že jí žádný z nudných nápadníků nedokáže dát opravdovou lásku. Proto se vypraví do roku 2000, kde se zamiluje do muže z budoucnosti a zažije s ním milostný románek napříč časem. Ne každý ale touží po budoucnosti. Andrew Harrington chce spáchat sebevraždu, protože ho nic nedokáže zbavit bolesti ze smrti jeho milované, prostitutky Marie Kellyové, která se stala poslední obětí Jacka Rozparovače. Když se však objeví možnost cestovat v čase, rozhodne se vypravit do minulosti a Marii zachránit. Jenže cestování časem má svá rizika. Můžeme měnit minulost? Smíme vidět budoucnost? Sám spisovatel H. G. Wells čelí nebezpečím a paradoxům cestování časem, když se v jeho době objeví člověk z budoucnosti, který ho chce zabít a přisvojit si autorství jeho románů. 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145210/viktorianska-trilogie-mapa-casu-wRG-145210.jpg 3.8234

Viktoriánská trilogie 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Host

El mapa del tiempo, 2008

Kniha Mapa času

Šárka_D

Škoda, přeškoda, že Host nevydal i pokračování Viktoriánské trilogie, které je Mapa času prvním dílem. U českého čtenáře to asi moc neuspělo, ono to nechytí po prvních stránkách, ale když dáte knize šanci, bude vás bavit, a díky štědrému počtu stran i docela dlouho. Autor je vtipný, prostředí přitažlivé, jednotlivé příběhy provázané a výborně vypointované a nenápadný hlavní hrdina, spisovatel H. G. Wells, si vás stránku po stránce získá. A ještě budete přemýšlet, jak by to cestování v čase mohlo fungovat...

lucie.8
19.10.2019

Z celé knihy se mi líbilo, jak je čtivá a taky prostředí, kde se odehrává. První dvě části mě vážně bavily, ale ta třetí už bohužel ne. Klidně by tam už nemusela být.

Kyri
04.08.2019

Celou dobu čtení jsem přemýšlela, jestli se mi to líbí nebo ne. Ale pořád jsem četla a s časem byl dojem pořád lepší. Líbilo se mi prostředí i žánr. Kniha má tři části, kde jedna je na mě trochu moc romantická a trochu utahaná, ale druhá už je lepší a třetí mě vyloženě bavila. Líbilo se mi vystavění finální linie a zacházení s "realitou". Pěkný zážitek.

tessa.mik
07.02.2019

No, můj šálek čaje to asi moc nebyl, vlastně ani nevím proč, ale nedokázala jsem se do toho začíst, trvalo mi to hrozně dlouho a vlastně jsem se musela nutit do toho, abych tu knihu dočetla...

DominaCZ
30.10.2018

No...jediný co se nedá knížce upřít je obálka a čtivost.
Děj jako takovej je ale smatlanina.
Pokud vám teda nevadí, že je vše jinak, tak do toho jděte.
Pokud ale hledáte cosi víc a čekáte skutečnou "realitu" cest v čase, tak to snad ani nedoporučuju.
Takže moc nelíbilo.

hurwajz
11.06.2018

Opět mě v knihovně zaujal přebal knihy. A kniha samotná mě vtáhla do děje. Prolínání postav v jednotlivých příbězích. "Parní" Anglie, taková temná. Zakomponvání reálných postav, po přečtení jsem začal číst H.G.Wellse. Tohle mi chutnalo.

Toffee
19.10.2017

Rafinovaný, vzrušující, zábavný. Hezky vykreslený Londýn konce 19. století, doby, kdy se věda stala společensky vzrušující záležitostí, vynálezy a objevy byly na denním pořádku. Dobře jsem se bavila způsobem, jakým autor propojoval skutečnou historii s fabulací, jak se reálné historické postavy setkávají s fiktivními a navzájem ovlivňují své životy. Místy to bylo i dramatické a napínavé, místy vtipné. Postavu spisovatele Wellse jsem si oblíbila od první chvíle a mám nutkání si jeho Stroj času hned přečíst. Knížka byla příjemným překvapením. Jednu hvězdu ale ubírám za trochu utahaný konec.

Alma5
31.08.2017

Zajímavý děj, jaksi mnohovrstevnatý a nepředvídatelný. Ovšem musela jsem poněkud překonávat tu první část, dokud tam vystupuje Andrew, tento hrdina byl poněkud otravný.

Nadace
Nadace