Dům v nebi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh Amandy Lindhoutové začíná jako úžasný cestopis inspirovaný magazínem National Geographic. Malá Amanda celé dětství vybírá z popelnic zálohované láhve, aby si mohla v charitativním obchodě koupit stará čísla časopisu, díky jehož reportážím uniká z neutěšených domácích poměrů do neznámého, vzrušujícího světa. Po střední škole začne pracovat jako servírka a veškeré našetřené peníze investuje do cestování. To je její školou života – zvědavost ji zavede na nejkrásnější a nejodlehlejší místa planety a touha stát se novinářkou na volné noze do nebezpečných zemí jako je Afghánistán či Irák, a nakonec také do Somálska. Lindhoutová ví, že Somálsko je nejnebezpečnější země světa, přesto přemluví svého bývalého přítele, nezávislého australského fotožurnalistu Nigela Brennana, aby se tam s ní vydal. Do té doby spolu bez sebemenších problémů procestovali tolik neznámých míst, že možnost skutečného ohrožení je pro ně abstraktním pojmem. Druhý den pobytu v Somálsku jsou však uneseni ozbrojenými extremisty, kteří za ně požadují výkupné ve výši tří milionů amerických dolarů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224287/big_dum-v-nebi-WYj-224287.jpg 4.5150
Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry

Vydáno: , Jota
Originální název:

A House in the Sky, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Dům v nebi

Simirekdudkovic
30. září

Úžasná kniha. Hrozny osud autorky knihy, ale příběh je to dech beroucí!! Člověk si říká, co by dělal na jejím místě.......

Jirinamac
26. července

Amanda je velký dobrodruh a svou aktivitou se sama dokázala vypracovat na schopnou žurnalistku. Takové situace, které prožili, by civilizované lidi nikdy nenapadli, že by se mohly stát, tak bych jí neodsuzovala, že si za to mohla sama.


dlabikk
20. července

Chtěla bych vidět všechny kouty světa, ale vždy si vzpomenu na tento příběh. Nikdy bych se nechtěla dostat do kůže Amandy a hlavně si jsem jistá, že bych to nepřežila se zdravým rozumem. Ona to dala???? Jak "proboha"? Nesmírně statečná a silná žena, má můj obdiv.

vendul_
27.12.2020

Asi je nesmysl říct, že mám opravdu ráda tyhle typy knížek. Podle skutečné události a se “šťastným” koncem. Zas a znova si u takového příběhu připomenu, co mám a v jakem světě žiju a jsem opravdu vděčná. Všecky moje dosavadní starosti se “zmenší”. U téhle knihy jsem si kolikrát tak vážila jídla, které jsem zrovna jedla, jelikož mi její vyprávění navazovalo pocity, kterými zrovna trpěla. Rozhodne doporučuji!

Asterixxka
14.10.2020

Mám ráda skutečné příběhy - právě svou opravdovostí jsou děsivější. Přistihla jsem se, že si často při čtení knihy kladu otázku - co bych udělala na jejím místě teď já? Co bych řekla? Co bych teď asi cítila?...no jen ta představa byla tak šílená, že jsem kolikrát zavírala oči. A ten Nigel - sice neznám jeho verzi příběhu, a ani nechci soudit člověka, když se dostane do takových podmínek a má strach...no ale...to byl skutečný "charakter", chudák holka na to byla prakticky sama. A že cítí k únoscům soucit? Wau, tak to je pro mě trochu silný kafe. Další z otázek, které jsem si kladla - co bych cítila já? ...myslím, že soucit by to nebyl, takže Amando, klobouk dolů!

LenkaKa
21.09.2020

Kniha mě pohltila a četla jsem ji jedním dechem. Stále si trochu myslím, že do takových oblastí nemají ženy jezdit, ale na druhou stranu obdivuju někoho, kdo to všechno vydržel. Myslím, že dobré východisko pro autorku z toho všeho je její humanitární činnost po návratu.

musska
18.09.2020

Uf tak to byla síla. Téměř nelze odložit. I když člověk ví, že to "dobře" dopadne (jinak by knížka nevznikla) místy se tomu už nechce věřit. Nechápu, kde brala sílu, vždycky ji našla, někde ze dna...a islám...no hrůza, fakt si všechno odůvodní, jsou v právu...

janca1705
21.07.2020

Kniha byla úžasná, opravdu doporučuji přečíst. Nelze odložit.

1