Dům v nebi

od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh Amandy Lindhoutové začíná jako úžasný cestopis inspirovaný magazínem National Geographic. Malá Amanda celé dětství vybírá z popelnic zálohované láhve, aby si mohla v charitativním obchodě koupit stará čísla časopisu, díky jehož reportážím uniká z neutěšených domácích poměrů do neznámého, vzrušujícího světa. Po střední škole začne pracovat jako servírka a veškeré našetřené peníze investuje do cestování. To je její školou života – zvědavost ji zavede na nejkrásnější a nejodlehlejší místa planety a touha stát se novinářkou na volné noze do nebezpečných zemí jako je Afghánistán či Irák, a nakonec také do Somálska. Lindhoutová ví, že Somálsko je nejnebezpečnější země světa, přesto přemluví svého bývalého přítele, nezávislého australského fotožurnalistu Nigela Brennana, aby se tam s ní vydal. Do té doby spolu bez sebemenších problémů procestovali tolik neznámých míst, že možnost skutečného ohrožení je pro ně abstraktním pojmem. Druhý den pobytu v Somálsku jsou však uneseni ozbrojenými extremisty, kteří za ně požadují výkupné ve výši tří milionů amerických dolarů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/224287/dum-v-nebi-WYj-224287.jpg 4.5102
Orig. název:

A House in the Sky (2013)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jota
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (2)

Osnovatele únosu Amandy "Adama" (Ali Umar Adir) v červnu 2018 odsoudili v Kanadě na 15 let - více na https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/480053-muceni-jsem-nemohla-vydrzet-popsala-kanadska-novinarka-zajeti-v-somalsku.html (ladyka)


Svou verzi příběhu o únosu Amandy a Nigela napsal i Nigel Brennan, a to v knize "Price of Life", která vyšla v Austrálii dva roky před Domem v nebi. V roce 2017 v Kanadě vyšla i kniha Amandiny maminky Lorindy Stewart "One Day Closer", jež popisuje oněch 460 dnů únosu. (ladyka)