Aichah Aichah komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pěkný příběh. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na přeskakování mezi časovými obdobími, ale pak už se to četlo dobře.

16.02.2016 5 z 5

Roštěnka Roštěnka Alice Clayton

Oddechovka. První díl mě bavil víc, tady nebyl děj nic moc. Caroline stále rozhihňaná a chovající se někdy jak pubertální patnáctka a stejně tak její kamarádky.

09.02.2016 3 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Od přečtení prvních tří dílů až nějaká doba uběhla, takže jsem v těch jejich hodnostech a titulech měla docela zmatek. K dalšímu dílu už si rovnou udělám z poznámek vzadu nějaký tahák. Krve hodně, probírka pár hlavních postav, ale děj se zas tak moc neposunul. Tak trochu jsem doufala že čtvrtý díl sérii uzavře a už to nějak dopadne. Snad se dočkám dalšího dílu, inevera :)
PS. Nemůžu si pomoct, ale při čtení o Krasijcích se mi to okamžitě spojovalo s muslimy.

07.02.2016 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Muž jménem Ove se mi líbil. Babička mi po pár stránkách připadala také fajn. Pak jsem si přečetla pár recenzí a začala se bát. Naštěstí zbytečně. Je to milá, hravá a někdy až smutná knížka. Je fakt že Miamasu, dřímánků, kafe a neviditelných smítek je tam až moc, ale i tak se mi knížka líbila. Nejlepší byl stějně Alf :)

30.01.2016 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knížky z období války nevyhledávám a tahle se mi do ruky odstala jen díky čtenářské výzvě. Od Tučkové už jsem zkoušela číst Žítkovské bohyně, ale po několika stránkách jsme to vzdala. Vyhnání Gerty S. jsem přečetla. Klobouk dolů, autorka si toho musela nastudovat opravdu hodně. Knížka pro mne má jedno velké ALE. Zatím jsme si v každé knížce s hrdinou naválaza nějaký vztah. Měla jsem postavu ráda, fandila jsem jí, některé jsem naopak nesnášela, ale tady nic. Bylo mi celkem jedno co se s Gertou stane a celkově mi přišla jako taková postava bez osobnosti. Čekala jsem, že se bude s událostmi nějak vyvíjet, vždyť se kolemn ní děly velké věci. Na konci knížky mi přišla stejná jako na začátku a že tím životem jen tak netečně proplula. Knížka zachycuje otřesnou část naší historie, ale nějak mi v ní chbyí vývoj a emoce.

27.01.2016 3 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Uf. Po téhle knize jsem sáhla díky Čtenářské výzvě. Kniha džunglí? Cca 160 stran? Brnkačka. Jenže nakonec z toho byl celkem boj. Nevím jestli to bylo mým vydáním, nebo jsou takhle přeložené všechny, ale byl to takový malý češtinářský boj plný přechodníků a trochu krkolomných prapodivných vět, kvůli kterým mi občas unikal děj. Znala jsem jen příběh o Mauglím, o zbytku jsem netušila, natož aby se dostal taky do křížovek :)

23.01.2016 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Paradni detektivka. V polovine bylo celkem jasne kdo za tim vsim stoji a ono to bylo nakonec uplne jinak :)

22.01.2016 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Kde začít? Laurie je skvělý herec, hádám že i dobrý hudebník, ale psaní by měl pověsit na hřebík. Knížku jsem přečetla, ale šlo to ztuha. Tak nějak jsem se ztratila v ději i postavách. Příbeh překombinovaný a postav tolik, že jsem nevěděla kteří jsou ti hodní a kteří ti zlí.Ač je celá knížka psaná z pohledu Toma, v poslední části o sobě párktát píše z pohledu 3.osoby. Méně je někdy více a vtipných hlášek bylo tolik, že už mi po pár kapitolách nepřišly vtipné, ale spíš na obtíž. Pražské taxikáře vystihl pěkně. S Marokem už to bylo horší. V Casablance rozhodně bylo co k vidění a pochybuju, že by se tam zdravili "šalom" místo salam alejkum. Ale budiž. Od knížky jsem čekala něco trochu jiného. Bylo to dost zklamání.

20.01.2016 2 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná knížka. Hrdinové byli sympaťáci.

18.01.2016 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Bezva oddechovka.

18.01.2016 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Příjemné a milé povídky. Prima oddychové čtení

Osm úderů hodin Osm úderů hodin Maurice Leblanc

Prima příběhy plné geniálních dedukcí :)

18.01.2016 4 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Prima knížka. Forma dopisů a jiné korespondence mi nevadila, jen mi přišla strašně dlouhá. Po přečtení jsem se podívala i na film a nedokoukala ho. Příběh byl pozměněný a ten dabing Bethany šílený (nemluvil jí chlap?). Knížka byla o 1000% lepší

18.01.2016 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje třetí knížka o oddělení Q a zatím nejlepší. Skvělý napínavý příběh a Yrsa je prostě boží :)

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Začalo to jako prima oddechovka, ale ke konci to totálně zcukernatělo :/

07.01.2016 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

prima vtipna oddechovka.

06.01.2016 5 z 5

Vyborna ctiva kniha.

05.01.2016 5 z 5

Ptolemaiova brána Ptolemaiova brána Jonathan Stroud

ze začátku jsem se nějak nemohla tím třetím dílem prokousat, ale ke konci to nabralo spád a nemohla jsem se odtrhnout.

04.01.2016 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

První povídky mě bavily, pak už mi to přišlo trochu na jedno brdo a takové divné...

03.01.2016 3 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Příjemné počtení se zajímavým nápadem. Bohužel s každým dalším dílem hodnotím o hvězdičku dolů. Poslední díl série už jsme přečetla jen ze setrvačnosti abych to celé uzavřela.

03.01.2016 5 z 5