Ptolemaiova brána

Postavy: Nathaniel, Bartimaeus, Kitty, pan Makepeace, pan Button, Ptolemaios, Jane Farrarová a další… - Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impérium se otřásá v základech a mezi plebejci to vře nespokojeností… Bartimaeovi sev dávné minulosti nikdo nevyrovnal. Nyní, po několika letech téměř nepřetržité služby, je už však u konce sil. Přepracovaný, stále nespokojenější Nathaniel s ním zachází hůř než kdy předtím. Kdysi mocný džin je zesláblý, zranitelný a dochází mu trpělivost… Kitty se mezitím u roztržitého starého mága tajně přiučuje magickému umění, studuje démony a pátrá po Bartimaeově minulosti. Doufá, že s pomocí takto získaných informací poruší začarovaný kruh nepřátelství mezi džiny a lidmi… Ohromující závěr Bartimaeovi trilogie překračuje hranice světů. Dramatické osudy Bartimaea, Nathaniela a Kitty se v něm naposledy spojují, neboť jenom společně mohou porazit proradné mágy, odhalit děsivé spiknutí a postavit se největší hrozbě v dějinách magie. A co hůř, musí přitom spolupracovat…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8964/ptolemaiova-brana-nsG-8964.jpg 4.7193

Bartimaeova trilogie 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

Ptolemy´s Gate, 2005

Kniha Ptolemaiova brána

stefan9424
17.09.2020

Celá knížka, potažmo celá trilogie je úžasná. Nicméně konec byl velmi strohý, škoda.

Luigi1
26.05.2020

Škoda,mám dočteno,někdo si pomyslý pro děti,ale mně to vůbec nevadí ba naopak.Neohrožený Bartimea je vysílen a jeho neohroženost je na vážkách.
Spojením světa nadpřirozených bytostí a moderního světa mě úplně oslnilo,nevěřil jsem,že to může jít.

Peti
11.04.2019

Poslední díl série o Bartimaeovi a Nathanielovi, za mě asi nejhezčí díl série. Líbili se mi části s Ptolemaionem i Kitty, Nathaniel si výrazně vylepši svoji reputuaci. A konec byl nečekaný.

denniys
19.01.2019

Rozhodně špička série! tenhle díl šlapal přesně jak měl..dokonce mě přestal štvát Nathaniel..a ten konec!!! jedno ohromné překvapení!! Od takovéhoto příběhu jsem nečekala tak moc "dospělý" závěr..mám opravdu radost, že se toho autor nebál a zároveň bych ho nejradši ukamenovala!! bože, to bylo nádherné!! poslední stránky jsem četla několikrát, jsou dojemné a skvostné.. přesně takhle to mělo skončit, ale stejně...
Bartimaeova trilogie stojí za přečtení!!

Daydreamer
14.12.2018

Tak, bohužel, celá trilogie dočtena. I přesto, že mi už dávno není -náct, jsem si tyhle Stroudovy knihy mimořádně užíval. Loučím se opravdu nerad, ovšem s jistotou, že se k nim, v době nepříliš vzdálené, rád vrátím. Bartimaeus dominoval jako vždy, ale nesmírně sympatická Kitty nezůstávala o mnoho pozadu(holka jako lusk! :-)..). 14. a,zejména, 15. kapitola, tedy vlastně rozsáhlý rozhovor mezi Bartimaem a Kitty, patří k tomu nejlepšímu, co jsem v knize nalezl. Bylo samozřejmě zajímavé zjistit podrobnosti vztahu mezi Bartimaem a Ptolemaiem(i když se něco dalo vytušit z Bartimaeovy oblíbené chlapecké podoby :-)..), ale snad ještě lepší bylo sledovat Kittino obrovské odhodlání Ptolemaia následovat. A nakonec i ten Nathaniel si svou pověst napravil.
Celá trilogie je prostě výborně napsaná - s lehkostí, s humorem, bez hluchých míst a Ptolemaiova brána je skvělé vyvrcholení. Nezbývá tedy, než poděkovat autorovi za skvělý zážitek a trochu se podivit se nad tím, že nikdo knihy nevydal znovu. Vzhledem k tomu, jak mimořádně špatně se celá trilogie shání, by to asi byl dobrý počin.

Jizi
17.09.2018

Z nepochopitelných a jen těžko vysvětlitelných důvodů naprosto přehlížená trilogie, kterou po dočtení posledního dílu lze jen těžko hodnotit odděleně, přestože si autor nemusí vypomáhat lacinými cliffhangery a jednotlivé díly tak dokážou velice snadno fungovat i odděleně. Ale protože postavy jsou tak zábavné a vy budete chtít vědět, jak to s nimi bude dál (a budete nutně potřebovat další dávku Bartimaeova jízlivého, trefného a po všech stránkách vytříbeného humoru), stejně si všechny tři knížky nakonec přečtete.
Poslední díl je o poznání napínavější, všechny načaté linky poctivě uzavírá a jak zmiňují mnozí, navíc má prostě skvělý konec.
Suma sumárum velice příjemná, oddechová fantasy navíc ve zdařilém překladu. Víc takových!

Lila94
21.04.2018

Celá trilogie je výborná - děj, postavy, humor, skvělé prolnutí světa nadpřirozených bytostí a moderního světa.

Makaja
10.04.2018

Ani jsem to nečekala, ale tenhle díl mě fakt bavil, nevím, jestli už jsem si zvykla na autora nebo co, ale prostě dobrý. A i když zrovna tady jsem si přála trochu jiný konec, v podstatě mi ani tento nevadil, sice jsem chvilku hledala další stránku a pak si pro jistotu přečetla ještě jednou poslední odstavec....ale jo. Bartimaeus je miláček, i když požírá lidi, respektive mágy, jakmile vystrčí zadek z pentagramu :-).