Ptolemaiova brána

Ptolemaiova brána

Postavy: Nathaniel, Bartimaeus, Kitty, pan Makepeace, pan Button, Ptolemaios, Jane Farrarová a další… - Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impériu... celý text

- Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impérium se otřásá v základech a mezi plebejci to vře nespokojeností…

Bartimaeovi sev dávné minulosti nikdo nevyrovnal. Nyní, po několika letech téměř nepřetržité služby, je už však u konce sil. Přepracovaný, stále nespokojenější Nathaniel s ním zachází hůř než kdy předtím. Kdysi mocný džin je zesláblý, zranitelný a dochází mu trpělivost…

Kitty se mezitím u roztržitého starého mága tajně přiučuje magickému umění, studuje démony a pátrá po Bartimaeově minulosti. Doufá, že s pomocí takto získaných informací poruší začarovaný kruh nepřátelství mezi džiny a lidmi…

Ohromující závěr Bartimaeovi trilogie překračuje hranice světů. Dramatické osudy Bartimaea, Nathaniela a Kitty se v něm naposledy spojují, neboť jenom společně mohou porazit proradné mágy, odhalit děsivé spiknutí a postavit se největší hrozbě v dějinách magie. A co hůř, musí přitom spolupracovat… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8964/ptolemaiova-brana-nsG-8964.jpg 4.7129

Bartimaeova trilogie (3.)

Ptolemy's Gate (2006)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

DanielFantasy

Závěr této trilogie mě velmi zklamal. Vyvolal ve mě jen negativní emoce, a neměl jsem pocit patřičného zadostiučinění. Měl jsem vyšší očekávání a přestože sem si trilogii celkově užil, tak kvůli osekanému závěru bych ji nedoporučil.

Mistr119

Závěr trilogie s překvapivým koncem, který mě emočně dostal, ale krásná tečka. :))

Clerence
19.10.2016

Príde mi vtipné ako sa pri finálnej časti z hlasov ostatných vytratila nevraživosť k postave Nathaniela (ja som si ho popravde obľúbil už v prvej časti) ale to predsa nie je vzhľadom k deju nič zvláštne. Famózne vyvrcholenie skvelej série s nie moc tradičným koncom.

Aichah
04.01.2016

ze začátku jsem se nějak nemohla tím třetím dílem prokousat, ale ke konci to nabralo spád a nemohla jsem se odtrhnout.

Marillee
24.08.2014

Potrpím si na dobrý sarkasmus a Bartimaeus mě od prvního dílu provedl bez sebemenšího škobrtnutí. Příběh krásně promyšlený, kouzelný, tolik jiný než knížky, na které dnes všade narážíme... A za magickou Prahu dávám další plus, alespoň někdo se zajímá i o naše dějiny. :) Je to jedna ze sérií, na kteréou budu s chutí vzpomínat a rozhodně ji ještě někdy přečtu.

Marthas
11.04.2014

Knihu jsem četla už před lety a od té doby snad ještě třikrát, jak už kdosi podotkl, kdyby se sešla parta lidí poděkovat knižnímu klubu, že nevydává reedice knih, mohli by si ostatní neznalí věci, myslet, že je to demonstrace!!:)
Kdo by nechtěl mít Bartimaea na poličce??
Lidé co až dosud vedli knižní klub? Ale ne, ti mají výtisk už předem, nějaký paperback, nevzpomenu si na ten výraz, ale něco jako firemní výtisk, stejně jako ti, co mají s prominutím protekci a vypíší si je jako recenzenti ale ty mám radši než ty předchozí!!

K samotnému dílu : Slovy nepopsatelné - vřele doporučuju, stejně jako Nadpozemskou!!

Pro zvědavé, proč, když tak vychvaluji tak jen čtyři hvězdy - snad jen proto, že mám raději happyendy!!

Perla
21.03.2014

Zo začiatku som sa pri jej čítaní dosť nudila ale potom, ma to naozaj chytilo. Záver ma dosť prekvapil, lebo som čakala niečo úplne iné. Ale je to dobrá kniha

AfroGirl
11.08.2013

Miluji tu knihu. Je to moje nejoblíbenější a přesto nedokážu dost dobře říct proč. V mé knihovně je tato kniha nejvíce ošoupaná, protože za ty roky, co ji mám jsem ji četla minimálně 20x a to nepřeháním. Bartimeus jako postava je skvělý, jeho přístup, jeho vtip a hlavně jeho vztah jak s Nathanielem a nebo Kitty. Upřímně konec mě hrozně naštval, protože takhle jsme si to rozhodně nepředstavovala, ale s tím nic neudělám. Přesto, pokud bude hořet dům, tuhle knihu zachráním!

sivrab
02.03.2013

suprov

Budly
19.05.2012

Áno, to by nebola moja kamarátka, keby mi nekúpila práve poslednú knihu zo série bez toho, aby som čítala tie dve pred tým! Ale aj tak som jej za to vďačná, chvíľami to bolo také nudnejšie a striedanie rozprávačov ma nútilo prevracať stránky dopredu a tešiť sa na to, kedy jeden rozprávač skončí a druhý začne, ale aj tak ma ten koniec napokon dostal.

Denaille
11.06.2011

Rozhodně nejlepší díl z celé série. Kitty byla z těch postav, které si prostě oblíbíte, ale Nathaniel, který se ve druhém díle ukázal jako pěkný spratek si teď napravuje svoji reputaci a začíná to brát trochu z jiného soudku. Byl to právě konec, který udělal tuhle knihu ze všech knih, mou nejoblíbenější.

smetyl
23.03.2011

Trilogie byla završena a myslím, že s úspěchem a důstojností. Dramatické okamžiky a překrásně vykreslená atmosféra září mezi stránkami této knihy. Přestože mi moc nesedla Bartemaiova slabost, tento nedostatek (který však byl nutný pro děj) se později vyrovnal atmosférou knihy.

Jonathan Stroud

Jonathan Stroud