Ptolemaiova brána

Ptolemaiova brána https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8964/bmid_ptolemaiova-brana-nsG-8964.jpg 5 223 26

Bartimaeova trilogie série

< 3. díl

Postavy: Nathaniel, Bartimaeus, Kitty, pan Makepeace, pan Button, Ptolemaios, Jane Farrarová a další… - Tři roky uplynuly od chvíle, kdy mág Nathaniel překazil ničivý útok na Londýn. Nyní musí jako vysoko postavený člen britské vlády čelit stále větším problémům: válka, kterou Británie vede v koloniích, se vyvíjí špatně, impérium se otřásá v základech a mezi plebejci to vře nespokojeností… Bartimaeovi sev dávné minulosti nikdo nevyrovnal. Nyní, po několika letech téměř nepřetržité služby, je už však u konce sil. Přepracovaný, stále nespokojenější Nathaniel s ním zachází hůř než kdy předtím. Kdysi mocný džin je zesláblý, zranitelný a dochází mu trpělivost… Kitty se mezitím u roztržitého starého mága tajně přiučuje magickému umění, studuje démony a pátrá po Bartimaeově minulosti. Doufá, že s pomocí takto získaných informací poruší začarovaný kruh nepřátelství mezi džiny a lidmi… Ohromující závěr Bartimaeovi trilogie překračuje hranice světů. Dramatické osudy Bartimaea, Nathaniela a Kitty se v něm naposledy spojují, neboť jenom společně mohou porazit proradné mágy, odhalit děsivé spiknutí a postavit se největší hrozbě v dějinách magie. A co hůř, musí přitom spolupracovat…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Ptolemy´s Gate , 2005

Perla
21.03.2014 3 z 5

Zo začiatku som sa pri jej čítaní dosť nudila ale potom, ma to naozaj chytilo. Záver ma dosť prekvapil, lebo som čakala niečo úplne iné. Ale je to dobrá kniha

AfroGirl
11.08.2013 5 z 5

Miluji tu knihu. Je to moje nejoblíbenější a přesto nedokážu dost dobře říct proč. V mé knihovně je tato kniha nejvíce ošoupaná, protože za ty roky, co ji mám jsem ji četla minimálně 20x a to nepřeháním. Bartimeus jako postava je skvělý, jeho přístup, jeho vtip a hlavně jeho vztah jak s Nathanielem a nebo Kitty. Upřímně konec mě hrozně naštval, protože takhle jsme si to rozhodně nepředstavovala, ale s tím nic neudělám. Přesto, pokud bude hořet dům, tuhle knihu zachráním!

sivrab
02.03.2013

suprov

Budly
19.05.2012 4 z 5

Áno, to by nebola moja kamarátka, keby mi nekúpila práve poslednú knihu zo série bez toho, aby som čítala tie dve pred tým! Ale aj tak som jej za to vďačná, chvíľami to bolo také nudnejšie a striedanie rozprávačov ma nútilo prevracať stránky dopredu a tešiť sa na to, kedy jeden rozprávač skončí a druhý začne, ale aj tak ma ten koniec napokon dostal.

Denaille
11.06.2011 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl z celé série. Kitty byla z těch postav, které si prostě oblíbíte, ale Nathaniel, který se ve druhém díle ukázal jako pěkný spratek si teď napravuje svoji reputaci a začíná to brát trochu z jiného soudku. Byl to právě konec, který udělal tuhle knihu ze všech knih, mou nejoblíbenější.

smetyl
23.03.2011 5 z 5

Trilogie byla završena a myslím, že s úspěchem a důstojností. Dramatické okamžiky a překrásně vykreslená atmosféra září mezi stránkami této knihy. Přestože mi moc nesedla Bartemaiova slabost, tento nedostatek (který však byl nutný pro děj) se později vyrovnal atmosférou knihy.