Šeptající lebka

Život agentury Lockwood & spol. nikdy není úplně klidný. Lucy a George se snaží rozluštit záhadu mluvící lebky v lapači duchů, zatímco Lockwood zoufale touží po novém vzrušujícím případu. A zdá se, že se mu přání splnilo, když je jejich tým povolán na hřbitov v Kensal Greenu, aby prošetřili záhadný hrob lékaře z viktoriánských časů. Dochází kolem něj k podivnému zjevování a místo je třeba zabezpečit. Lockwood jako obvykle překypuje sebevědomím a jako obvykle se zvrtne všechno, co se zvrtnout může – uvolní se strašlivý přízrak a kdosi z rakve ukradne velmi nebezpečný předmět. Lockwood & spol. musejí získat ukradenou věc zpátky, než se uvolní její moc, čeká je však závod s časem. Jejich otravní soupeři z Agentury Fittesové jdou totiž také po stopě. A jako by toho nebylo málo, lebka v lapači duchů se zase probouzí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255046/big_lockwood-co-septajici-lebka-JHX-255046.jpg 4.6101

Lockwood & Co. 2.

Literatura světová, Horory, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Lockwood & Co. 2: The Whispering Skull, 2014

Kniha Šeptající lebka

Orange8knihomol
01.12.2020

Po dočtení prvního dílu jsem se na Šeptající lebku nevýslovně těšila. A opravdu bylo na co! Jonathan Stroud i tentokrát ukázal, že není žádná nula. Příběh mě ke čtení připoutal již od první stránky a já si prostě musela každý den, i tehdá, kdy jsem měla napilno, najít čas alespoň na dvě kapitoly. Se zápletkou si autor poradil víc než dobře, děj čítal hned několik odboček, jelikož Lockwood & spol. byli zapojeni do více vyšetřování naráz. Knihu bych určitě DOPORUČILA, najdete v ní napětí, očekávání, záhady, plíživý strach, ale také humor, vtip a smích. Třešničkou na dortu byla lebka z lapače a její průpovídky. :D

IvetF28
25.08.2020

Nemyslela jsem si, že by Šeptající lebka mohla být ještě lepší než Kvílející schodiště, ale stalo se to.

Atekram
22.04.2020

Tenhle druhý díl má opět skvělou detektivní zápletku a vyvolal u mě zase příjemné mrazení v zádech. Líbí se mi, jak kniha dokáže děsit, i když je určená mnohem mladšímu publiku než jste vy, a jak buduje a udržuje tajemství.
Jediný problém byl ten, že pro mě bylo místy těžké se začít. Kniha má svá hluchá místa. Ale jakmile je překonáte, vše je odpuštěno :D. Mrzí mě, že v češtině nevyšly další díly (je jich dohromady asi 6), nejspíš nakonec neodolám a sáhnu po originále.

knihomolka27
13.02.2020

První díl měl větší spád, a rychleji odsýpal. A i příběh mi přišel zajímavější......hold já jsem na ty starobylé, prokleté domy a tragickou lásku. Ale ve dvojce jsme zase poznávali víc postavy, a i vztahy mezi nimi, které se začaly rozvíjet. Nemohla jsem odolat a musela jsem si koupit další tři díly v angličtině.......prostě musím vědět jak to s příběhem a postavami bude dál. Tak mi držte palce......protože jak se znám budu muset překládat každou druhou větu na překladači. Vida k čemu nás můžou motivovat knížky.

A na závěr si nemůžu odpustit zmínit, jak mě strašně baví ta krásně postupně se rozvíjející romantická linka mezi Tonym a Lucy. Je to tak strašně osvěžující si v Young adult přečíst nějaký reálný, roztomilý, vybudovaný vztah mezi hrdiny. Ohromě mě baví, daleko víc než když se začnou hlavní hrdinové ocucávat hned na 20 stránce prvního dílu. Skvělý

Skyer
25.11.2019

Skvělá kniha, která má ale jednu chybku - na začátku mi Lucy přišla nijaká a sloužila jen jako vypravěč, který se nezapojuje do dění. Pak se to ale přelomilo, ona získala i nějaký ten rys a vše bylo v pořádku.

Možná se mi tento díl líbil i o trochu víc než předchozí. Několikrát jsem se při čtení zasmála, ale oproti první knize byla tahle méně strašidelná. (Tady to byl jen jeden moment, kdežto v předchozí to byl skoro celý konec.)

Knihu vám ale mohu vřele doporučit. :)
4,5⭐

Stoker68
01.10.2019

Bezva počteníčko a legrace, nechápu proč u nás nevydali další díly. Hmm asi lepra mozková.:)

*Pájuše*
03.06.2018

Lockwood & Spol. opět dokazují, že na to mají! Postavy, příběh, dějová linka - vše je dokonale vyvážené. Jen je škoda, že nevyšly další díly. Ty příběhy mají velký potenciál. Málo co mě v mém věku na dětských knihách upoutá, ale tohle bylo hodně, hodně dobré!

Yuuki24
01.02.2018

Další originální příběh z pera originálního autora. Nový příběh a nekonečno zvratů a napínavých scén. Doufám, že se najdou i nějaké další díly této série.

Madame Okta
Madame Okta