Amulet Samarkandu

Postavy: Nathaniel, Bartimaeus, Artur Underwood, paní Underwoodová, slečna Lutyensová, Simone Lovelace, Faquarl, Džábor, Šolto Pinn a další… Současný Londýn, kde vládnou mágové, je nebezpečné místo plné nástrah, skrytých hrozeb a špehů. A právě tam uzavřou neochotné spojenectví dva velmi rozdílní hrdinové: Nathaniel je kouzelnický učeň, který od pěti let studuje u svého přísného mistra, aby se jednou mohl připojit k vládnoucí elitě. Cítí se trochu osamělý, ale nemůže si na nic stěžovat - dokud ho veřejně nezesměšní mocný mág Simone Lovelace. Od té chvíle myslí Nathaniel jen a jen na to, jak se nadutému kouzelníkovi pomstít, a potají se noří do magických svazků skrývajících ta nejtěžší, nejsložitější kouzla. A potom povolá démona, jenž se má stát nástrojem jeho pomsty… Bartimaeus je pět tisíc let starý džin střední úrovně, který má už ledacos za sebou, nesnáší, když mu lidé říkají démone, nerad připouští, že existují mocnější magické bytosti než on, a upřímně ho rozčiluje, že má dělat poskoka dvanáctiletému holobrádkovi. Ale nic na plat, džin musí splnit každý příkaz. Naštěstí je Bartimaeus podnikavý a vynalézavý, což se mu bude hodit, protože ten protivný kluk mu dal za úkol ukrást dobře hlídaný magický předmět… Amulet Samarkandu však není obyčejná cetka, ale horké zboží, o které má zájem naprosto každý. Nathaniel i Bartimaeus brzy zjistí, že se zapletli do mnohem nebezpečnější hry, než tušili. V patách mají policii, vládní agenty a démonické hordy celého Londýna a budou muset spojit síly, aby odhalili spiknutí a zachránili životy sobě i stovce nejvýznamnějších britských mágů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8962/big_amulet-samarkandu-QZK-8962.jpg 4.5291

Bartimaeova trilogie 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

The Amulet of Samarkand, 2003

Kniha Amulet Samarkandu

Jarka_rybář
02.10.2020

(+ SPOILER) Výborné. Baritmaeus je drzý hajzlík, Nathaniel naivka, ale dohromady je to super.

denydean
02.08.2020

Přečteno po druhé a stále skvělé čtení.

Luigi1
26.05.2020

Mám rád tento druh psaní,který mě chytne ikdyž někdy pomalejc,ale mladý mág se snaží.

Trijan
21.01.2020

Zajímavě napsaná kniha, střídají se v ní dva pohledy, mladého mága Nathaniela a džina vysoké úrovně Bartimaeuse. Příběh je napínavý a dobře promyšlený i s dávkou humoru, jak si mezi sebou jdou po krku a škádlí se :D ...Ke konci mi zůstalo pár nezodpovězených otázek, tak jsem rád, že má Amulet Samarkandu pokračování.

Lenny33
21.06.2019

Je to hezký příběh s dobře vymyšleným kouzelnickým světem, ale popravdě jsem byla mírně zklamaná. Možná za to může fakt, že sérii všichni opěvují a mnohdy tvrdí, že je to nejlepší fantasy série, co kdy četly a já tak měla přehnaná očekávání. A možná je to tím, že už pár let nejsem cílová skupina (náctiletých)... a nejspíš to bude oboje dohromady, ale prostě mě to nijak neohromilo. Ano, četlo se to dobře, bylo to zajímavé, Bartimaeus měl trefné připomínky (ale smíchy jsem se z nich po zemi neválela, jak někteří tvrdí), ovšem jeho poznámky pod čarou na mě působily spíše rušivým dojmem. A prostě jsem čekala více.

Cibulek
01.06.2019

(+ SPOILER) Skvělé. Čte se to samo. Bartimaeus je parádní ranař, všechny ty superlativy mají své opodstatnění. Nathaniel je dobrá postava, chápu jeho pohnutky a jeho chování, hlavně vzhledem k jeho věku, zázemí a vychování.
Nebyl by takový svět o hodně zajímavější(kdybych byl mág ovšemže)?

Peti
21.03.2019

Příběh o nadějném mladém mágovi, džinovi 14.stupně a amuletu. V knize se střídá děj z pohledu malého kluka a džina, zápletka je zajímavá a dost mě bavily poznámky o Praze. Jediné co bych knize vytkla byly poznámky pod čarou, které mě při čtení rušily.

denniys
27.12.2018

Doslova kouzelné!! :) nádherná kniha plná humoru, akce, napětí a rodícího se zvláštního přátelství..Nathaniel chvílemi potřeboval trochu proplesknout, ale zato Bartimeus.. :) zamilovala jsem si ho a ty poznámky pod čarou nemají chybu..kotníkový náramek Nefertiti mě úplně odzbrojil :) zmínky o Praze také nejsou k zahození :)...celkově se jedná o milé a příjemné počteníčko..zajímalo by mě, jak by asi vypadala filmová verze..na další díly se vyloženě těším :)