Amulet Samarkandu přehled

Amulet Samarkandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8962/bmid_amulet-samarkandu-QZK-8962.jpg 4 324 324

Bartimaeova trilogie série

1. díl >

Postavy: Nathaniel, Bartimaeus, Artur Underwood, paní Underwoodová, slečna Lutyensová, Simone Lovelace, Faquarl, Džábor, Šolto Pinn a další… Současný Londýn, kde vládnou mágové, je nebezpečné místo plné nástrah, skrytých hrozeb a špehů. A právě tam uzavřou neochotné spojenectví dva velmi rozdílní hrdinové: Nathaniel je kouzelnický učeň, který od pěti let studuje u svého přísného mistra, aby se jednou mohl připojit k vládnoucí elitě. Cítí se trochu osamělý, ale nemůže si na nic stěžovat - dokud ho veřejně nezesměšní mocný mág Simone Lovelace. Od té chvíle myslí Nathaniel jen a jen na to, jak se nadutému kouzelníkovi pomstít, a potají se noří do magických svazků skrývajících ta nejtěžší, nejsložitější kouzla. A potom povolá démona, jenž se má stát nástrojem jeho pomsty… Bartimaeus je pět tisíc let starý džin střední úrovně, který má už ledacos za sebou, nesnáší, když mu lidé říkají démone, nerad připouští, že existují mocnější magické bytosti než on, a upřímně ho rozčiluje, že má dělat poskoka dvanáctiletému holobrádkovi. Ale nic na plat, džin musí splnit každý příkaz. Naštěstí je Bartimaeus podnikavý a vynalézavý, což se mu bude hodit, protože ten protivný kluk mu dal za úkol ukrást dobře hlídaný magický předmět… Amulet Samarkandu však není obyčejná cetka, ale horké zboží, o které má zájem naprosto každý. Nathaniel i Bartimaeus brzy zjistí, že se zapletli do mnohem nebezpečnější hry, než tušili. V patách mají policii, vládní agenty a démonické hordy celého Londýna a budou muset spojit síly, aby odhalili spiknutí a zachránili životy sobě i stovce nejvýznamnějších britských mágů.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Amulet of Samarkand , 2003

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Amulet Samarkandu. Přihlašte se a napište ho.

mnohoknih
13.04.2024 4 z 5

"Trilogie o džinovi? No to by mě zajímalo, co se o něm dá tak dlouho psát": říkala jsem si. Tak už to vím a je to velmi povedené. Džin Bartimae je vyvolán učněm magie. Jméno se nesmí říct, aby nebylo zneužito. Takže jo, je to Nathaniel. A takhle je to celý příběh. Jedna drobná pomsta vyústí v záchranu londýnských mágů. Zároveň se tu nenápadným způsobem nastíní osoby pro další díl. Ale hlavní postavou je bezesporu džin. Jeho hlášky, jeho vytahování, jeho glosy dělají příběh vtipným počinem. Taky je zajímavé, že se příběh odehrává v současnosti. Místo lidí však vládnou mágové. A co je úplně nejlepší, je častá zmínka o Praze, protože Praha a její mágové stále ovládají pláně východně od Čech. Bartmaeovy pindy pod čarou mají také své kouzlo. Bylo fajn trávit čas v přítomnosti čarodějů.

hana4834
05.01.2024 3 z 5

dlouho mi trvalo než jsem se začetla a že bych se hodně nasmála to taky ne snad další díl bude lepší

luutha
10.03.2023 5 z 5

Nathaniel jako hlavní mladý protagonista je tvrdohlavý a občas nerozvážný. Ale ta jeho tvrdohlavost a nerozvážnost se mu častokrát vyplácí. Cesty se mu zkříží s (ne tak) mocným džinem Bartimaeusem (Bartimaem?) - démon s narcistickou povahou, která ale čtenáře svojí pyšností nedráždí, ale naopak velmi pobaví a nutí nás ho zbožňovat ještě víc.
Máme tu tak dvě postavy s kompletně odlišnými vlastnostmi, kteří se ale tak krásně doplňují a jdou ruku v ruce. I když by se někdy nejraději zaškrtili, je mezi nimi silné pouto a my jako čtenáři jsme svědky některých bromance momentů.

Trilogie mě tolikrát rozesmála, že jsem se některým pasážím tlemila ještě týden. Už je to sice doba, kdy jsem sérii četla, ale vzpomínám na ni s úsměvem a třeba si ji někdy přečtu znovu k připomenutí Bartimaeovi kolosální dramatičnosti.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Amulet Samarkandu v seznamech

ve Čtenářské výzvě19x