Golemovo oko

Postavy: Nathaniel (John Mandrake), Bartimaeus, Kitty, paní Whitwellová, Fred, Stanley, Henry Duvall, Jane Farrarová, Jakub, pan Pinn, pan Tallow, pan Devereaux, pan Pennyfeather, pan Makepeace… - Bartimaeus je zpátky! Stejně drzý, hádavý, smělý a vynalézavý jako dřív, a taky pořádně zuřivý, protože sice předpokládal, že se na něj za čas nějaký pitomec ve špičatém klobouku rozpomene a povolá ho na Zemi, aby ho mohl sekýrovat, ale fakt nečekal, že to bude stejný pitomec, jako posledně… Nathaniel se stal po vítězství na Lovelacem významným členem vlády, ale jeho pozice je hodně nejistá. Marně se snaží potlačit Odboj, který podniká stále odvážnější útoky proti mágům, a kromě toho začal Londýn pustošit další, velmi silný a zdánlivě nepolapitelný nepřítel… Kitty, členka odboje, která se kdysi krátce střetla s Bartimaem a Nathaniela připravila o jeho jasnovidecké zrcátko, má vzácnou schopnost - vrozenou odolnost proti magii. Ona a její přátelé plánují akci, která má mágům zasadit drtivou ránu, ale jejich protivníci jsou silnější, než čekali, a všude číhá zrada… Na londýnských náměstích i v pražských uličkách, v kancelářích Whitehallu i v kryptě hluboko pod zemí ohrožují naše hrdiny nejen démoni, politické intriky, členové Noční policie a vzájemná rivalita, ale také tajemný golem a šílený ífrit. Zdá se, že nadcházejí zajímavé časy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8963/golemovo-oko-bs5-8963.jpg 4.5209

Bartimaeova trilogie 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

The Golem's Eye, 2004

Kniha Golemovo oko

Luigi1
26.05.2020

Je to skvělé pokračování,těším se na další díl.

Cibulek
13.07.2019

Příjde mi, že s každým dílem autor cílí na starší publikum. Bart skvely, Praha skvělá, Natoušek mě štval ale bavil, Kittyina linie mě tolik nebavila. Honorius na *****!

Peti
31.03.2019

Druhý díl, ve kterém jsou hlavními hrdiny džin a mladý mág. Nathaniel mi je čím dál více nesympatický, jeho chování je příšerné. Bavil mě golem, Praha i Bartimaeus. Jsem zvědavá, jak to dopadne s Kitty....

denniys
27.12.2018

Tento díl nedosahuje kvalit prvního..pořád je to zábavné čtení, ale ztratilo něco ze svého kouzla..Jestli Nathaniel potřeboval v 1. díle trochu proplesknout, tak nyní potřebuje pořádné dělo..Bartimaeus má čím dál méně poznámek pod čarou a vytrácí se jeho humor a sarkasmus..Kitty mě moc mile překvapila a přála bych si, aby s Bartimaeusem byli přátelé :) uvidíme, co přinese závěr série..

Daydreamer
30.11.2018

Druhá část opět skvělá. Nathaniel leze na nervy, Kitty velice sympatická, ovšem celému příběhu kraluje samozřejmě Bartimaeus(tady si neodpustím jedno přirovnání, byť ze zcela jiného žánru, i média- role Castla(Nathan Fillion) ve stejnojmenném TV seriálu. Ten je zde rovněž zcela dominantní, skvěle hláškující, postavou - ostatní, včetně Stany Katič, jen přihrávají). Začíná mi být velice líto, že se jedná pouze o trilogii. Ani filmovému zpracování bych se nebránil :-).

Jizi
06.09.2018

O druhém dílu se dá v podstatě napsat to samé, co o prvním - zábavné fantasy pro dospívající z alternativního Londýna (a pro nás, samozřejmě, velmi vtipně i Prahy), kde vládnou mágové za pomoci všemožných nadpřirozených bytostí. Hlavní postava je ještě méně černobílá než v prvním díle a jeho parťák, džin, znovu vtipný a hláškující a hubatý. Takže suma sumárum fajn odpočinková pohádka, tentokrát místy o poznání napínavější a opět velice zdařile přeložená.

Lila94
21.04.2018

Celá trilogie je výborná - děj, postavy, humor, skvělé prolnutí světa nadpřirozených bytostí a moderního světa.

Makaja
10.04.2018

Upřímně řečeno, kdyby tam nebyla ta Praha a kdyby nebyl Bartimaeus občas fakt vtipnej, tak bych to snad ani nedočetla. Takže je mi líto, ale průměr.