Osm úderů hodin

Povídková kniha známého francouzského spisovatele Maurice Leblanca přináší osm dobrodružných příběhů, které spojuje legendární postava Arsèna Lupina, nejznámějšího lupiče všech dob, lupiče-gentlemana.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145160/osm-uderu-hodin-NBu-145160.jpg 3.620

Arsène Lupin 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Povídky
Vydáno, XYZ (ČR)

Les Huit de l'horloge, 1926

Kniha Osm úderů hodin

drakamena

Vcelku zajímavé povídky, i když občas trochu překombinované (kupříkladu povídka o Hortensiině sestře). Prvních šest se mi ale docela líbilo. Problém jsem měla s postavou samotné Hortensie v posledních dvou, protože najednou Rénina nechtěla, ale vlastně chtěla, ale ne tak docela, ale přitom ano, ale možná ne, ale... Velmi rychle mi to začalo jít na nervy. Proto jenom tři hvězdičky.

goofeek
09.08.2017

Zvláštní "detektivní román", který musel být ve své době unikátní, ale dnes je již těžké si v něm najít něco poutavého.

Jupijow
24.08.2016

oldschool ve všech směrech

Maryška
08.04.2016

Příjemné a zábavné čtení, nic světoborného, ale určitě chytré, promyšlené, čtivé a chytlavé. Umí vytvořit napětí a vzápětí přivolat úsměv.

DennisMoore
21.03.2016

Detektivní lahůdky pro všechny milovníky bystrých mozků, na něž si nikdo nepřijde. Každý z osmi příběhů je svým způsobem jiný, některé jsou napínavé, jiné roztomile odlehčené, a spojuje je rozkošně naivní romantický příběh.

Aichah
18.01.2016

Prima příběhy plné geniálních dedukcí :)

Maurice Leblanc
francouzská, 1864 - 1941

všech 28 knih autora

Kniha Osm úderů hodin je v