Osm úderů hodin

Osm úderů hodin https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145160/bmid_osm-uderu-hodin-NBu-145160.jpg 3 23 7

Arsène Lupin série

Povídková kniha známého francouzského spisovatele Maurice Leblanca přináší osm dobrodružných příběhů, které spojuje legendární postava Arsèna Lupina, nejznámějšího lupiče všech dob, lupiče-gentlemana.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , XYZ (ČR)

Les Huit de l'horloge , 1926

FMMMM
03.01.2022 1 z 5

Metody vyšetřování hodné MacGyvera, kdo nezná, dohledatelná fiktivní postava seriálu. Vše mi připadalo těžce uvěřitelné, zejména "pracovní postupy" jsou dosti zvláštní. V dnešní době toto "dílo" považuji, s prominutím, za brak detektivní literatury.

drakamena
10.01.2021 3 z 5

Vcelku zajímavé povídky, i když občas trochu překombinované (kupříkladu povídka o Hortensiině sestře). Prvních šest se mi ale docela líbilo. Problém jsem měla s postavou samotné Hortensie v posledních dvou, protože najednou Rénina nechtěla, ale vlastně chtěla, ale ne tak docela, ale přitom ano, ale možná ne, ale... Velmi rychle mi to začalo jít na nervy. Proto jenom tři hvězdičky.

goofeek
09.08.2017 2 z 5

Zvláštní "detektivní román", který musel být ve své době unikátní, ale dnes je již těžké si v něm najít něco poutavého.

Jupijow
24.08.2016 2 z 5

oldschool ve všech směrech

Maryška
08.04.2016 3 z 5

Příjemné a zábavné čtení, nic světoborného, ale určitě chytré, promyšlené, čtivé a chytlavé. Umí vytvořit napětí a vzápětí přivolat úsměv.

DennisMoore
21.03.2016 4 z 5

Detektivní lahůdky pro všechny milovníky bystrých mozků, na něž si nikdo nepřijde. Každý z osmi příběhů je svým způsobem jiný, některé jsou napínavé, jiné roztomile odlehčené, a spojuje je rozkošně naivní romantický příběh.

Aichah
18.01.2016 4 z 5

Prima příběhy plné geniálních dedukcí :)