adevis adevis komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha, která se zprvu zdála předvídatelnou, ale pak se začaly dít věci! Když jsem si myslela, že vím, jak vše bude, najednou přišlo takový to BUM a vše bylo jinak!! Neuvěřitelně rychle jsem ji s nadšením zhltla. Byla skvělá!

01.07.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Moriarty zbožňuju, načtené mám všechny a stejně jako u ostatních knih mi u Posledního výročí chvilku trvalo, než jsem se začetla. Jakmile se tak stalo, šlo to samo, rychle. Kniha byla opět skvělá! Skvělé postavy, vztahy. A nakonec vše dobře dopadlo, ale stejně bych Sophie dala dohromady s Callumem :-) hh

22.06.2017 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Mě kniha bavila, styl psaní vyhovoval. Krátké věty se čtou dobře. Bohužel mi také trvalo, než jsem se začetla. Po čtvrtině knihy se tak stalo a pak to šlo samo. Bavila mě! Bylo to dost dobrý. Určitě tuto knihu doporučím dál :-)

19.04.2017 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nemohla jsem se knihy dočkat a řeknu Vám, že je to nejkrásnější, nejvtipnější a zároveň i nedojemnější kniha, jakou jsem kdy četla. Nebrečela jsem, jako všichni, ale na měkko jsem byla. Při čtení mi ležela na klíně naše fenečka, které si teď vážím o to víc a beru ji jinak, než před čtením knihy.
Teď jen počkat na film, až bude v kvalitní verzi a to budu teprve bulet.

20.03.2017 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Knihu jsem četla naposledy na ZŠ, ale letos jsem k ní v rámci čtenářské výzvy a knize od švédského autora vrátila. A bylo to boží počtení :)

20.02.2017

Tak jsem ČTYŘI DOHODY úspěšně dočetla.
Nejvíc mám vryto do paměti to, že co o nás někdo vykládá, vypovídá pouze o něm samotným... že si dám pozor na to, co říkám a nebudu si v hlavě vytvářet zbytečný domněnky, ale tohle všechno jsem věděla i bez Čtyř dohod.
Jinak z toho nejsem nějak hotová :-D opravdu mi tahle knížka život nezmění.

20.02.2017 3 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Nejprve jsem si musela zvyknout na styl psaní. Dlouhé věty, složitá slovní spojení, ale počítala jsem s tím. Lenu znám ze seriálu Girls, který mám moc ráda a vím, jaké má dialogy.
Knihu jsem přečetla s nadšením a úsměvem na rtech, ale po druhé se do ní nejspíš už pouštět nebudu. 4 hvězdy :-)

09.02.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Kniha mě bavila od začátku do konce. Úplně jiná než film, jen v některých částech se mu podobala. Jsem nadšená!

29.01.2017 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Od knihy jsem neměla žádná velká očekávání, takže jsem byla při čtení mile překvapena. Bavila mě.

18.01.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Od Moriarty jsem četla všechny, kromě Alice (na tu se už děsně dlouho chystám). Sedmilhářky stále vedou, ale Tři přání těsně za nimi. Kniha mě nadchla, protože jsem ji z tří čtvrtin dočetla za jednu noc, nedala mi spát. Vztah trojčat byl skvělý. Knihy od M. se krásně čtou. A po přečtení každé knihy si říkám, že by mě děsně zajímalo, jak postavy žijí třeba za rok, dva... Máte to stejně?

12.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla převážně v práci a občas jsem svůj smích neudržela a musela se nahlas smát. Bylo to výborný! Nejvíce mi zůstalo v paměti "když jsem mu vyndal z pusy asi kilo písku" a pak "po desetiminutovém zběsilém spánku". :D
Skvělý humor, nadsázka (doufám). Chystám se na druhý díl a poté samozřejmě na nejnovější třetí, tak jsem zvědava, zda mě budou bavit alespoň stejně jako díl první.

28.11.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jsem ráda, že jsem knihu četla už minulý rok v srpnu. A co k ní říct? Další z mnoha dojáků, končících bohužel špatně, ale kniha mi přirostla k srdci. Film potěšil hlavně hereckým obsazením. Už se těším na čtení dalšího dílu.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Co k tomu říct, prostě doják s velkým D!

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Kniha se mi líbila, ale že bych z ní byla hotová, to tedy ne..... bohužel.

10.11.2016 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Srdcovka. Povinná četba na SŠ, čteno nahlas před třídou. Okamžitě jsem si knihu zamilovala. Krásné personifikace, metafory. Úža!!! Četla jsem ji několikrát a jelikož zdobí mou knihovnu, tak se k ní určitě ještě párkrát vrátím.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha mě zprvu moc nebavila, ale jakmile jsem se konečně začetla a děj začal nabírat grády, tak jsem ji zhltla jako malinu :-) Super!!

10.11.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Srdcovka.

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Super! Prostě Moriarty :-) Kdo autorku zná, tak ho kniha potěší.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ke knize jsem se dostala až nedávno, díky jedné z mnoha návštěv v knihkupectví. Na ZŠ ani SŠ jsem knihu nečetla a teď mě příjemně zahřála. A možná dobře, že jsem knihu četla až teď, jelikož tenkrát bych ji asi moc nechápala. A teď... zdobí mou knihovnu. Určitě to nebylo poslední čtení a už se těším, až ji budu číst svým dětem :-) xx

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

Kniha mě bavila, jen mi čtení dost trvalo. Chtěla jsem si ji šetřit, protože podobnou knihu od A. Geislerové jsem zhltla za jeden den.
A dobře jsem udělala, jinak bych měla nejspíše horší hodnocení.

10.11.2016 4 z 5