Adell-ka Adell-ka komentáře u knih

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Knihu jsem četla po shlédnutí filmu a řekla bych, že v tomto případě nelze film a knihu srovnávat. Kniha obsahuje rozhovory nejen s herečkami filmu V síti, ale i dalšími lidmi, kteří se setkali se sexuálním obtěžováním prostřednictvím internetu, úryvky internetových konverzací a soudních rozsudků. Čtení mě bavilo, přestože se mi z některých pasáží dělalo zle, nicméně kniha je zpracována velmi dobře.

14.03.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Skvělý napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, i když těch tam bylo možná až příliš. Konec byl velmi překvapivý, a přestože celý příběh působil mírně přehnaně a ne úplně reálně, knihu jsem doslova hltala a nemohla ji odložit, což se mi už dlouho nestalo.

08.03.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Poslouchala jsem jako audioknihu a moc mě to bavilo, Pavel Batěk ji namluvil skvěle. Příběh vyprávěný z pohledu doktora, kterému se věci trochu vymykají z rukou, se mi líbil, i když Hynek byl chvílemi opravdu na přesdržku. Oceňuji, že autorka napsala knihu "chlapským" jazykem a používala lékařský slang.

02.03.2020 5 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Přestože nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila, příběh byl zajímavý a napínavý, chvílemi trochu děsivý. Trochu mi vadí ten zvláštní, jaksi nedotažený konec, jinak to bylo fajn čtení.

27.02.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super napínavé čtení, děj má spád a postavy jsou dobré popsané a propracované. Opravdu mě to bavilo a podle mě je to nejlepší kniha od této autorky.

22.02.2020 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Moje první setkání s Jojo Moyes a musím říct, že jsem čekala něco jiného, ale ve finále se mi líbila. Kniha má trochu pomalejší rozjezd, prvních zhruba 100 stran to byla trochu nuda, ale když se osudy Sarah a Natashi protnuly, bylo čtení mnohem zajímavější. Druhou polovinu knihy už jsem vyloženě hltala.

18.02.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tohle. Byla. Dokonalost.
Jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Autorka skvěle zachytila problematiku domácího násilí a v příběhu perfektně vykreslila, co obě strany, pachatel i oběť násilí, prožívají a s čím se musí vypořádat a že celá problematika není tak černobílá, jak se může na první pohled zdát. Velmi mě zasáhl i autorčin doslov, v němž odhaluje nahou pravdu ze svého života - že příběh, smutný, ale i poučný a naprosto reálný, který čtenář právě prožil, se jí velmi osobně týká.

08.02.2020 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Ach ❤ Taylor Jenkins Reid umí vytvořit dokonale romantickou atmosféru a srdcervoucí příběh. Přiměje vás prožívat spolu s postavami radost i smutek, zklamání i bolest, lásku a obětování se. Hodně milostných románů, které jsem četla, byly strojené, předvídatelné a řekla bych prostě klišé. Tenhle ale ne. Tenhle román je napsán tak, že se zamýšlíte nad rozhodnutími, která hlavní hrdinka Emma musí učinit, co byste na jejím místě udělali vy a prožíváte dilemata a trápení společně s ní. Knihu jsem poslouchala jako audio a při poslechu jsem cítila hřejivý pocit, když byla Emma šťastná, a určitý smutek, když se Emma trápila. Jednoznačně jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla nebo poslouchala.

05.02.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Kniha se četla dobře, autorka popisuje pocity a myšlenkové pochody hlavních postav velmi reálně, takže jsem se dokázala vcítit do Mathildy a prožívat s ní bezmoc, zklamání a hluboký pocit křivdy ze strany Jacquese. Ten chlap mě opravdu vytáčel a naprosto jsem chápala Mathildino zoufalství. Stejně tak jsem chápala Thibaultovu bolest z neopětované lásky.
Děj je dost depresivní, prostý a plyne pomalu - dva zoufalci, kteří se na kratičký okamžik setkají, ale happy end se nekoná - nicméně kniha za přečtení určitě stojí.

18.01.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Posloucháno jako audiokniha. Docela mě to i bavilo, i když všudypřítomné matrjošky už mi po chvíli trochu lezly na nervy a děj mi místy přišel mírně řečeno přitažený za vlasy, ale na konci, když přišlo rozuzlení, to najednou dávalo smysl. Byl to fajn poslech, ale předchozí knihy od autorky se mi líbily víc.

09.01.2020 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Děj knihy se odehrává ve dvou časových linkách - jedna je psána v ich formě z pohledu tiché dívky Bohdany, druhá je psána v er formě z pohledu Bohdanina otce Svatopluka, oddaného komunisty. Ke konci knihy se oba příběhy spojí.
Tahle kniha mi zezačátku přišla jak se říká nemastná, neslaná. Ne že by mě čtení přímo nebavilo, ale přišlo mi takové suché, nicméně jak do sebe obě dějové linky začaly zapadat, čtení mě bavilo víc a víc. Rozhodně tato kniha stojíza přečtení.

09.12.2019 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Tuhle knihu jsem poslouchala jako audio a vůbec jsem nevěděla, o čem je. Zezačátku mě Eleanor trochu rozčilovala, ale během poslechu jsem ji čím dál víc začínala chápat a soucítit s ní. Moc se mi to líbilo, jen v poslední kapitole přišel zvrat, který mi přišel trochu přitažený za vlasy. Jinak super příběh, trochu dojemný a trochu smutný.

25.11.2019 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Krásné, čtivé a trochu smutné... Líbilo se mi to, i když chvílemi mi to přišlo trochu překombinované. Jinak ale skvěle napsaný příběh o dívce s depresí, který v sobě nese poselství o důležitosti vzájemné komunikace, naději a lásce.

25.11.2019 4 z 5

Dotknout se nebe Dotknout se nebe Marek Holeček

Krásně zpracovaná kniha napsaná čtivě a vtipně specifickým jazykem autora :-) A ty fotografie! Nádhera! Ideální četba nejen pro horolezce, ale také pro milovníky hor, cestování a netradičních zážitků :-)

07.11.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Posloucháno jako audiokniha a musím říct, že super. Bylo to napínavé, děj měl spád a nechyběly nečekané zvraty, zkrátka bavilo mě to a konec byl hodně nečekaný.

26.10.2019 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Posloucháno jako audiokniha poté, co jsem viděla film a možná proto mě to tolik nenadchlo - protože už jsem děj znala dopředu. Přesto to ale byl v podání Veroniky Kubařové a Matouše Rumla příjemný poslech.

17.10.2019 4 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Tak tohle byla pecka! Tahle kniha je na jednu stranu skvělá, ale na druhou stranu i hrozná. Skvělá, protože je napsána neskutečně poutavě a čtivě, vtáhne vás do děje a nutí číst pořád dál. Hrozná, protože jsou v ní popsané i situace, kdy cítíte bezmoc, znechucení a bolest a chce se vám z toho brečet.
Kniha vypráví příběh z konce druhé světové války postavený na skutečných událostech a zachycuje malou část života Pina Lelly. Na začátku knihy tento mladý muž převádí Židy přes Alpy z Itálie do Švýcarska a dále sledujeme, k jakým nelehkým rozhodnutím ho válka nutí a čím vším musí projít. Tohle si rozhodně přečtěte!

07.10.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla asi ve dvanácti letech a moc se mi líbila. Závažné téma je podáno čtivě a srozumitelně. Hlavní hrdinka je sympatická mladá dívka, která se potýká s problémy a myšlenkami typickými pro tento problematický věk, čímž si čtenářky (a možná i čtenáře) získá. Ivona Březinová je skvělá spisovatelka, která rozumí mladé duši, a tato kniha to bezesporu dokazuje.
Nyní jsem knihu poslouchala jako audio, což bylo taky skvělé. Mohu vřele doporučit obě formy.

29.09.2019 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha o tom, jak mohou malá rozhodnutí zcela změnit běh našeho života... Krásné, milé čtení.

27.09.2019 5 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Tohle byla dokonalost! Seriál miluju, takže tenhle komiks jsem prostě musela mít. Kniha věrně kopíruje dialogy a obrazy ze seriálu, což ovšem vůbec nevadí. Čtení jsem si užívala každým obrázkem i slovem!

24.09.2019 5 z 5