Adell-ka Adell-ka komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Od Viktorie Hanišové jsem četla Houbařku a ta se mi líbila moc, bohužel Rekonstrukce se s ní nedá srovnat. Bylo to čtivé, ale hlavní hrdinka mi v mnoha situacích lezla na nervy, některé věci mi přišly trochu přitažené za vlasy a ten konec takový uspěchaný. Nebyla to vyloženě nuda, že bych knihu odložila, ale ani se nedá říct, že by mě nějak zvlášť zaujala.

15.01.2022 2 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Bohužel nedočteno. Zpočátku mě to docela bavilo, ale téměř v polovině knihy jsem usoudila, že děj je takový nijaký a že je mi v podstatě jedno, jak to s postavami dopadne, takže jsem knihu odložila s tím, že bych si stejně za měsíc nepamatovala o čem byla a tudíž nemá cenu ztrácet nad ní čas. Od autorky se mi velmi líbily Sedmilhářky, ale tohle bylo zklamání.

09.11.2021

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Předně musím říct, že vůbec nejsem Mansonova fanynka, jeho hudba je mi velmi vzdálená a než jsem přečetla tuto knihu, měla jsem jen lehké povědomí o tom, kdo to vlastně je. Po této knize jsem sáhla z určité zvědavosti, co se stane v životě člověka, že se takto vyhraní. A teď k samotné knize - je napsána velmi čtivě a opravdu mě bavila, na druhou stranu je to asi nejodpornější věc, co jsem kdy četla, tolik hnusu, zla, nenávisti, vulgarity a rebelie na jednom místě, to se jen tak nevidí. Nicméně díky téhle knize jsem mohla trochu víc do hloubky poznat, co za člověka je Marilyn Manson a přestože s některými jeho názory se neztotožňuju a to, co jako mladší vyváděl, je prostě šílené, přes to všechno musím říct, že to má v hlavě srovnané, myslím si, že je velice inteligentní, nebojí se být sám sebou, nenechá se spoutat nesmyslnými pravidly a zařadit do nějaké škatulky, podle mě je to osobnost sama o sobě, osobnost specifická, možná trochu kontroverzní a mnohdy nepochopená, ale po přečtení této knihy člověk pochopí, proč je Manson takový jaký je, co ho v dětství a mládí poznamenalo a směrovalo, nepochybně i on má za sebou období a situace, na které není pyšný, prošel si určitým temným obdobím, ale prostě to do jeho života patří a je to součástí nějaké jeho cesty a vývoje. Tahle kniha je Mansonovou velmi osobní zpovědí, je kvalitně zpracovaná, zábavná a obsahuje i mnohé podněty k zamyšlení, takže doporučuji a určitě ne pouze fanouškům.

10.10.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Autorka mě poprvé zaujala knihou Ani později, ani jinde a tahle se mi taky moc líbila, i když to není zrovna oddechovka. Autorka se zabývá problematickým tématem bezdomovectví a podává jeho obraz, přestože kniha není primárně o tomto. Autorce se podařilo dokonale vystihnout pocity a myšlenkové pochody hlavní hrdinky Lou. V některých situacích jsem jí úplně rozuměla a přišly mi až úsměvné některé pasáže se sledem zdánlivě nesmyslných slovních spojení, které ale naprosto vystihly konkrétní myšlenkový a emocionální proces hlavní hrdinky. A myslím si, že tohle je ten typ knihy, kterou si člověk rád přečtete znovu.

27.08.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Japonsko, Šibuja, japonská literatura, trochu duchařina a romantická zápletka. Tuhle jsem si dala jako audioknihu a po poslechu mám chuť začít se učit japonsky, což asi stejně nezačnu, ale chci tím demonstrovat, jak moc skvělá tahle kniha je. A myslím, že mě teď chvíli ta fascinace Japonskem nepustí

16.08.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Stejně jako předchozí knihy od této autorky, které jsem dosud přečetla, i tato byla čtivá a docela dobře promyšlená, ale přesto to na mě celkově působilo jaksi otřepaně, jako když se díváte na nějakou béčkovou kriminálku v televizi. A ten konec byl prostě divný. Za mně tedy takový průměr, fajn oddechové čtení, ale u mně se tato kniha zařadí mezi ty, které si přečtu a za měsíc už nevím o čem byly.

07.08.2021 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Už potřetí jsem se přesvědčila, že Alena Mornštajnová je Paní spisovatelka. V této úžasné knize prožijete tři životy, děj zachycuje poměrně dlouhý časový úsek a přišlo mi, že toho v knize bylo popsáno hrozně moc, ale zároveň toho vůbec nebylo příliš, nepřišlo mi to nijak "přeplácané", zkrátka tak akorát. Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Veroniky Gajerové a je to opravdu skvěle namluvené, takže knihu jsem si moc užila.

06.08.2021 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Tohle se mi líbilo moc. Rozjezd byl sice trochu pomalejší, ale zhruba ve třetině knihy mě příběh vtáhnul, soucítila jsem s hlavními hrdiny a mnohdy jim velmi rozuměla. Autorovi se navíc podařilo skvěle vykreslit Benátky 16. století a tehdejší mentalitu obyvatel a náladu ve společnosti. Jediné, co mi na knize trochu nesedělo, byla dějová linka Šimona Barucha, která jakoby do celkového příběhu nepatřila. Jinak ale krásný historický román, plný napětí, lásky i nenávisti, radosti i bolesti. I přes velký rozsah knihy a některé mírně rozvleklé pasáže knihu rozhodně mohu doporučit.

19.04.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen opět nezklamala. Tohle byla pecka, ačkoli trochu z jiného soudku, než jsme u této autorky zvyklí, nicméně jako všechny knihy od Colleen, které jsem doposud četla, mě příběh vtáhnul, četl se skvěle, měl spád a originální zápletku. Musela jsem pořád číst a když jsem na chvíli knihu odložila, příběh ve mně stále rezonoval a po dočtení ještě chvíli bude. A tohle udělá jen dobrá kniha :-)

01.03.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Tohle bylo docela zklamání po předchozích knihách, které jsem od autorky četla. Děj v podstatě žádný a spíš než humorné mi to přišlo smutné.

13.02.2021 3 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tohle se četlo úplně samo. Děj mě vtáhnul a příběh mi běžel před očima jako film. Skvěle napsané, dobře promyšlené, originální a neotřelá zápletka. Doporučuji.

18.01.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Opět jsem se utvrdila v tom, že Fredrik Backman je můj oblíbený autor. Tohle bylo totiž opravdu skvělé. Bavilo mě to od začátku do konce, líbí se mi, jak se autor věnuje detailům, podrobnostem ze života postav a dokáže souvislosti spojit tak, že všechno souvisí se vším, ale zároveň to není nudné ani překombinované. Za mně velké doporučení!

25.10.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Colleen Hoover mám moc ráda a tohle nebyla moje první kniha od ní, nicméně musím říct, že mi nějak nesedla. Poslouchala jsem ji jako audioknihu, kterou skvěle načetla Veronika Kubařová, příběh byl docela pěkně propracovaný a mělo to hlavu i patu, ale přesto podle mě má tato autorka lepší knížky.

24.09.2020 3 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Naprosto skvělá kniha, četla jsem i předchozí díly a za mě je tenhle nejlepší. Děj je poměrně složitý, ale dokonale propracovaný a všechno do sebe krásně zapadá. Ale ten konec mě dostal. Takže nutně potřebuju další díl!

15.09.2020 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Tohle bylo tak skvělý! Líbila se mi originální a propracovaná zápletka, příběh byl napínavý, měl spád a v některých pasážích se skutečně nedalo od knihy odtrhnout. Asi se rovnou pustím do dalšího dílu.

26.06.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Tak tohle mě bavilo! Možná trochu rozvláčný začátek, ale skvělá zápletka a celkově to bylo dobře promyšlené a všechno do sebe zapadalo.

21.06.2020 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Moje druhá kniha od Mawera. Ze Skleněného pokoje jsem byla nadšená a autor nezklamal, tohle bylo opět skvělé, čtivé a ke konci napínavé. Děj je doplněn několika krátkými kapitolami, které stručně popisují důležité historické momenty naší země, což velmi oceňuji.

13.06.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno za jedno odpoledne. Podle recenzí a ohlasů jsem čekala, že ve mně tenhle krátký příběh vyvolá nějakou emocionální bouři, která se ale nedostavila. Jasně, postava matky mě rozčilovala a myslím si, že knihu by si měl přečíst každý rodič jako odstrašující příklad, jak to nemá vypadat. Ale asi jsem měla moc velké očekávání, protože tahle knížka ve mně prostě nevyvolala příliš intenzivní pocity.

24.05.2020 3 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že Analfabetka se mi líbila víc a taky jsem se u ní víc nasmála. Ale musím ocenit důkladně propracovaný děj, ačkoli možná toho tam bylo až příliš.

24.05.2020 4 z 5

Veliký tůdle Veliký tůdle Pavel Šrut

Přečteno během odpoledne. Krásné hravé básničky, které vám vykouzlí úsměv na rtech :-)

17.03.2020 5 z 5