8211 8211 komentáře u knih

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Super završení úžasné fantasy ságy. Aragorn olé :-)

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl je perfektní, napínavý, záživný, jako by tam byl člověk s nimi :-)

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Děj se pořádně rozběhne až v Roklince, kde začíná výprava, začátek je trochu pomalejší. Kdybych neviděla film a nevěděla, co mě čeká, nevím jestli bych začátek přečkala. Ale super kniha.

25.01.2022 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál jsem neviděla, knihu jsem začala číst na popud "humbuku" kolem a na doporučení kamarádky. Mám ráda romány zasazené do minulosti, nehledě na reálná fakta. Kniha se mi moc líbila, byla velmi čtivá, napínavá, hlavní postavy i vývoj příběhu zajímavé i přesto, že některé pasáže byli úsměvné :-) nechybí romantika, láska, násilí a různé emoce, a člověk si i uvědomí lékařské vymoženosti, které v 18.století vlastně ještě nebyli a dnes jsou naprosto automatické. Těším se na druhý, 900 stránkový díl.

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale snažila jsem se začíst. Zhruba od poloviny knihy už mi to přišlo zajímavé a čtivé. Pozorovat vývoj postav, od dětství až do smrti, v čase od padesátek až do nového tisíciletí, příběhy jednotlivých postav, jejich myšlenky a cesty...

14.10.2021 4 z 5

Palindrom Palindrom E. Z. Rinsky

Kniha mě velmi bavila, přečetla jsem ji za dva dny. Je psána čtivou a zábavnou formou, děj je napínavý, hlavní postavy sympatické. Jen ten konec je takový - zvláštní.

11.10.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super thriller. Člověk se musí hlídat, aby se neztratil, co kapitola, to popis a pohled jiné osoby. Vylíčení střízlivosti/opilosti Rachel velmi barvité. Přečetla jsem během dvou dní.

11.10.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, ale recenzemi zde i od kamarádek jsem byla asi přemotivovaná a čekala jsem něco jiného.

11.10.2021 4 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

(SPOILER) Prvních 200 stran bylo nudných, zdlouhavých, nemohla jsem se začíst, zorientovat se, zabavit se. Četla jsem knihu dál jen kvůli anotaci, která toho napovídá tolik a která se mi jevila jako velmi zajímavá, a doufala jsem, že se pročtu k té zajímavé pasáži. Stalo se tak za polovinou knihy. Pár věcí se mi nelíbilo, přišlo mi, že úplně nezapadají do kontextu (sex 12letých, kteří se vidí poprvé v životě; závěrečný masakr). Námět knihy je velice zajímavý, ale zpracování nic moc.

16.09.2021 3 z 5

Ideální svět Ideální svět Theresa Hannig

perfektní scifi, jehož příběh není v budoucnu nereálný. přečetla jsem jedním dechem

27.08.2021 5 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Knížka mě bavila, udržela moji pozornost, přečetla jsem ji rychle, občas jsem se zasmála. Doporučuju

24.08.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

krásná kniha

24.08.2021 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

klasika, nádherná knížka a příběh

24.08.2021 5 z 5

Písky času Písky času Barbara Erskine

Prvních a posledních 50 stran byl příběh, který mě bavil, který jsem podle přebalu knihy očekávala a které mám ráda. Těch 170 stránek mezitím byli několikastránkové povídky, nijak nesouvisející s knihou, a navzájem si podobné. I ty byli relativně zajímavé a čtivé. Celkově ale zvláštní koncept knihy, raději mám asi kompletní román.

19.08.2021 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Janey King

Děj se odehrává na zajímavém místě a sice na Antarktidě, kniha mě bavila, taková oddechovka.

17.08.2021 4 z 5

Střechy Paříže Střechy Paříže Katherine Rundell

Kniha pro větší děti, čte se hezky. Já jako dospělák - neurazila :-)

16.08.2021 3 z 5

První život První život Gena Showalter

Úžásná fantasy kniha. Ze začátku se člověk moc neorientuje, ale od první chvíle je kniha velmi čtivá a zajímavá, zhltla jsem ji za jeden den.

11.08.2021 5 z 5

Dítě svobody Dítě svobody Jax Miller

Kniha je opravdu relativně vulgární, ale má rychlý spád, občas až moc, pasáže, které by si zasloužili rozepsání, jsou shrnuty jednou větou. Ale kniha je čtivá, děj napínavý a pěkně to odsejpá, má i dobrý tisk, spoustu prázdných stránek, přečteno za den a půl.

06.08.2021 4 z 5

Skrze sebe změním tebe Skrze sebe změním tebe Jan Menděl

Překvapením bylo, že se nejedná o knihu jako takovou, ale jen o sbírku jakýchsi hlášek a pár řádků. Ty ale byli občas velmi trefné a k zamyšlení.

04.08.2021 5 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Na knihu jsem se velmi těšila, ale byla pro mne zklamáním. Moc mě nezaujala, ani stylem, ani obsahově.

04.08.2021 3 z 5