Písky času

Písky času https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3699/pisky-casu-3699.jpg 4 168 19

Životy lidí jsou jako zrnka v pohyblivých píscích dávného i přítomného času, říká britská spisovatelka, jejíž romány si našly cestu k srdcím čtenářek už i v Čechách. Ještě před očekávaným devátým románem přichází B. Erskinová s jinou knižní novinkou souborem drobných příběhů většinou milostných, zarámovaných dvěma delšími novelami. V těch se znovu a naposledy setkáme s Louisou a dalšími postavami z egyptského románu Šepoty v písku. Autorčino vyprávění je opět plné romantiky a vášně, přitahuje nečekanými průhledy do tajemných zákoutí minulosti i rafinovaným prolínáním reality a nadpřirozených záhad.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Brána

Sands of time , 2003

Artep071
05.08.2023 2 z 5

Uf tak to jsem se docela trápila... Nuda a ten konec... Takový stres, napětí a nic? O ničem... Škoda.

8211
19.08.2021 2 z 5

Prvních a posledních 50 stran byl příběh, který mě bavil, který jsem podle přebalu knihy očekávala a které mám ráda. Těch 170 stránek mezitím byli několikastránkové povídky, nijak nesouvisející s knihou, a navzájem si podobné. I ty byli relativně zajímavé a čtivé. Celkově ale zvláštní koncept knihy, raději mám asi kompletní román.

Jara.v
08.03.2021 3 z 5

Některé příběhy byly pěkné a celkově se mi kniha dobře četla, ale rozsáhlé romány mám od ní radši. Zakončení šepotů v písku bylo takové rozpačité.

lábuska1
22.02.2021 3 z 5

Trošku zklamání...příběhy si byly v jádru dost podobné,ale byly "erskinovské".

veronika4001
12.02.2021 5 z 5

Kniha Písky času je soubor povídek prokvetlých romantikou a duchařinou okořeněných špetkou dobrodružství. I tady se Barbara Erskine projevuje jako výborná vypravěčka krátkých, ale výstižných příběhů, ze kterých si lze odnést i ponaučení. Oceňuji pokračování knihy Šepoty v písku. Musím říci, že mě udivilo, že Luisa nakonec lordu Castairsovi ve svých tužbách (!) podlehla (byť ve snu), i přes morální úskalí, které se v lordu v podobě hrubiánství a sobectví nacházelo. U Barbary Erskine jsme zvyklí, že se kapitoly u jejích knih člení do dvou časových linií, které se střídají. U této knihy povídek to není; tady se přítomnost mísí s minulostí zároveň v jedné kapitole, ale Barbaru Erskine poznávám. Ty povídky jsou kromě stejného jazyka stejného zaměření.

Angelicca
28.12.2019 2 z 5

Přestože egyptskou kulturu mám velice ráda, tohle byla nuda s velkým N. Nedočetla jsem, ztráta času. Styl psaní se autorce v ničem nepodobá.

Hanaol
10.09.2019 4 z 5

Hezké čtení. Přesto jsem čekala delší vyprávění - pokračování knihy Šepoty písku.

Sumatrae
12.01.2019 5 z 5

Opet spokojenost, i kdyz u nekterych pribehu me mrzelo, ze jsem se s nimi musela tak rychle rozloucit a nebyly delsi

mariva
13.09.2017 4 z 5

Autorčiny knížky mám ráda z velké části i pro jejich obsáhlost a právě to mi v povídkách chybí. Povídky se četly výborně, jen mě často mrzelo, že po pár stránkách už je konec. Ale četba to byla příjemná.

alabra
07.08.2017 3 z 5

Povídkové knihy nevyhledávám. Byla jsem zvědavá na další díla autorky, tak jsem ji vzala. Zdálo se mi, že povídky jsou šablonovité - schopná, nešťastná žena se setká z ideálním protějškem za podivuhodných okolností...

Gurdana
08.11.2016

Mám ráda knihy B. Erskine. Ale překladatelka, bohužel jsem si nepoznačila jmeno mě
"dorazila". "Kitchener Island" v Asuanu přeložila jako = "Kuchařův ostrov!!!"
Asi nikdy neslyšela o lordu H. Kitchenerovi. Budiž.
A když si hrdinka Luisa, kreslila do sešitu. Tak zásadně překládala, že to byly "skeče"!!!
misto skicy.
Jsem celý život knihovnice, nyní v důchodu. Ale tolik gramatických chyb, faktografických
chyb nepamatuji. Co dělají korektoři?

TheMelorry
10.07.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Od autorky mám ráda všechny romány, a i tato sice povídková kniha byla skvělá. Chvílemi jsem měla i strach. Škoda jen, že nebylo víc z pokračovaní ke knize Šepoty v písku.

MAXA71
17.02.2016 3 z 5

Síce som ju dočítala a určite je to tým, že sú to len poviedky,tak sa mi čítala ťažko, lebo som zvyknutá na iné knihy od tejto autorky.

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Tady jsem si troufla i dýchat, ale i tak to byla skvělá knížka.

moonchild
27.02.2014 5 z 5

její povídky jsou super,sice ne tak jak ostatní knihy,ale líbí se mi.

Maat
01.02.2014 3 z 5

Ač mám autorku ráda a "sedí" mi, tak tuto knihu jsem ani nedočetla. Vůbec mě nezaujala.

modranka
17.01.2013 5 z 5

Povedala by som, že poviedky od Erskinovej sú pozostatky toho, čo musela zo svojich kníh vyhodiť a nerada sa textu vzdávala. Fakt skvelo napísané, ale aj tak by som ich zamenila za ďalší skvelý román. Dávam plnú paľbu hviezdičiek.

Val
18.12.2012 3 z 5

Knihu jsem si koupila v roce 2006, tedy v době, kdy vrcholila má posedlost Barbarou Erskine.....Začala jsem ji číst a velice brzy přestala. Byla jsem zklamaná a měla jsem pocit, že s dalšími jejími knihami se toto vůbec nedá srovnat. Po šesti letech jsem se k ní vrátila . Některé povídky mě zaujaly, jiné mi připadaly jako dílko dítěte školou povinného.... Nicméně určité kouzlo tu přece jen je..... To tajemno všude kolem prostě Erskine umí...... :-)

bookcase
03.02.2012 4 z 5

Povídky, které jsem četla už poněkolikáté a vždycky ráda.